Recept na výrobu domácího bylinkového šampónu

samponTaké máte občas záchvaty „zdraví“ v obchodech s kosmetikou a drogérií a nejraději byste si kvůli obsaženým látkám nekoupili nic, i když tu či onu věc moc potřebujete? Já proto stále hledám možnosti samovýroby kosmetiky a zkouším nové přírodní recepty, abych byla opravdu spokojená. Tentokrát los padl na šampón. 

Tento recept na šampón si můžete přizpůsobit podle typu vašich vlasů – mastící se, suché, normální nebo pro děti, podle přidaných bylinek a také si ho můžete udělat úplně bez konzervantů na 3 dny nebo s konzervanty, kdy prodloužíte jeho trvanlivost až na půl roku.

 

Ingredience:

 • hrst bylinek (kopřiva pro vlasy mastné, meduňka pro vlasy suché, levandule nebo růže pro vlasy normální, heřmánek pro děti) – nakoupit se dají třeba tady
 • 250 ml destilované, nebo filtrované vody
 • 10 g nastrouhaného olivového mýdla (koupit se dá tady)
 • 10 g rostlinného glycerinu (koupit se dá tady)
 • 1 g Xanthanu – přírodní želírovací látka – aby to bylo hustý (koupit se dá tady)
 • 20 g Planaponu SF – nepolární tenzid – aby to bublalo (koupit se dá tady)
 • 10 kapek Kalium sorbátu – přírodní konzervant – aby se to nezkazilo (koupit se dá tady)

 
 

Postup:

Vodu převařte. Nasypte do ní nastrouhané mýdlo a nechte rozpustit. Přidejte bylinky, zamíchejte a nechte louhovat přes noc. Další den přeceďte přes kávový filtr.
V glycerinu nechte dispergovat Xanthan. Dispergovat znamená nechat částečky rovnoměrně rozdělit, xanthan se v glycerinu nerozpustí. Směs přidejte k výluhu, stejně jako 10 g Plantaponu. Protřepte. Pokud neplánujete šampon do 3 dnů použít, přidejte konzervant, trvanlivost pak prodloužíte až na půl roku.

 

Užijte si to!

 

Home made
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

2 Komentářů
 1. Dobrý den, četla jsem Váš zajímavý článek, oslovil mě. Nějaký čas se potýkám z problémem vypadáváním vlasů. Dokonce jsem uvažovala, že se objednám na tady , ale nejdřív vyzkouším Váš zajímavý recept na výrobu domácího bylinkového šamponu. Z pozdravem.

 2. Dobrý večer,
  za pravé tam máte překlep Plantapon SF ;). Za druhé se chci zeptat, proč ho tam dáváte, když už tam máte to olivové mýdlo?
  Děkuji za odpověď.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.