Recept na výrobu báječného mandlového hydratačního krému

krem1Kdo miluje mandlový olej, vůni včelího vosku, medu a růžové vody a navíc pocit luxusu přírodních ingrediencí, skvělou pěstící kosmetiku a tvůrčí činnost, do které může dát tolik lásky, kolik jen chce, pro toho je zde recept na domácí výrobu vskutku exkluzivního krému na obličej i tělo, s bohatou texturou a nádhernou vůní.

Recept na tento zvlhčující pleťový krém vymyslel řecký lékař, který žil před téměř 2000 lety. Je hustý, sametový a luxusní, zanechává pleť jemnou a hebkou a prokazatelně redukuje vrásky a známky stárnutí. Navíc jeho výroba je velmi jednoduchá a ze zcela přírodních ingrediencí. Tento krém může být použit i jako tzv. make-up remover neboli odstraňovač makeupu.

Pakliže jste jako vegan proti použití včelího vosku, můžete použít olivový olej, meruňkový olej, jakýkoli ořechový olej nebo olej ze semínek.

Růžovou vodu seženete za pár korun poměrně jednoduše. Ta dává krému lehkou vůni, ale pro neparfémovanou verzi tohoto krému můžete použít i čistou filtrovanou vodu.

 

Ingredience:

  • 8 lžic strouhaného včelího vosku (seženete ve včelařském e-shopu)
  • 200 ml mandlového oleje
  • 1 lžíce medu (jestli chcete, můžete ho vynechat)
  • 1/2 šálku růžové vody (přidávejte postupně a uvidíte sami, kolik bude potřeba)
  • 2 malé čisté sklenice od krému

 

Postup:

krem2krem3

 

 

 

 

 

 

V malém rendlíku na mírném ohni rozehřejte vosk, mandlový olej a med a ihned odstavte. Nechte mírně vychladnout. Pak postupně po kapkách přidávejte růžovou vodu a stále vyšlehávejte směs dohladka. Když krém přestane vstřebávat vodu a začnou se tvořit malé kapky, které už budou nezamíchatelné do směsi, zastavte přidávání a pokračuje v míchání další minutu, aby krém zchladl.

Nalijte směs do čistých sklenic a nechte je zcela vychladnout ještě před tím, než je uzavřete víčkem. Jakmile krém zchladne jeho barva zesvětlá.

A je to.