Recept na ověřený přírodní krém na opalování

opalovaci kremAsi si zde nemusíme vykládat o tom, kolik toxinů a chemie obsahují klasické krémy na opalování, které se nám pokožkou dostávají do těla a to pak má co dělat s tím, aby je opět bezezbytku odbouralo. Samozřejmě už je na trhu spousta skvělých organických značek, které používají čistě přírodní složky, ale ty zase bývají většinou dražší a tak mě napadlo přijít s receptem na čistě přírodní opalovací krém, který si můžete vyrobit sami doma. Domácí recepty jsou zábavnější než jít do obchodu, vybrat a zaplatit, bývají mnohdy výrazně levnější, poněvadž z ingrediencí, které na začátku na výrobu koupíte uděláte mnohonásobné množství a hlavně s receptem „jak na to“ báječně fungují.

Všechny ingredience seženete v pohodě na internetu v českých e-shopech a dají se pak použít dál na mnoho dalších receptů nejen na kosmetiku, ale také do kuchyně.

 

Složení

  • 1/4 šálku včelího vosku (jojobového vosku pro vegany)
  • 1/2 šálku kokosového oleje
  • 28 gramů oleje z malinových semínek
  • 28 gramů sojového oleje
  • 28 gramů oleje z pšeničných klíčků
  • 2 lžíce mrkvového oleje
  • 2 lžíce aloe vera gelu
  • 4 kapsle vitaminu E (vymačkané)
  • 15 kapek levandulového oleje (nebo jiného vašeho oblíbeného éterického oleje kromě citrusových a bergamotu, které by mohly pokožku spíše dráždit)

 

Postup: 

Rozpusťte vosk ve starém hrnci s vroucí vodou (v hrnku). Přidejte kokosový olej a počkejte, dokud vše nezkapalní.

Poté přelijte včelí vosk a kokosový olej do mixéru, přidejte i všechny ostatní ingredience a vše velmi dobře promíchejte.

Pak přelijte váš krém na opalování do čisté uzavíratelné sklenice a umístěte na suché, tmavé a chladné místo.  Krém je hotov a můžete ho začít ihned používat.

 

 

levanduleV případě, že přemýšlíte o SPF (opalovacím faktoru), tak ten vám nejsem schopna 100% zaručit, neboť vše záleží na kvalitě použitých surovin. Oficiálně udávaná SPF hodnota kokosového oleje a levandulového oleje je kolem 8 a u bylin, jako je aloe vera a pšeničné klíčky byla prokázána účinná absorpce slunečního záření a ochrany pokožky před „škodlivými“ slunečními paprsky.

Je to pět o názoru a také zdravém rozumu. Někdo se slunce vysloveně bojí, jiný ho miluje a nevadí mu na něm pobývat bez ochrany přirozeně jakkoli dlouho. Obecně však platí nevystavovat se přímému slunečnímu záření přes poledne, tedy zhruba mezi 11:00 – 14:00 hod, ale opět záleží na lokalitě. Něco jiného je, když jste v sezóně v Egyptě a nebo na Sázavě. Také je dobré dodržovat pitný režim, nahodit extravagantní klobouk nebo čapku a přes oběd zajít do lesa, do hospůdky nebo do postele. Vyzkoušejte sami, jak konkrétně vám bude krém vyhovovat a přizpůsobte si jeho používání.

Jinak vitamin E a mrkvový olej jsou účinnými a silnými antioxidanty a udržují pokožku jemnou, vláčnou a vyživenou a sojový olej má přirozený SPF asi 10. Mrkvový olej navíc urychluje zhnědnutí pokožky.

Díky včelímu vosku je tento krém voděodolný, takže se nemusíte mazat pokaždé, když se vykoupete. Navíc jeho aplikace je bezproblémová a nevytváří bílý povlak na kůži, jako většina komerčně vyráběných krémů, takže nebudete vypadat jako duch. Vzhledem k variacím s éterickými oleji si můžete vybrat vůni, která vám sedí nejlépe nebo si namíchat na každý den jinou a stále budete krásně vonět.

Vím, že si tento luxusní krém zamilujete stejně jako já. Užijte si léto plné vůně a slunce a starosti hoďte za hlavu.

 

❤ Mia ☮

Autor: Mia Weissová, zdroj: freepatentsonline.com, phcogres.com, www.slunecnyzivot.cz

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě, pokud bude připojeno jméno autora, zdroje, aktivní odkaz na www.slunecnyzivot.cz a celá tato poznámka. Díky!

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.