Léčivá urinoterapie

urina2Naše tělo má dokonalou schopnost regenerace a v mnohých případech se dokáže opravit samo citlivým přístupem, vědomou pozorností, změnou jídelníčku a životního stylu a urinoterapií.

Urinoterapie je pro mnohé absolutním tabu a jsem toho názoru, že přistoupení k takové formě sebeuzdravování a sebeobjevování, vyžaduje určitou míru vědomí a úcty sama k sobě, bez toho ji nelze zahájit úspěšně.

Sama mám s urinoterapií velmi dobré zkušenosti a to nejen při uzdravování těla, ale také co do rozšířeného vnímání sebe sama a světa kolem. Je to kontakt s prasilou – vědomím, které je ukryto v každé buňce našeho těla a je zcela autonomní.

Při takové kůře se člověk hodně ponoří do sebe, zbystří se mu smysly a vnímání přesune své těžiště od povrchnějších věcí k těm hlubším, zemitějším. Startuje se pochopení, vděčnost a úcta k sobě samému. Posouvají se hranice. Roste sebe-vědomí a vlastní síla. Rozbíhají se pudové a smyslové zážitky a člověk se stává propojenějším se svými kořeny a se vším lidským, zvířecím i vesmírným.

Při překonání vnitřních bariér a minulých škatulek o tom, co moč vlastně je nebo není, při rozhodnutí se otevřít se novému a uzdravit se, při přijetí sebe sama a svého dokonalého těla, se člověk skutečně obohacuje na té nejniternější a nejdůležitější úrovni. To je má zkušenost a proto jsem se rozhodla rozšířit své poznání dál. Aby tento článek naplnil svou podstatu, uvedu zde z několika zdrojů pár důležitých informací.

Urina velmi pomáhá při hladovění, kdy se doba hladovění zkracuje, neboť vydáme méně energie a tolik „nestrádáme“. Urina dodává tělu zpět potřebné soli, minerály a informaci toho, co se v těle odehrává. Podobné se léčí podobným.

Urinu lze použít k výplachům ústní dutiny, oplachování pleti, čištění zubů (zuby krásně vybělí), koupáním, konče užitím pro výplachy těla a pravidelnému, nejlépe rannímu popíjení. Energie těla se po užití znásobuje, pleť a kůže celého těla je mnohem více na omak jemnější a pružnější, člověk se necítí tolik unavený, uzdravuje se, doplňuje potřebné látky, vybírá si kvalitnější jídlo, odpadnou nadbytečné a nezdravé chutě na sladké nebo příliš slané jídlo a mnoho dalšího, co se nedá popsat na kolektivní úrovni.

Pokud vám to přijde na poprvé nemyslitelné, je to v pořádku, příliš dlouho jsme byli seznamování s pravým opakem léčivých účinků uriny. Kamarádka mi nedávno napsala, že vyzkoušela poprvé namísto tonika na pleť, pouze urinu a s nadšením mi psala o účincích užití. Toto je jedna z možností, jak jemně začít přijímat do svého systému urinu, stejně tak urinu sebranou během dne můžete použít do své obvykle naplněné vany.

Kůže vylučuje 3 a půl krát více nečistot a jedů, než dechem – je nazývána třetí plící nebo ledvinou. Lepší než sprcha, je koupel s urinou nebo bylinnými nálevy.
Vaše úžasná kůže je plošně největší orgán pro vyloučení škodlivin a jedovatých látek z těla. Ty se nejlépe vyloučí vodními procedurami – koupele, páry, sauny, zábaly…, toho se již využívalo za starého Egypta. Vaše tělo si postupně začne zvykat a velmi se Vám odvděčí.

Urinu využívám hojně také namísto kosmetiky. Má obvykle dříve vysušená kůže získala hebkost a jemnost pravidelným potřením povrchu kůže urinou.
Chuť urini ovlivňuje skladba jídelníčku, proto aby vám urina chutnala, vyhněte se lékům, masu, uzeninám a těžkým kořeněným jídlům. Vhodné je ovoce, zelenina, obiloviny a samá lehká a zdravá jídla. Urina odráží jen to, co jíte. Sama jsem si nikdy nemyslela, že řeknu o urině – o vlastní moči, že je „chutná“, ale skutečně odráží stav toho, co jíme a homeopaticky dává tělu zpět tuto informaci a to může být třeba jeden z důvodů, proč se jednou rozhodnete, že již nechcete jíst maso nebo vše, co obsahuje bílou mouku či cukry.

 

Přepsáno z knihy J.Cingroš Urinoterapie

urinaJedna z lidových metod, která má v Rusku a vůbec na Východě obrovskou tradici, je právě urinoterapie. V Rusku je možné nejenom mezi léčiteli, ale i mezi obyčejnými lidmi mluvit zcela otevřeně o léčení močí. U nás je toto téma dosud tabu. Když jsem na dotaz kamarádovy manželky jen letmo nastínil možnosti urinoterapie, bylo řečeno napůl v legraci a napůl vážně „toho člověka na večeři už raději nezvěme.“

Stejné tabu jako moč, je v Čechách také klystýr. Po několika letech aplikování klystýru a urinoterapie jsem došel k závěru, že očistné a léčebné účinky klystýru s močí jsou vůbec nejlepší ozdravnou metodou, jakou kdy lidstvo vynalezlo. Metodou, která zahání 99% nemoci, mimořádně posiluje obranyschopnost organizmu, s hodinářskou přesností seřizuje činnost našich žláz a tak přirozeným způsobem, bez použití nebezpečných hormonálních léků s mnoha vedlejšími účinky, udržuje v ideálním stavu náš hormonální systém.

Pokud přidáte další urinoterapeutické praktiky, jako je přikládání obkladů s močí, půst o vodě a moči, využití moči jako homeopatického