Rady léčitelky Evy Moučkové pro přírodní uzdravení

pani-mouckovaVčera jsem absolvovala osobní konzultaci u skvělé léčitelky, která léčí lidi po celém světě přírodními prostředky a velké dámy, paní Evy Moučkové a rozhodla jsem se s vámi podělit o několik velmi cenných rad, kterými mne obohatila.

Paní Moučkové je osmdesát let, má více energie než kdejaký třicátník a neuvěřitelnou paměť. Za to prý vděčí tomu, že každý den zpívá, jí střídmě, vaří z celistvých potravin (ne polotovary) a léčí se bylinami.

Všem lidem doporučuje:

„Každý den zpívejte alespoň 10 písniček. To je tisíckrát lepší než klasická meditace.“ Zpívání rozvibrovává celé tělo, které se rychleji regeneruje, rozveseluje mysl a odpoutává myšlenky, takže se krásně zrelaxujete a odbouráte ničivý stres. Doporučuje zpívat i lidem bez hudebního vzdělání a sluchu, ale v ústraní.

„Nebojte se masa a smetany, kromě vepřového. To bych do úst ani do huby nevzala!“ Důvod je ten, že prase se nepotí, veškeré škodlivé látky a kyselina močová zůstává uvnitř masa a ani je nevyvaříte, nevypečete nebo vyškvaříte. Také podle mnohých náboženství je to tzv. nečisté maso a důvod je přesně tento. Je pro člověka nezdravé a způsobuje spoustu nemocí, jako například bolestivou dnu, záněty kloubů a další. Maso, které paní Moučková doporučuje, je zvěřina, králičí, krůtí, kuřecí, jehněčí, kachní.

„Muži by neměli jíst hovězí maso.“ Současná komerční produkce hovězího masa, je plná ženských hormonů a tudíž mužům způsobuje problémy s mužskými orgány a hormonálním systémem. Obecně maso z komerčních chovů je plné také antibiotik a při jejich konzumaci u nás dochází k rezistenci na antibiotika, takže pak nezabírají a velmi zatěžují náš organismus. To se projevuje hlavně oslabením jater, žlučníku a sleziny, ale také ledvin. Proto i když máme pocit, že jíme zdravě, nepijeme alkohol, nekouříme, nebereme drogy a pohybujeme se často na čerstvém vzduchu, je třeba se pravidelně detoxikovat bylinami. Znečištění je v současnosti všude a je třeba to přijmout.

„Jezte 2-3 krát týdně ryby.“ Ano, i s rybami z klasických chovů je to podobné, ale něco přeci jen jíst musíme a ryby obsahují spoustu cenných látek. Především mořské ryby obsahují zdravé tuky tj. omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které preventivně působí proti nemocem srdce a oběhové soustavy, zánětům šlach a kloubů a vzniklé nemoci pomáhají léčit. Pokud držíte dietu, pomohou vám tuky z ryb při odbourávání podkožního tuku, stejně jako ořechy. Obsahují také vitamíny skupiny B, hořčík nebo selen (podle typu ryby) a vysoký obsah kvalitních bílkovin.

S jídlem obecně je dobré vybírat si zdroje od menších farmářů a sadů nebo ze zahrad, ale to není vždy možné. Netrapte se tím a jídlo si dobře dochuťte, ozdobte a užijte. Jíme, abychom žili a z úst samotné paní Moučkové padla i věta, že všichni tzv. breathariáni jsou podvodníci, neboť byla svědkem situací, kdy se o tom mohla na vlastní oči přesvědčit.

bylinky

„Na detoxikaci i problémy se žaludkem a žaludečními vředy nejlépe pomáhá vařená rýže s mrkví.“ Myslím, že toto mohou potvrdit mnozí z vás, kteří se s těmito problémy již setkali. Má babička si takto léčila své vředy, moje máma takto vyléčila mě jako miminko, když jsem se narodila s rotací žaludku a katarem a také sama se tím při obtížích léčí a vždy to pomůže.

„Na záněty jakéhokoli typu skvěle pomáhá tee tree olej.“ Ať se potýkáte se záněty močových cest nebo měchýře, či zánět v krku, udělejte si speciální kůru. Užijte jednu kapku tee tree v troše vody každou hodinu, co jste vzhůru. Minimum je 8 kapek, max 12 kapek za den. Velmi brzy se zánětu zbavíte. Je to osvědčená metoda, která již pomohla mnoha lidem i s chronickými záněty, trvajícími i třicet let a vyléčili se!

„Pokud trpíte nesnášenlivostí lepku, pijte meltu a Caro.“ Tato překvapující informace se paní Moučkové osvědčila u mnoha vyléčených pacientů i s celiakií, kteří dlouhodobě pili meltu a Caro (obilné kávy), každý den zarovnanou lžičku Cara a jejich nesnášenlivost se postupně snižovala, až se dostala k tolerantní hranici a tito lidé mohli začít jíst klasický oves, žito a další. Obecně je vhodné se vyhnout bílé pšenici, neboť ta nemá s tou starou (za našich babiček) nic moc společného.

„Jezte jen ty mléčné výrobky, které prošly kvasným procesem.“ Zásadně nedoporučuje pít mléko, neboť mléko není nápoj, ale potravina a je vhodné pouze pro miminka. Mléčné potraviny, které prošly kvasným procesem jsou například jogurty, kefír, tvaroh, sýr (ne tavený!) a další. V případě, že se nemůžete vzdát své oblíbené kávy s mlékem, nahraďte mléko smetanou, neboť smetana má jinou povahu a je to tuk.

„Studené nohy a ruce jsou od povrchního nedostatečného dýchání a reguluje je hluboký dech.“ Ti z vás, kteří většinu svého života řeší, co se studenými nedokrvenými končetinami, již nemusí obcházet cévní oddělení a jiné lékaře, ale stačí zhluboka vědomě a pravidelně každý den dýchat. Tipy na dechová cvičení naleznete v sekci Dýchání.

„Urinové obklady si poradí s lecčíms, včetně záškrtu a uzlin bez antibiotik.“ Paní Moučková již viděla mnoho vyléčených dětí i dospělých počůranými obklady ještě v době, kdy antibiotika neexistovala a to i v tak těžkých případech, jako jsou dusivý záškrt nebo hnisavé angíny. Sama mi potvrdila, že urinoterapie je velmi cenný zdroj léčení, i když se nad ní mnozí ošklíbají. Prý i mnoho současných lékařů urinové obklady používají. Malým dětem doporučuje rozbité koleno a jakékoli odřeniny ihned počůrat, neboť je to nejlepší a nejrychlejší dezinfekce. Rány se pak rychle a bez problémů hojí. Více o urinoterapii v článku Léčivá urinoterapie.

pampelišky

„Žvýkejte pampeliškové listy kdykoli jen můžete a budete mít stále zdroj vitamínů na posílení imunity.“ Pampeliška je darem z nebes, stejně jako další léčivé byliny a květy. Je to přirozená zelená potravina, se kterými se v poslední době roztrhl pytel a které jsou různě zpracovávány (mladý ječmen, spirulina, chlorella). Pampeliškové květy a listy jezte kdykoli je potkáte, je to vaše přirozená lokální potravina, stejně jako šípky jsou našimi pomeranči. Více o jedlých bylinách v článku Jedlé rostliny – podrobný přehled a více o léčení pampeliškami v článcích o pampeliškách.

„Zasaďte si na zahrádce lichořeřišnici a jezte její listy i květy, budete dlouho zdrávi.“ Lichořeřišnice je skvělá na záněty (močového měchýře, horních cest dýchacích, …), infekční choroby, tinktura pomáhá na akné, opary, ekzémy a podporuje růst vlasů. Čaj z lichořeřišnice lze popíjet i jako prevenci.

Recept na čaj:

Jednu lžičku řezaných sušených listů zalijte šálkem horké vody, nechte 10 minut louhovat a poté přeceďte. V případě přípravy čaje z čerstvých listů použijte dvě lžičky.

 

Paní Moučková je vstřícná a velmi otevřená dáma a tak jsem s ní probírala i recepty, které užívám a o které jsem se na svých stránkách s vámi podělila. Bavily jsme se o zázračných účincích kurkumy a potvrdila mi, že lék z kurkumy v článku Zázračný lék z koření na stovky nemocí, sama často používá a doporučuje i svým pacientům a to i jako prevenci. Je skvělý na záněty a moje maminka si s ním vyléčila dokonce i boreliózu!

Její skvělý recept Jednoduchý domácí recept na vápníkovou bombu, jsme oživily také v diskuzi o menopauze, těhotenství, úbytku estrogenu, problémech s kostmi, artritidě a dalších nemocech, na něž tento lék skvěle pomáhá a to i v případech, se kterými si ani sami lékaři nevědí rady.

Dotkly jsme se také tématu očist a rakoviny. Řekla jsem jí, že se čistím díky receptu Jak jednoduše očistit střeva bez klystýru, který pochází od Johanny Budwigové, který velmi chválila a který skvěle zabírá na rakovinu, jako prevence i jako léčba. Johanna Budwigová byla za objev spolupráce lněného semínka, lněného oleje a mléčné bílkoviny (tvarohu, sýru cottage nebo kefíru) v boji s rakovinou, nominována i na Nobelovu cenu a to několikrát. Tato směs rostlinného oleje a proteinů poskytuje nemocnému tělu potřebnou výživu, aby se vyléčilo samo na molekulární úrovni. Rakovinné buňky se přitom odbourávají nebo absorbují a tělo se uzdravuje už během tří měsíců této diety. Jde o dietu bohatou na nutriční složky, bez aditiv a bez živočišných produktů, s výjimkou právě tvarohu. Největší problém její metody spočívá v tom, že neumožňuje vydělávat peníze, protože se jedná o recept, který si každý velmi jednoduše připraví sám.

Je toho mnoho a postupně se s vámi budu dělit i o další svá poznání a obohacení od jiných moudrých lidí. Věřím, že jste objevili další inspiraci a budete alespoň něco z toho, čím paní Moučková léčí a vyléčila již tisíce lidí po celém světě, také dodržovat a sáhnete vždy nejdříve po přírodním léku, než tom chemickém a zároveň svou nemoc budete vnímat jako důležitý signál svého těla na zastavení, odpočinek a probrání si svých myšlenek a způsobu života, který momentálně žijete. Děje se to každý den, že pouhým uvědoměním si a změnou myšlenek a stavu věcí kolem, se lidé uzdravují a to je také důvod, proč dělám tyto stránky.

Buďte zdrávi, zpívejte si a mějte veselou mysl, život hrozně rychle letí…

 

Foto paní Evy Moučkové a její videa naleznete na Česká televize
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

74 Komentářů
 1. Dobrý den, prosím mám dotaz, při léčbě zánětu , jak dlouho brát TEE TREE 1 den 8 kapek po 1 hodině nebo 1-3 dny ?? Děkuji za odpověď.

 2. Dobrý den,dá se použít potravina nebo bylinka na spánkovou apnoi,děkuji za odpověď. Kavalík

 3. Prosím o radu,jak se zbavit nadváhy a Eutiroxu 100 mg, po 20 letém užívání na sníženou funkci štítné žlázy.Stále přibírám, nyní 90 kg, 170 cm,63 let.Pohyb mám,nepřejídám se.Trochu stres,starám se o umírající lidičky v jejich domovech.A abych to zvládla hlídám malé dětičky,jako opačný protipol.Děkuji srdečně.

 4. Nevím jestli ještě po roce dostanu odpověď.Prosím o radu,letos je to 20 let co beru Eutirox, 100 mg na sníženou funkci štítná žlázy.Během 1 roku nárust váhy o 9 kg.Nepřejídám se,pohyb mám- hlídám malé děti.Lékař mě neporadí,ráda bych se zbavila nadváhy i Eutiroxu,ale nevím čím ho adekvátně nahradit,děkuji.

 5. paní Michaelo,
  velice děkuji za to, že se dělíte o poznatky, které mohou pomoci i dalším lidem. Také bych ráda navštívila paní Evu, ale ani nevím kde. Jsem ráda, že Ísem našla vaše stránky, blog.
  Přeji vám hodně štěstí, zdraví, pohodu, at se vám ve všem daří. S úctou Dana

 6. Dobrý den,
  velice obdivuji paní Moučkovu a hltám každé její slovo.Za tyto stránky velice děkuji.Budu na nich častým hostem :).Chtěla bych vás poprosit o radu,jak si poradit se srdeční arytmii.Děkuji Helena

 7. Viete mi Vy pani Weissova alebo pani Mouckova prosim poradit prirodnu liecbu na malu triselnou kylu?

 8. Prosím, můžete mi poradit něco účinného na cysty na vaječniku, mám polycystický vaječník, chtěla bych otěhotnět,ale nevím,jestli se to podaři,gynekoložka říkala,že na to je jen hormonální antikoncepce aspoň půlroční užívání.Chtěla bych to raději zkusit přírodní cestou,pokud by to šlo.Děkuji

  1. Na hormonální antikoncepci se vykašlete. Co na polycystické vaječníky funguje stoprocentně, je cvičení hormonální jógy. Půlhodinová sestava, kterou se naučíte na semináři a pak už jen maličkost – aspoň 4x týdně si ji zacvičit. Až otěhotníte, tak se přijďte pochlubit 😉

 9. Dobrý den, ráda bych věděla ,jak často si mám udělat čtyřměsíční kůru na doplnění vápníku .Je mi 65 let a mám diagnostikovanou osteoporozu.Udělala jsem si ji na doporučení paní léčitelky u Vás .Děkuji Hanka

  1. Hezký den Hanko,

   Udělejte si 3 měsíční kůru a pak naciťte, zda-li to tělu stačí nebo máte pokračovat – jestli na to máte chuť.
   Jinak si udělejte kůru 28x do roka.

   Michaela

 10. Zdravím díky za stránky a nákou Danielu, tady neřešte, je vidět,že je zmatená a vubec neví o co jde,chudinka

 11. Moc děkuji za odpověď. Určitě to vyzkoušim.Jsem ráda že jsem našla váš i podobné stránky. U nás v rodině se užívaly jenom léky. Mě osobně je bližší bylinkování.Ještě prosím,k tomu oleji tea tree.bohužel co jsem našla není na vnitřnimu užití. V bylinkach ve měste na mě taky koukali. Přeji krásné a pohodové vánoce a mnoho úspěchů v novém roce.Předem děkuji za odpověď Šárka

  1. Dobrý den Šárko,

   na všech kapičkách je napsáno, že nejsou k vnitřnímu užítí a přesto vnitřně skvěle fungují. V lékárnách to ale nevědí, jdou jinou cestou.

   Michaela

 12. Dobrý den paní Michaelo,prosím o radu.Vaše rady mne moc nadchly.Můžete mi prosím poradit něco na heliko bakterie.Chodim na kožní protože mi dost často vyskočí na obličeji jakoby červené suché svedici fleky.Pálí to jako popálení. Po vyšetření stolice mi byla nalezena bakterie.Po preleceni to vždy na chvíli pomůže. A pak znovu dokola.Taky mě svedi hrudník bez vyrážky. Jsem z toho dost zoufalá, lékařky mne dopuji jenom léky. Prosím moc o radu. Přeji hezky den.Šárka

  1. Dobrý den Šárko,

   spoustu lidí má Hellicobaktera a bez projevu, takže na výsledcích ho můžete mít aktivní a nepociťovat žádné negativní symptomy. Já ho měla a dělal mi problémy. Pomohl mi ho neutralizovat tee trea olíječek dle návodu výše v tomto článku a pak tento recept https://slunecnyzivot.cz/2015/06/zazracny-lek-z-koreni-na-stovky-nemoci-vcetne-alzheimera/, který jsem brala každý den po dobu měsíce a pak obden. Kapky jsem brala 2 týdny v kuse.
   Veškeré negativní příznaky odezněly, včetně svědění, o kterém také píšete.

   Ohledně toho svědění si nechte ještě udělat alergologické vyšetření, mohla se u vás rozvinout nová alergie, což je v průběhu života a množství stresu běžné.
   Vyzkoušejte to, mě to moc pomohlo.
   Hodně štěstí,

   Michaela

 13. Poučný článek a slyší na něj konečně lidé. Bohužel však máme dost zničenou přírodu, ne každá bylina umí co v minulosti. Musíme se vzpamatovat všichni.

 14. mam vnučku už 9 let se leči na bakterie ve střevech močovy měchyř ,ledviny.ecoli se ztratilo ale se oběvila jina bakterie.jsou na to jenom antibiotyka.je na to taky alternatni bilinna medicina ,e

  1. Dobrý den Eriko,

   Ať vyzkouší ten tee tree olej dle návodu, mě na ecoli velmi pomohl, stejně jako na problémy s močovým měchýřem.

   Michaela

 15. Děkuji za pro mě nové informace o přírodních metodách léčení. Mám chronické potíže (acne roshacea) a tak jsem vyzkoušela místo klasických ATB Tee tree oil, beru už dva dny a cítím že to funguje..jen nevím jak dlouho mám s léčbou pokračovat. Intuice mi radí, po optimálním zlepšení, ještě tak 5 dní. děkuji za radu:) Markéta

 16. Pani Michaela, ďakujem za vašu stránku, za rady v nej a váš prístup k nám. Prajem vám i blízkym všetko dobré a anjelov nad hlavu 🙂

 17. Moje dcera celiakii má. Když se diagnóza před 6 lety potvrdila, v první chvíli jsem hledala pomoc a oporu na stránkách pro celiaky. Bohudíky jsem ji tam nenašla. Agrese, napadání, člověk by si myslel, že neexistuje horší diagnóza a lepší koníček než celiakie. Nechápu agresivní příspěvky. Internet je veřejný a je plný protichůdných tvrzení. Na stránky, s jejichž názory nesouzním, nemusím chodit. Určovat majiteli stránek, co může a nemůže psát…vtipné, fakt 😀 Moje dcera byla podobné hysterii naštěstí ušetřena. I díky tomu je z ní klidný, tolerantní člověk, který se naučil s celiakií žít a nedělá z ní ani přednost ani handicap. My to ani nebereme jako nemoc. Informace o obilných nápojích je pro mě hodně zajímavá, stejně jako celý článek. Mimochodem, spousta lidí chodí po žhavých uhlících, drží dlouhodobé půsty, dokáží vidět do budoucnosti… že bych někde taky začala vyvádět, že to není možné? Že náš pan doktor říkal, že oheň pálí? Jsem ráda, že čím dál více lidem začíná docházet, že spousta věcí je trochu jinak. Michaelo, díky za Vaše stránky a příspěvky!

  1. Milá Janino,

   Váš příspěvek je živá voda, díky!

   Michaela

 18. Moc jsem nepochopila některé komentáře, ale chápu lidi, kteří se potřebují v takových diskuzích seberealizovat. Každopádně osobně vím, že pani Moučková pomohla spoustě lidem a sama si ji moc vážím. Je to moudrá a zkušená žena, které bych přála ještě hodně let a nějakého stejně oddaného pokračovatele. Vám děkuji za články, které jsou nejen zajímavé, ale přínosné pro mnoho lidí. Každý nově nabytý zdravý rozum je krokem k přírozenému životu ve zdravém těle.

  Více se dočtete na slunecnyzivot.cz/2016/10/rady-lecitelky-evy-mouckove-pro-prirodni-uzdraveni/ © Slunečný život

  1. Vando,

   moc si vážím Vašeho času k napsání tohoto příspěvku, díky.

   Michaela

 19. Dobrý den, Danielo, v žádném případě nehodlám snižovat fundovanost lékařů ani výživových poradců. Sama mám v rodině 2 vynikající lékaře. A lékařů všeobecně si velmi vážím. Dokonce se i domnívám, že u nás jsou nedoceněni a placeni velmi špatně.Ale souhlasila bych s Natálií. Titul nezaručuje dokonalost. Vždy je to o kvalitě člověka. Vy jste měla to štěstí, že Vás užasný lékař vyléčil z astmatu. Já měla tu smůlu, že mne alergoložka k astmatu přivedla a to potvrdila i primářka plicního odd., kam mne přivezli málem udušenou, protože jsem netušila, že astma mám. Mne z něj vyléčila akupunktura. Podotýkám, že na ní chodím k vystudovanému lékaři, který mnoho let velmi úspěšně pracoval jako lékař v nemocnici. Ale dospěl k závěru, že alternativní medicína mnohdy pomůže víc. Bohužel velmi málo lékařů má celostní přístup. A mezi „fundovanými“ odborníky jsou právě hojně zastoupeni výživoví poradci. Mnoho z nich je rychlokvašek s týdením kurzem. Ale pojďme konkrétně například k mediálně známe doktorce Cajthamlové. Ano rovnováha příjem a výdej kalorií musí být. Ale přesně díky takovým, jako je doktorka Cajthamlová jsem se dostala do těžké obezity. Protože pokud se nezabýváte především psychikou člověka a proč(a tím nemyslím tu kalorickou rovnováhu) se ten člověk přejídá, nebo proč je obézní vlivem podvýživy, tak ani ona rovnice nikomu nepomůže trvale, protože dříve, či později se ten člověk vrátí ke svým návykům. Ano, právě tito poradci lidi ničí,přestože mají Vámi prezentované vzdělání. A pozor, opět je třeba neházet všechny do jednoho pytle. Zoufale jsem hledala a našla. Přišla jsem k výživové poradkyni a první co jsem slyšela, bylo že hubnutí je v hlavě. Ano, konečně jsem narazila na tu správnou, která hledá hlavně příčinu, ne důsledek. Klasická medicína léčí ve většině případů důsledky, ne příčiny. Samozřejmě zlomenou nohu nevyléčí léčitel a ani spoustu jiných nemocí. Ale přesto, proč zatracovat alternativu, bylinky(z čeho vlastně vznikly první léky – z bylin a na základě jejich účinků). Proč zatracovat akupunkturu a tradiční čínskou medicínu, která má tradici tisíciletí a funguje, moderní medicína takovou tradici rozhodně nemá. Nebylo by lepší hledat pro člověka to nejlepší a toto vše skloubit? A ne zatracovat? Proč v zemi, kde vládne klasická medicína, je tolik lidí obézních a v zemích, kde převažuje TCM je obezita minimální. Měla jsem problémy s nohou. 2 měsíce jsem chodila po lékařích, ortopedie, neurologie, chirurgie, obstřiky. Nikdo mne bolesti nezbavil. Akupunktura za 3 sezení…Nestojím ani na jedné straně, ale ani jednu nezatracuji. Myslím, že dobrý léčitel s mnohaletými zkušenostmi mnohdy dokáže neuvěřitelné. Já osobně se nejdřív snažím přistupovat vždy k přírodní léčbě, než k chemii. Samozřejmě to nejde vždy. Na druhou stranu jsem si z gynekologického zásahu odnesla zlatého stafylokoka, to by se asi stát nemělo, že? Antibiotika? Správně – „zlaťák“rezistentní,držel se, jak klíště. No vida, lichořeřišnicová tinktura ho zlikvidovala…A přesně, jak píše Natálie, většina výzkumů je prováděna farmaceutickými společnostmi, ano a většinou jsou upravovány podle potřeby. Ne lidí, ale byznysu…Proč o něčem mluvit s despektem, když má někdo tu nejlepší zkušenost? Proč si to nejdříve neověřit, navštívit paní léčitelku, třeba ji i požádat o kontakty na vyléčené lidi. Samozřejmě, že pravidelně chodím na plicní na kontrolu, astma nikde, vše ok. Je to pro vás dostatečný důkaz, že akupunktura pomohla? Bez kortikoidů, které mají vedlejší účinky a těžko se z těla dostávají. Nezatracujme, co neznáme, s čím nemáme zkušenosti a neobviňujme bez dostatku důkazů. Nebo Vy jste tak dokonalá, že víte vše nejlépe a rozumíte všemu a jse bez chyb? Možná jste napáchala spoustu chyb, ani o tom nevíte. Stejně jako pani doktorka, která mne svou léčbou neléčbou přivedla k astmatu…

  1. Nemám čas pročíst si celý komentář a na vše poctivě reagovat. Položím Vám ale zásadní (teoretickou) otázku. Celý život Vás učili, že člověk neumí létat, ale někdo by Vám řekl, že to jde a že naučil létat spoustu lidí. Neměl by pro to žádné informace, které by šly hned ověřit. Věřila byste mu? Šla byste zkusit skočit z okna létat? Já tedy ne.
   A paralela s celikií… paní Moučková tvrdila autorce článku, že lžička napoje caro, který není bezlepkový, vyléčila celé rodiny celiaků. Za prvé není řečený počet rodit, za druhé není řečeno, jestli vůbec celiakii měli, zda jim někdo dělal krevní test a biopsii před a následně po pravidelné konzumaci nápoje caro. To, že nemají potíže – příznaky – celiakie, ještě neznamená, že jim lepek nadále nepoškozuje střevo a o to mi jde. O ověřování si informací a poskytnutí důvěryhodných důkazů. Lidé zde nevěří mě, že lepek poškozuje střevo a přitom moje zkušenost je taková, že po náhodné konzumaci lepku, se lidem do pár dnů objevily zažívací potíže, celková únava, průjem atd. Mám to vyzkoušené jak na sobě, tak vypozorované u dalších lidí trpících celiakii, se kterými pravidelně komunikuji. Všichni mají lékařské zprávy, odběry krve, biopsii…. Tohle jsou pro mě důkazy. Ne tvrzení, že na neznámé skupině lidí bez jasného potvrzení diagnózy někdo zkoušel pravidelné pití cereálního nápoje a neumím si představit ani způsob jakým by caro bylo schopno změnit genetický kód, aby se náhle vyléčil z celiakie.

   Další věc, co mě „zaujala“… zmiňujete MUDr. Cajthamlovou, která je lékařka, ale nemá vzdělání nutričního terapeuta a její rady pro mě nemají žádnou hodnotu. To, že si udělala jméno na televizní soutěži je dobře možná pro ni. Já to jako dobré nepovažuji a proto se mi ani nelíbí srovnání její osoby se zkušenými a opravdu vzdělanými nutričními terapeuty!!! Jedině pro mě přijatelné vzdělání v oblasti léčebné výživy je to, které poskytuje lékařská fakulta a rovnež obor věnující se výživě na VOŠ. Ještě dejme tomu někteří lékaři se speciální atestací, teď si nejsem jistá, ale tuším je to dietologie. A tím to končí. Kdokoliv jiný ani ze zákona nemá oprávnění poskytovat rady ohledně léčebné výživy a to, že to dělají lidi ze sportovky a s kurzem, je vyloženě ostuda a doufám, že se to jednou legislativně vyřeší.

   To, že Vám doktorka nepomohla je chyba té doktorky a je to smutné, ale nejde kvůli jednomu doktorovi zatracovat všechny ostatní doktory.

   Taky nechápu, proč mluvíte zrovna se mnou o věcech, na které já tady vůbec nepoukazovala, nevyjadřovala jsem se k nim, ani jsem na ně zde nepsala svůj názor, protože co od začátku řeším je jen a pouze celiakie.

   A poslední věc je ta, že úkol ověrení informací od paní léčitelky, kontakt na rodiny a poskytnutí oveřených informací bylo prací autora článku a ne komentujícího člověka, který pouze poukázal na nedostatek a na chybné informace stran celiakie, se kterou má sám bohaté zkušenosti jak své vlastní, tak zprostředkované prostřednictvím odborníků, pacientů a odborných studií, které nedělaly, žádné farmaceutické firmy za účelem businessu, ale z důvodu pomoci lidem! Tím, že tady nadáváte na zlý farmaceutický průmysl nadáváte i na kontrolní orgány jako SZPI, jejichž úkolem je kontrolovat bezpečnost toho, co se nabízí lidem. A možná by bylo dobré si rovněž doplnit informace z farmakologie, protože všechno tady opravdu do jedné reakce člověk nemá čas napsat a ještě k tomu psát opravdu věrohodné zdroje. A věřte, že ne všichni vědci jsou zmanipulovaní a jdou na ruku farmaceutickým firmám, jak vy si chybně myslíte……

 20. Paní Moučková nemluví pravdu
  1) Vepřové maso neobsahuje zvýšené množství kyseliny močové, jelikož ji prase bez problémů vylučuje běžným způsobem přes ledviny. Náboženské tabu na vepřové maso je důsledkem parazitálních a infekčních nákaz prasat na středním východě.
  2) Maso z ČR a blízkého okolí neobsahuje rezidua antibiotik, nejsme v USA, kde se to děje.
  3) Zdravý organismus nepotřebuje detoxikovat bylinkami, má dostatek vlastních mechanismů
  4) Studené nohy nemají nic společného s dýcháním
  5) Melta a Caro nevyléčí celiakii

 21. Udivuje mě, kolik lidí si dnes stále ještě myslí, že čím více vysokých škol a titulů člověk má,tím je to schopnější a moudřejší člověk. V dnešní době to není měřítkem ničeho jiného než schopnosti umět se věci nabiflovat a pochopit systém – tedy co se po mně chce a jak odevzdat to, co se po mně chce, abych já dostala to, co chci, čili titul. Skutečný život a skutečná praxe přichází až po té, co z takových vzdělávacích ústavů vylezete. Tam však mají zpravidla náskok ti,kteří mají osobní zkušenosti, dovednosti a někteří i schopnosti, kterých na žádné VŠ nelze nabýt. Dále si nemyslím, že lze bez výhrad věřit kdejaké studii, když víme, jak to s těmi studiemi je napříč všemi obory. Z valné většiny jsou nevalně provedené a měly by často znít ve prospěch toho, kdo ji zaplatil. Sama jsem se zúčastnila 3 studií jako dobrovolník a díky tomu jsem pochopila, že vůbec nejsou objektivní. Manipulace s dobrovolníky, výsledky, zapírání vedlejších účinků apod. Nevěřte, prosím, všemu co je psáno. A nebuďte tak rigidní vůči jiným názorům a zkušenostem. Produkovat tolik zloby jen kvůli tomu, že někdo se chce podělit o svoji zkušenost a o rady a zkušenosti někoho jiného vede právě k mnoha nemocem. Zloba, nenávist,netolerance, to je zhouba. Nikoli léčitelé, nikoliv lékaři. Na obou frontách jsou jak kvalitní lidé tak nekvalitní. Vzdělání ani titul však nejsou zárukou toho, že ten člověk odvádí dobrou práci…

 22. Dobry den, dekuji Miso za hezky clanek.
  Ja jsem rada, ze jste vse oficialne napsala. Sama jsem pani Mouckovou navstivila pred vice jak 10 lety, kdyz jsem mela podstoupit operaci stitne zlazy a uzlin. A, pomohla mi, sami doktori byli prekvapeni nad rychlymi zmenami vysledku. Ano, vse je hodne o hlave, to ale neznamena, ze jeji rady nemaji hlavu a patu.
  Pokud jde o velke zdravotni problemy, urcite vzdy take stojim za konzultaci s vicero doktory a treba i lecitelkou, ale to uz zase patri pod uplne jiny clanek do diskuze;)
  Hezky den a tesim se na nove poznatky

 23. Dobrý den,
  díky za skvělý článek. Ten tee tree olej se používá ten normální, co se maže na kůži nebo je ještě nějaký jiný?
  Díky.

 24. Díky, Míšo, za cenné informace a za Váš čas, který věnujete článkům, jsou pro mne zdrojem inspirace a radosti. Jen málokdo se rozdělí o to, co sám zaplatil.

 25. Pročetl jsem článek a diskuzi pod článkem a napadá mě jediná věc – je to typické šarlatánství. Autorka článku nemá žádné objektivní důkazy pro svá tvrzení, ve svojí argumentaci se opírá o jakousi „sílu lidského rozměru“, odkazuje na neexistující studie a opírá se o „tisíce vyléčených případů“, kteří se neléčili medicínou založenou na důkazech…
  Opravdu by mě zajímalo, jestli tyhle bludy šíříte vědomě, nebo máte tak špatné znalosti o problematice celiakie.

  P.S. Autorce bych doporučil si vyhledat článek o tzv. Dunning-Krugerově efektu, možná by leccos pochopila.

  1. Nevím, kdo jste, ale pletete páté přes deváté.
   Neopírám se o sílu lidského rozměru a neodkazuji na žádné studie, nic takového jsem nenapsala 🙂
   Podělila jsem se o rady, které jsem dostala od paní Moučkové, ne o svá doporučení.
   Sama jsem měla Crohnovu chorobu a nesnášenlivost lepku, takže o problematice zánětlivého onemocnění tenkého střeva toho vím více, než kdokoli z vás, kdo tím neprošel. I přesto nikomu nedoporučuji s celiakií jíst lepek. Sama zde vždy uvádím a doporučuji vyhnout se konzumaci lepku.
   Vaše rázné soudy mě jen překvapují, nic víc.
   Michaela

  2. Michaelo Crohnova nemoc ale není celiakie. A jakou nesnášenlivostí lepku jste trpěla? Celiakie? Alergie? Nesnášenlivost způsobená poškozením střeva? To totiž není jedno a to samé. Věřte nebo ne, já měla tu čest s mnoha lidmi s Crohnovou nemocí, s celiaki se setkávám rovněž velice často a sama mám celiakii a netvrdím, že to ze mě dělá odborníka, co o celiakii kvůli tomu ví úplně všechno. Ale co se etiologie nemoci, příznaků a nutné prevence další negativní progrese týče, troufám si tvrdit, že toho vím mnohem více než vy už jen proto, že mě toto učili odborníci z řad lékařů a nutričních terapeutů, kteří své informace měli podložené o studie jiných odborníků, kteří s celiaky rovněž pracují. Rázně Vám doporučuji přečíst si něco o celiakii z odborných článků a přestat tady plkat nesmysly a ohánět se nesmyslnými argumenty. Ani jste zatím nebyla schopná napsat, jaké je tedy Vaše vzdělání z této oblasti. Osobní zkušenost a rada jedné, i když třeba velice chytré paní, z Vás odborníka neudělá. To udělají roky poctivého studování a praxe. Já tu praxi z nemocnice s pacienty mám. A Vy? Silně o tom dle Vašich příspěvků pochybuji a zatím jste mě pouze přesvědčila o tom, že lidé jako Vy by měli dostat za provozování poradenství v oblasti léčebné výživy pořádnou pokutu, aby dál nešířili desinformace a bludy. Věřím, že paní Moučková je jinak chytrá žena, ale doporučovat CELIAKOVI konzumovat nápoj obsahující lepek, mě přesvěčuje o tom, že zrovna o celiakii ví, s prominutím, velké kulové. A věřte mi, že mám neblahou zkušenost s konzumací i malého množství lepku. Za 4 dny křeče v oblasti břišní, průjem, únava, zhoršení kvality pleti…. já bych si tedy na triko nevzala doporučovat celiakům lepek a je mi smutno z toho, že Vy to klidně děláte a ještě se za to ani nestydíte a ani na okamžik jste nezapochybovala, že by to mohlo někomu vážně ublížit na zdraví. Asi to tady nepíšu proto, že bych chtěla někoho prudit, ale že mi jde o zdraví pacientů, na které se pak v nemocnici nedíváte Vy, ale my nutriční terapeuté, lékaři a sestry a další. A není to radostný pohled.

   Další debata na toto téma hádám stejně nemá smysl, ale doufám, že se tady našli tací, co berou varování o lepku vážně a nebudou Vám zde slepě důvěřovat a minimálně si informace 10x ověří, než jim začnou bezhlavě věřit a ohrožovat si tak zdraví.

  3. Danielo,

   já Vás chápu a respektuji Váš názor. Sama jsem se od lékařů setkala pouze s tímto názorem. Vím, že Crohnova choroba není celiakia a celiakií jsem trpěla.
   Mé vzdělání je 2 roky výživa na Akademii výživy a sportu, pak 2 roky na FTVS, kde byly také předměty jako například Biochemie, dále kurzy Protirakovinné diety a Raw stravy, oba po roce, oba v zahraničí. Přečetla jsem mnoho knih a setkala se s mnoha lidmi, kteří řešili různé zdravotní problémy, které jim strava vyřešila.
   Nesrovnávám se s lékaři a každého, kdo se mě ptá na léčbu svého zdraví, které je v těžších stádiích, odkazuji k lékařům.
   Ať se Vám to líbí nebo ne, tu radu od paní Evy Moučkové tu nechám, neboť je to její zkušenost a má také. Vyléčila tak celé rodiny trpící celiakií, jak mi sama řekla a to jen každodenním popíjením jedné zarovnané lžičky Cara.
   Nemohu za to, že Vás tato informace bouří, ale je třeba si zvykat i na protinázory a vzdělání můžete mít jakékoli, zkušenosti jsou prostě víc.

  4. Vážený P.L.,

   ano, typickým šarlatánstvím se nazývá veškeré přírodní léčení, včetně homeopatie, na kterou je uděláno několik vědeckých studií, že nepomáhá a přitom se lidé plošně uzdravují. Oddělení čínské medicíny v hradecké nemocnici dokonce dostalo bludný balvan a co se stalo? Léčí a pomáhají stovkám lidí stále dál a čekací doba je až 6 měsíců, stejně jako u paní Moučkové.

   Toto je web o přírodním uzdravování těla i ducha, nikoli lékařský web.

   Michaela

  5. Paní Michaelo,

   v tomto případě vážně velmi přesahujete své kompetence! Je jedna věc doporučit nějakou nesmyslnost zdravému člověku, ale doporučit „zaručený“ způsob nemocnému, kterému tím můžete velmi ublížit, je už opravdu vrchol! Celiakie je onemocnění, na které je jedna jediná a opravdu velmi dobře ověřená léčba, a to BEZLEPKOVÁ DIETA! Samozřejmě je ve výživě spousta věcí individuálních, ale celiaci by vždy měli jít za lékařem a být řádně vyšetřeni! Ať už je zkušenost paní Moučkové jakákoli, tak jejímu tvrzení, že tímto způsobem vyléčila řadu rodin, také úplně nevěřím.

   (A argument, že vy nic nedoporučujete, jen sdílíte rady jiných, neberu, protože tuto informaci máte na svých stránkách, proto je to vaše zodpovědnost!)

  6. Michaelo trpěla jste celiakií nebo nesnášenlivostí lepku? Prvně tvrdíte jedno a pak druhé. Tak jak to tedy je? Víte vůbec jaký je mezi tím rozdíl? Protože na sportovce se toto nedozvíte a na Akademii výživy a sportu už vůbec ne. Ani jedno studium se přímo nezabývá léčebnou výživou a o tu mi tady celou dobu jde.

   A jistěže mě rozhořčuje přečíst si od někoho, kdo se sám označí za výživového poradce, když doporučuje celiakům veřejně něco, co jim z dlouhodobého hlediska nadělá pěknou paseku v těle a tím myslím vážné poškození střevní sliznice, vyhlazení klků, poruchy vstřebávání. Kdybyste si aspoň dala tu práci s tím a mluvila s někým z těch rodin, jestli jim vůbec někdy celiakie diagnotikována byla, jestli jim dělali krevní testy před a po léčitelkou navržené terapii, zda jim udělali před a po biopsii střeva a zjistili stav sliznice, jestli vůbec ten nápoj pravidelně pili, kolik těch rodin bylo, etc. Tomu se říká ověřování a poskytování důvěryhodných informací, ať se Vám to líbí nebo ne. Pokud chcete jít proti desítky let ověřeným zkušenostem, tak opravdu nestačí slovo dvou lidí – paní Moučkové a Vaše. Nemáte to nikde ověřené, doporučujete něco, co je v rozporu se zdravím a obhajujete to za každou cenu nez jakýchkoliv ověřiteljých důkazů. To je už z principu špatně. Ale pokud to nechápete, pak už dál ani nemá smysl Vám to vykládat…

  7. Danielo,

   už jsem se ke všemu vyjádřila a další komunikace s Vámi je pro mě únavná, neboť je to stále dokola, tudíž už se k Vám nebudu vyjadřovat. Máte patent na vše, všemu rozumíte nejlépe, víte, jak to kdo má, tak si v tom žijte.

 26. Ahoj slniečkári! 🙂

  Tak tu niečo napíšem a vysvetlím vám čo sa tu deje. Predstavte si, že do práce, v ktorej pracujete už radu rokov, venujete sa jej a vyznáte sa do nej (a predpokladám že všetci ktorí tu niečo píšete, niekde pracujete, tak sa do toho vžite SILOU svojej MYSLE) príde človek, ktorý pred vašimi klientmi poprie úplne všetko čo tvrdíte, o čom máte vzdelanie a rozhľad a kvalitné podložené informácie, ktoré fungujú aj vo vašich rukách radu rokov. A tento človek, narozdiel od vás, ktorí ste vo svojom obore kvalifikovaní, vysokoškolsky vzdelaní, má takisto nejaké to vzdelanie vo vašom obore. Presnejšie to časovo vymedzím, 2 týždne kurzu? Alebo 4 pani Michaela, upresníte? …no v porovnaní s 5 rokmi na univerzite, celkom úctyhodný štvrťsemester! Že? 🙂
  Tak presne to sa tu deje:)… hor sa, všetci si porobme kurzy (2 týdne/ 300e) milí slniečkári! Spasme celiatikov meltou a vezmime tým nekrochaným chlapom s gynekomastiou konečne ten hovadzí steak z rúk! Prsa chlapom zmiznú a celiatkom opať narastú ich vysnené črevné klky! ♥

  1. Tady ale nejde o to, kdo má vysokou a kdo kurz, ale o to, že paní Moučková celý život (je jí 80 let), léčí nemocné lidi a je úspěšná. Jsou to přeci její rady. Posuzujete neposuzovatelné. V článku je jasně uvedeno, že jsou to informace od léčitelky Evy Moučkové. Přisadila jste si na špatnou osobu.

  2. Mě by zajímalo, kde si asi myslí Stanka, že se ocitla. Proč lidi, kteří sem chodí, oslovuje sluníčkáři, když povahou těchto stránek je zdraví a výživa. Se sluníčkáři tak, jak je vykládá dnešní wikipedie (hanlivě), to nemá nic společného.
   Názory lidí, jsou názory lidí, ne sluníčkářů, katolíků, černochů nebo psychicky nemocných.
   A je spousta skvělých doktorů, stejně jako blbců a je spousta skvělých výživových poradců, kteří se zajímají o svůj obor déle než je trvání kurzu a je spousta šmejdů, kteří mají jen papír a nic víc.
   Michaela tu ukazuje už pár let, že něco ví a dává to lidem jen tak k dispozici. Nečetl jsem nikde, že doporučuje lepek celiakům, naopak je všude plno článků s titulky Lepku se vyhněte, Bezlepkové potraviny a tak. O mase tu na webu taky nic.
   Takže Stanko, klídek 😀
   Dalibor

  3. Dalibore označení „sluníčkáři“ naráží na název stránky „Slunečný život“.

   Za další… A proč se tedy paní Michaela nevyjádří jaké je její vzdělání? Jste snad její tiskový mluvčí? Já tyto stránky třeba nepročítala celé (a hádám, že ano Stanka ne), narazila jsem na tento článek na fb skupině „CELIAKIE“, a proto jsem se rozhodla reagovat na pasáž o celiakii v tomto konkrétním článku, kde je doporučováno pití cereálního nápoje, obsahujícího lepek, což není pro celiaka absolutně vhodné a je mi jedno jestli slečna Weissová vycházela z informací od paní Moučkové nebo ne. Publikovala to zde jako zdravotní radu, která je ale v rozporu se zdravím. Takže znovu – komentujeme konkrétní článek a konkrétní věci, zmíněné v diskuzi, která naopak vypadají tak, že paní Michaela od celiakii ví maximálně to, že se týká lepku (a to je samozřejmě psáno s nadsázkou).

 27. Vážená paní Michaelo i vážení ostatní diskutující, fascinuje mě s jakou arogancí jste schopni obhajovat názor, který je zcela v rozporu s veškerými doporučeními a zkušenostmi odborníků, kteří se celiakii věnují dlouhá léta a pod jejichž rukama prošel nespočet pacientů, kterým neskutečně pomohli například díky nastavení správné diety. A arogantní je to proto, že jste kvůli své pravdě, kterou nemáte podloženou ničím věrohodným (a po celou dobu tady nikdo nepodal jediný přesvědčivý argument jiný než „jedna paní povídala“), ochotni ohrožovat zdraví mnoha celiaků propagováním něčeho, co pro ně není bezpečné, dokud to bude obsahovat množství lepku pro celiaky nevhodné. A jak tady někdo psal o obhajování názoru lékařů, pak má pravdu v tom, že stokrát raději budu stát za názorem lékaře gastroenterologa, který studoval mnoho let lidské tělo, jeho složitý metabolismus, zná velice dobře jeho funkce a ví, co obnáší takto závažná nemoc za úskalí, než věřit na zázračná uzdravení pomocí cereálních nápojů obsahujících lepek. A pokud je pravda „věř a víra tvá tě uzdraví“, pak mě uzdraví víra v mého lékaře a jeho rada nekonzumovat žádný lepek.

  Za svůj názor se zde rozhodně nikomu omlouvat nebudu. Jako celiak, úžasným lékařem vyléčený astmatik, nutriční terapeut a člověk, který si dává poctivou práci s tím, aby lidem poskytoval důvěryhodné a snadno ověřitelné informace, k tomu nevidím jediný důvod. Svůj názor zde před Vámi ani nemusím obhajovat, protože komu není rady, tomu není pomoci. Bohužel ať si to namlouváte jak chcete, celiakie nelze vyléčit. A to ani silou lidské mysli. Lidské tělo je sice schopné bojovat s velkou řadou nemocí, ale nedokáže změnit svůj genetický kód ze dne na den. Můžete si teď, Michaelo, myslet, že jste vyléčená z celiakie a tedy třeba běžně konzumujete stravu s obsahem lepku, ale pak jste buď celiakii nikdy neměla nebo ty problémy poznáte „na stará kolena“, což Vám rozhodně nepřeji.

  1. Nevazena paní, nebo bych spíš tipla pouze slečno Danielo, jediná arogantní jste tu právě vy. Po přečtení vašich útočných komentářů už chápu, proč jsou stránky pro celiaky takové, jaké jsou. Chovate se, jako by to byla ta nejhorší nemoc na světě. To je ohromně směšné. S vašimi názory bude lepší, když si budete kázat doma před zrcadlem. 🙂

 28. Dobrý den, moc děkuji za tento článek. Přiměl mě opět oprášit své v minulosti získané znalosti, vrátit se k přírodě a více poslouchat své tělo.

 29. Děkuji Vám, Michaelo, velmi si vážím Vaší práce, kterou zde pro nás všechny odvádíte. Tento i ostatní články mne velmi obohacují.

  Irena

 30. Jindro, předpokládám, že mi tedy poskytnete onen ověřený zdroj, ze kterého čerpáte kvalitní informace, k nahlédnutí, abych si rozšířila své chybné názory a mohla začít osvětu gastroenterologů, nutričních terapeutů, společností celiaků a jiných předních odborníků na celiakii po celém světě, kteří tuto informaci jako já rovněž nezaznamenali.

 31. Krásný článek, taky paní Moučkovou moc obdivuji a věřím jí. Vám, Míšo, děkuji za stránky, jsou mi inspirací a jsem tu často 🙂

 32. Vážená paní Weissová, z jaké pozice si dovolujete napsat, že celiaci smí konzumovat lepek a že je to dokonce vyléčí? A narážím na doporučení konzumovat cereální nápoje s obsahem lepku. Dle tohoto Vašeho příspěvku je mi jasné, že nemáte o tom, co je celiakie ani ponětí a přesto se odvažujete nazývat se „výživovou poradkyní“.

  Pro ostatní čtenáře:
  U geneticky predisponovaných jedinců lepek přijatý stravou spouští v těle nepřiměřenou imunitní reakci a dochází k tvorbě protilátek proti vlastním buňkám střevní sliznice a k jejich poškození. To se projevuje zánětlivými změnami na sliznici tenkého střeva a dochází k postižení funkce střeva
  především k poruše trávení a vstřebávání živin v různém rozsahu. Pitím cereálních nápojů není možné změnit genetický kód, proto není možné, aby onemocnění bylo tímto způsobem léčeno, natož vyléčeno. Jediná pomoc pro lidi s celiakií je STRIKTNÍ dodržování BEZLEPKOVÉ DIETY, včetně vyloučení cereálních nápojů.

  Paní autorku tímto veřejně žádám, aby si doplnila znalosti z celiakie nebo se přestala nazývat odborníkem na slovo vzatým. Pokud chcete lidem pomáhat a ne ubližovat jejich zdraví, pak tuto chybu jistě napravíte a pasáž z článku odstraníte.

  1. Danielo, nečetla jste nejnovější informace ohledně lepku, genetického kódu apod. Váš příspěvek sám za sebe ignoruji, není vůbec kvalitní.

  2. Vážená Danielo,

   evidentně jste nepochopila obsah článku, který je poselstvím slavné léčitelky paní Moučkové, nikoli mé.
   Já sama jsem celiakii měla a zbavila se jí a vaši žádost o doplnění mého vzdělání, o kterém nic nevíte, slušně přejdu.
   Nic z článku odstraňovat nebudu. Je to má zkušenost, mé stránky, můj prostor, má pravidla a vy tady čerpáte informace zdarma a dobrovolně.

   Michaela

  3. Nechápu Danielo, proč tady veřejně urážlivě napadáte Michaelu, která píše své zkušenosti a zkušenosti jiných, kteří jsou na rozdíl od vás známí tím, co umí a kolika lidem na světě pomohli se vyléčit. Měla byste se zamyslet nad svým agresivním chováním a omluvit se za něj, nikoli za svůj názor.

   A jak víte, že se lidé nemohou uzdravit díky tomu, čemu věří a jak se sebou vnitřně pracují?
   Existuje tisíce lidí, kterým doktoři říkali, že se nevyléčí, že umřou a oni začali pracovat se sebou a měnit své životy a začali se uzdravovat, bez vědeckých studií.
   Vaše rétorika a názor je jako okopírovaný od doktorů, kteří se řídí jen svými skripty a nic jiného nevidí. Vaše škoda.

   Marek

  4. Daniela nic nepochopila. Stále nechápe sílu lidského rozměru a řídí se jen přečteným, co napsali jiní, nikoli sebou samou. Nevěří. Bojí se a tak kope. Za mě mohu říci, že vidím mnohem prospěšnější práci Michaely, než nějaké rozhořčené paní, která raději uráží, než se zajímá více o prokazatelné možnosti uzdravení, které jsou ověřené u mnoha lidí, kteří se chytře vyhnuli doktorům.
   Zuz

  5. Milí čtenáři,
   já myslím, že jste spíš většina nepochopili Danielu. Tady nejde o to, zda je toto něčí prostor, ale o to, že se zde VEŘEJNĚ objevují informace, které mohou spoustu lidí OHROZIT na zdraví. A když na tohle někdo poukáže, jako slečna Daniela, vám to přijde jako urážka?
   Zamyslete se nad svými reakcemi. Tady jde o zdraví, ne o to, že by někdo nepochopil „sílu lidského rozměru“.
   Navíc, původní komentář byl ke konkrétní věci, tedy riziku požívání obilných nápojů u nemocných celiakií. Nechápu, proč se někteří zde ohánějí nesmyslnými argumenty, které nemají s tímto tématem nic společného.

  6. No já nevím, ale když jsem četla článek a pak i příspěvky diskutujících, tak mám pocit, že je to pat. Paní Michaela publikovala informace přímo od paní Moučkové, kterou mnoho lidí i lékařů respektují a také má sama osobní zkušenost s vyléčením se, takže to asi pravda bude. Nemůžete přeci tvrdit, že někdo nemá pravdu, když má osobní zkušenost. Ano, lékaři tvrdí, že je nutné držet bezlepkovou dietu, ale asi je třeba taky posoudit stupeň nesnášenlivosti. To pak definuje to, zda se dá nemoc zmírnit či nikoli.

  7. Aleno, pokud je Vám diagnostikována celiakie, pak opravdu nemůže dojít k vyléčení. Vyléčí se příznaky nemoci a to dodržováním bezlepkové diety. To, že Vám třeba po roce začne být dobře neznamená, že můžete začít opět zařazovat lepek. Naopak kdo ho začne opět zařazovat, začíná opět znovu poškozovat svá střeva. Zpočátku to třeba nemusí pocítit, ale z dlouhodobého hlediska dojde k poškození. Návrat ke stravě s lepke je tedy nemožný. Do budoucna se samozřejmě zkoumají nové metody, jak tyto lidi léčit. Teď se například objevil enzym masožravé rostliny, který by teoreticky mohl za člověka lepek natrávit, aby tělo nemělo přehnanou imunitní odpověď, ale to je hudba budoucnosti a než se tak stane (a pokud vůbec), je nutné držet se toho, co je nejlepší a co pomáhá nejvíce lidem.

   Je sice pravda, že jsou stupně závažnosti celiakie (označení MARSCH 0, 1, 2…), ale ty pouze hovoří o tom, v jakém rozsahu se nemoc nachází, tedy jak moc je střevo poškozené. Po dodržování bezlepkové diety pak samozřejmě dochází k určitě regeneraci střeva, ale čím větší stupeň, tím horší a déle trvající regenerace a i tak střevo nebude mít už nikdy takovou „kvalitu“ jako plně zdravé střevo. A to mluvím o věcech, co jsou velice dobře prokazatelné, když Vám lékař „nahlédne do střeva“ sondou a udělá biopsii tkáně. Jiné je to u alergie na lepek, kde je odpověď organismu okamžitá a ne tichá a plíživá… tam víte hned, že máte problém a časem se třeba může stav zlepšit, když berete dejme tomu léky na alergii nebo podstoupíte nějakou dlouhodobou terapii, která příznaky alergie zmírní. U celiakii je toto bohužel naprosto vyloučeno.

 33. Děkuji za poučný článek, co byste doporučovala při menopauze,dva roky zápasím s návalem horka, obzvlášť v noci. Děkuji Emili

 34. Díky moc hezký a zajímavý článek,jen marně pořád někde hledám pomoc na cysty na vaječníku a nemužu nic najít.nemužete poradit?díky

  1. Na cysty a nejen na ně pomáhá horká sedací koupel v naředěném vývaru z listů daikonu – bílé ředkve (nebo ředkviček). Asi hrst sušených nebo svazek čerstvých listů dáme do velkého hrnce studené vody (cca 3-4 litry), povaříme asi 15 minut a naředíme do velkého lavoru, do kterého si sedneme (voda musí dosahovat k pupíku). 20 minut se prohřejeme, přiléváme horkou vodu. Nenechat prochladnout horní část těla – zabalit do osušky apod. Pomáhá i na výtoky, bolestivou menstruaci… Další způsob harmonizace nejen ženských orgánů je cvičení hormonální jógy. Držím palce!

 35. Děkuji za tento článek. Paní Moučkové věřím z celého srdce a Vašich stránek si velice vážím. Jsou pro mě zdrojem :-)) Marcela

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.