Plnohodnotná nezahleňující strava

salátNa tomto webu je spoustu článků o stravě a každý z těchto článků vám pomůže poskládat si obrázek o tom, co jíst, co nejíst a hlavně proč to jíst a proč to nejíst. Když najdete stravu, která vám pasuje, je to skvělé. Je to fáze, kdy sami víte, co máte jíst, protože vám to očividně prospívá. Já sám moc nemám rád jakékoliv označování výživového směru, protože rázem dochází k rychlému škatulkování. V tomto článku vám přiblížím důvody, proč se máte některým potravinám raději vyhnout.

Hlenotvornou stravu nejezte 

Nyní se budu opírat o dlouholetté výzkumi a praxi MUDr. Josefa Jonáše, to znamená, že vám přiblížím důvody nekonzumace vybraných potravin zase z jiné perspektivy. V našem těle se vyskytuje hlen. Tento hlen se nachází v různých částech našeho těla, například v plicích, v žaludku, ve střevech, v srdci atd. Tradiční čínská medicína rozlišuje množství a hustotu hlenu. Nadmíra hlenu i vysoká hustota hlenu tělu škodí. Pan doktor Jonáš tvrdí, že se v tomto hlenu hromadí patogenní mikroogranismy (baktérie, viry, plísně, paraziti), které hlen používají jako určitý ochranný obal před bílými krvinkami. Tyto mikroorganismy pak v hlenu žijí, buďto jen čekají na oslabení organismu, nebo se směle množí a rozšiřují se dále do organismu. Konzumací hlenotvorných potravin pak jen přispíváme k tomu, aby se v nás mikroorganismy množily a způsobovaly nemoci. Pokud se tedy chcete ze své nemoci uzdravit, doporučuji, abyste jako první vyřadili z vašeho jídelníčku hlenotvorné potraviny. Zní to jednoduše, z praxe však vyplývá, že toho je schopno jen 5 % lidí, kteří navštíví detoxikačního poradce.

 

Škodit nám mohou i fragmenty DNA 

nemoc3Detoxikace je jiná než jen užívání bylin či potravních doplňků. Jako příklad použiji nachlazení. Jste napadeni viry, prochladli jste, jste tedy oslabeni a viry se ve vás množí a způsobují vám vaše potíže, máte například obyčejnou chřipku, jste tedy tzv. nachlazeni. Vy dáte na rady vašeho bylináře a užijete extrakt z echinacei, konopný sirup a budete si připravovat šípkový čaj s citrónem a medem a uděláte si třeba i cibulovou medicínu. Tyhle všechny rostliny na vás budou mít blahodárný vliv, jelikož zmírňují průběh nachlazení. Tvrdý boj s chřipkovými viry vždy vykonávají vaše bílé krvinky, které můžete bylinami pouze podporovat v jejich činnosti. V tom případě se tedy řeší pouze samotný průběh onemocnění. Viry však mohou způsobit také infekční ložiska. Obnova buněk následně probíhá podle chybného vzorce, a to vám může způsobovat dlouhodobé problémy například s močovými cestami. Detoxikace bioinformačními preparáty Joalis je jiná v tom, že pouze nepodporuje bílé krvinky v jejich činnosti, ale také je navádí na jednotlivé viry či infekční ložiska, čímž v praxi umožňuje zbavit člověka od jeho vleklých potíží. Rozdíl je tedy v tom, že houba reishi apod. pouze stimulují imunitní systém v ten daný okamžik, kdy houby užíváte, kdežto detoxikace bioinformačními preparáty cíleně navádí bílé krvinky na jednotlivé viry a další patologické mikroogramismy, které v těle škodí, čímž tělu umožní dostat se do trvalé rovnováhy.

 

5 hlavních hlenotvorných potravin

chlebaMezi pět hlavních hlenotvorných potravin se řadí: živočišný tuk (především červené maso), mléko a mléčné výrobky, pečivo (především s obsahem lepku – bílá pšeničná mouka), rafinovaný cukr a sůl. Tyto potraviny se podílí na tvorbě přemíry hlenu v těle, ve kterém se množí patologické mikroogranismy tak, jak jsem popsal v textu výše. Pokud si myslíte, že vám tyto potraviny budou ve vašem jídelníčku chybět a vaše strava tak nebude plnohodnotná, nemusíte mít strach. Bílkoviny se nachází i v ze