Jak na přírodní úlevu projevů kandidózy – 2. část + recept na oregánový olej a ptačincovou mast

Tento článek je druhou částí seznamu léčivých preparátů na rychlou úlevu od bolavých projevů kandidózy, způsobené přemnožením kvasinek kandida (Candida albicans). Vzhledem k tomu, že se zabývám holistickým léčením, budou i tyto preparáty výsostně přírodní a účinné.

Pro 1. část se nejdříve podívejte na článek Jak na přírodní úlevu projevů kandidózy – 1. část

Tea tree olej – Olej z čajovníku australského

Tento čistý olej získaný z čajovníku je silným antimykotikem, které je velmi účinné při zabíjení bakterií téměř jakéhokoliv typu kožní infekce, včetně kvasinkové infekce. Snižuje zarudnutí, odstraňuje hnis a omlazuje pokožku. Kromě toho, že je antibakteriální, je také antivirový a antiseptický.

Důležitá poznámka: Speciálně pro citlivou pokožku je důležité nepoužívat 100% čisté koncentrace tea tree oleje. Maximální koncentrace se doporučuje 20 % tea tree oleje zředěného jojobovým (nebo jiným kvalitním, za studena lisovaným) olejem.

Žena by si měla nakapat pár kapek na tampón a vložit do pochvy, při kandidóze v jiných oblastech doporučuji použít vatové tyčinky a aplikovat olej na infikované oblasti.

Při zánětech doporučuji užívat ještě kapku tea tree oleje ve sklence vody každou hodinu po dobu 3 dní nebo podle potřeby. Tuto proc