3-denní smoothie detox s recepty a podrobným plánem na obnovu energie

zelené smoothieLéto končí, jdeme opět do nového období a s přechodem je i tělo připravené na to se přeměnit a vyčistit. Se správným detoxikačním, ale nezatěžujícím programem na tři dny, se vám podaří restartovat své síly a připravit se na menší přísun slunce, kratší dny, nižší teploty a změnu jídla. Najděte si chvilku pro sebe a podívejte se na své zdraví. Jak se cítíte? Co vás bolí? S čím chcete už konečně zatočit, abyste se cítili lépe a měli na svůj život více energie a tudíž zábavy? 

Sestavila jsem 3 denní program pro vaši obnovu metabolismu, pročištění těla a revitalizování sil i celkového vzhledu. Cílem tohoto detoxu je zvýšení účinnosti trávicího systému, stimulování vnitřních orgánů zodpovědných za čištění a odstraňování usazenin, zlepšení zdravotního stavu, čímž budete méně náchylní k infekcím v průběhu zimy.

 

Pro koho je tento detox určený?

Pokud na sobě pozorujete některý z následujících příznaků, tak právě Vám.
• Zácpa a nadýmání
• Nedostatek energie
• Trvalé bolesti hlavy, bolesti svalů a/nebo svalová únava
• Kolísavá váha
• Kožní abnormality jako je akné, rosacea – růže nebo ekzém
• Matná, suchá nebo skvrnitá pleť
• Psoriáza
• Nespavost

 

Plán:

Tento plán obsahuje 6 kroků, které jsou níže podrobně popsány i s recepty a které budete opakovat po dobu 3 dnů za sebou, přičemž každý den je stejný.

Důležitou věcí je hlídat si, že mezi jednotlivými kroky nebudete mít více jak 4 hodiny pauzu.

Pokud se vám během těchto tří dnů stane jakékoli vychýlení se od plánu, určitě se k němu při nejbližší příležitosti vraťte, stále to má smysl.

Je potřeba, abyste si velmi pečlivě hlídali pitný režim a vypili tolik čisté neperlivé vody, kolik jen můžete – ještě víc než obvykle. Tento krok je důležitý pro odplavování uvolněných toxinů z těla.

Cvičte, hýbejte se.  Cvičení pomáhá tělu eliminovat toxiny a tak je velmi nápomocné při jakékoli detoxikaci. I když byste pociťovali, že nemáte vůbec energii, běžte alespoň na krátkou procházku, která vám nalije novou krev do žil. Skvělá je také jóga. Naslouchejte svému tělu.

Poťte se. Cvičením nebo saunou, to je na vás, každopádně pocením si vyplavíte další usazeniny z těla pryč a krásně prokrvíte, rozsvítíte a napnete pokožku celého těla.

Zhluboka, vědomě a do břicha nebo do žeber, nikoli povrchově do hrudníku, dýchejte a to nejlépe na čerstvém vzduchu. Vzduch vás bude uklidňovat a pročišťovat a celou detoxikaci velmi podpoří. Snažte se takto dýchat třeba i v kanceláři a uvědomujte si partie břicha, kam dech vedete.

 

Co budete pít:

Během svého třídenního detoxikačního programu budete pít čistou vodu, čistou vodu s citrónem (popřípadě i zázvorem), kdo pije kávu, tak maximálně 2 šálky za den, ale nejlépe je úplně ji vynechat.

 

Nákupní seznam na celý program: