Jak na přírodní úlevu projevů kandidózy – 3. část + recept na 2 léčivé masti

Právě jste otevřeli třetí pokračování velmi obsáhlého tématu jak na přírodní úlevu od bolavých příznaků kvasinkové infekce, kde si představíme další léčivé preparáty. První a druhou část najdete v sekci Léčba kandidy, kde najdete také všechny další cenné články na téma komplexní holistické léčby tohoto onemocnění.

 

Čaj Pau d’Arco (Lapacho)

Tento tzv. čaj Inků je unikátní terapeutický bylinný čaj vyrobený z vnitřní kúry jihoamerického stromu Lapacho. Čaj připravený z Lapacha neobsahuje kofein a je bohatý na mnoho užitečných přírodních vitamínů a minerálů, jako je železo, vápník, hořčík, mangan, jód, bór, baryum a mnoho dalších.

Čaj Lapacho je znám jako účinné přírodní antibiotikum a skvělý bylinný prostředek pro prevenci rakoviny, posiluje lidský imunitní systém, dokáže zlepšit kvalitu kostní dřeně, snižuje riziko diabetes, různých infekcí močových cest, artritidy, zažívacích problémů, pomáhá léčit nachlazení, chřipku, horečky, podráždění kůže, popáleniny, lupénku, osteomyelitidu, Parkinsonovu nemoc, lupus a hlavně vaginální kvasinkovou infekce.

Kúra stromu Lapacho se přelije horkou vodou a nechá se 5 minut odstát. Pak se čaj pije třikrát denně mezi jídly. Doporučuji pít 3 týdny a pak udělat týden pauzu. Pakliže potíže přetrvají, můžete kúru zopakovat.

Další léčivé účinky a použití na konkrétní zdravotní problémy najdete pod tagem Lapacho ZDE.

 

Čaj Uňa de Gato (Kočičí dráp, Vilcacora)

Tento čaj má antivirové, antibakteriální, antimikrobiální, antimykotické, antiparazitické, protizánětlivé, imunostimulační, antioxidační a bolest tlumící účinky. Harmonizuje meridián jater a ledvin. Obsahuje alkaloidy jako rhynchophyllin, hirsutin, mitraphylin, beta sitosterol a glykosidy.

Zlepšuje obranyschopnost těla, stimuluje tvorbu bílých krvinek, zejména T lymfocytů CD – 4 a tím zvyšuje přirozenou obranyschopnost organismu. Upravuje vysoký krevní tlak, omezuje vznik trombózy a může pomoci při snížení rizika tvorby krevních sraženin. Snižuje tlukot srdce a hladinu cholesterolu v krvi. Omezuje riziko vzniku Crohnovy nemoci, různých zánětů, divertikulózy, mrtvice, infarktu, artróz, revmatizmu, astmatu, zánětů různého typu, žaludečních vředů, alergií a kandidóz. Podporuje činnost hormonálního systému, detoxikuje organismus a snižuje některé negativní projevy u nemocných infikovaných virem HIV, onkologickému onemocnění, leukémii a hemeroidů. Některé jeho fytolátky snižují množení různých druhů parazitů.

 

Koloidní stříbro

Koloidní stříbro bylo podrobeno již mnoha studiím ukazujícím, že atakuje pouze nepřátelské patogeny nebo tzv. bezkyslíkaté mikroorganismy (anaerobní) a přátelské bakterie, které potřebují k životu kyslík (aerobní), nechává bez povšimnutí. Bylo dokázáno, že neatakuje bakterie přímo, ale rozkládá pouze jisté enzymy bezkyslíkatých bakterií, virů a plísní a bez těchto enzymů tyto mikroorganismy nemohou existovat. Zatímco antibiotika dokáží zabít přibližně šest různých chorobných organismů, stříbro je schopno jich zničit až 650, a to bez negativní reakce organismu, jelikož je téměř netoxické.  Je tím nejuniverzálnějším lékem proti bakteriím, který máme k dispozici.

Při kvasinkové infekci doporučuji užívat stříbro ráno a večer polévkovou lžíci.

Více o koloidním stříbru se dočtete v článku Často diskutované koloidní stříbro, kde naleznete také podrobnou tabulku dávkování u jednotlivých nemocí.

 

Vlastní urina

Čerstvá moč (urina) je antiseptická a hubí plísně, bakterie i viry. Objeví-li se u vás příznaky kandidózy, zmírníte (a postupně zcela potlačíte) svědění i bolení zevních genitálií jejich pečlivým omýváním urinou přímo při močení, výplachům pochvy urinou, popřípadě sedacími koupelemi.

V těhotenství mi na častou kandidózu způsobenou těhotenskými hormony pomohly pravidelné urinové výplachy každý večer. Je možné provádět výplachy čerstvou urinou, ranní urinou, která je silnější, nebo odpařenou urinou, která je nejsilnější, a to vždy v objemu 0,5 l, takže ji sbíráte v průběhu dne. Před použitím ji zahřejete na teplotu 40 °C ve vodní lázni – třeba v umyvadle.

Doporučuji nádobku s urinou (zavařovačku) přiklopit a nechat ji u toalety, abyste nezapomněly. K výplachům můžete použít irigátor, jen změníte nástavec z řitního menšího na vaginální větší. Celková procedura vám nezabere více jak 10 minut času.

Moč vyplavuje tvarohovité hrudky z pochvy, zastavuje množení kvasinek a napomáhá obnově normálního prostředí v pochvě.

Po přibližně týdenní léčbě (ráno výplach, na noc tampon s močí a v průběhu dne občasné omývání) se kvasinky zbavíte.

Poznámka: Po omytí i po výplachu doporučuji genitálie jen zlehka osušit toaletním papírem a použít slipovou vložku. Je-li pak vložka vlhká, je nutné ji vyměnit nebo odstranit, protože prostředí vlhké zapářky kvasince vyhovuje.

Z léčby urinou nemusíte mít strach: pochva po ní nepáchne, ani nezatuchne, protože moč se kompletně vstřebá do sliznice. Několik prvních aplikací uriny vzbuzuje zvláštní pocity, pak ale zjistíte, že moč působí velmi jemně a je příjemná na pokožku.

Další podrobné informace na léčení urinou najdete v článku Léčivá urinoterapie.

 

Recept na domácí krém na kvasinkovou infekci pochvy

K výrobě této léčivé pasty proti poševním kvasinkám budete potřebovat 100 gramů bentonitového jílu, který svými vlastnostmi umožňuje masti bobtnat a zároveň je silně čistící. Dále bude potřeba 100 ml čaje Pau d’Arco – odvaru z Lapacha. Pak 1 lžíci jogurtu s živými kulturami Lactobacillus acidophilus nebo bifidobakterium bifidum (selský jogurt). 5 ml tea tree oleje a tinkturu z vodilky kanadské. Všechny tyto ingredience smíchejte dohromady tak, aby z toho vznikla řidší pasta, kterou pomocí injekční stříkačky aplikujte