Protizánětlivé smoothie s kurkumou

smoothie kurkumaMnoho z nás zná báječnou kurkumu a ví, že je to velmi zdravé koření, protizánětlivé a plné antioxidantů, které se řadí do skupiny tzv. superpotravin, ale ne každý ví, jak ji konzumovat co nejčastěji, obzvlášť ve vitariánské kuchyni, kde se nevaří. Objevila jsem velmi snadný a chutný způsob, jak se ani vitarián nemusí o její blahodárné účinky a zajímavou chuť ochudit.

 

Odpovědí je „Protizánětlivé zlaté smoothie“.

Je zdravé, veganské a může posloužit jako chutná snídaně či dekadentní dezert. Může být obměňováno vzhledem k výběru rostlinného nebo ořechového mléka a koření a chutná skvěle v horkém létě s ledem, stejně tak ohřáté na 42°C v zimních měsících. Recept je postaven na ajurvédském základě, čistí krev a pomáhá trávení, ale to nejlepší na něm je to, že jeho příprava vám zabere pouhých 5 minut!

 

Ingredience na jednu porci:

  • 1 šálek neslazeného kokosového / mandlového nebo rýžového mléka (jedna z variant nebo jiné mléko)
  • 1/2 lžičky kurkumového prášku
  • 1 lžička kokosového oleje
  • velkorysá špetka vanilky (vanilkový extrakt)
  • špetka černého pepře
  • dle chuti kokosový cukr / agáve nebo javorový sirup
  • špetka skořice, muškátového oříšku, mletého hřebíčku, kardamonu (může být vše dohromady nebo zvlášť podle chuti)
  • 3-4 kostky ledu (nemusí být)

 

Postup:

Vložte všechny přísady do mixéru (případně i s ledem) a mixujte 10 – 20 sekund, dokud se vše důkladně nesmíchá (aby byl led rozdrcen). Nalijte do vysoké sklenky, můžete navrch posypat kořením nebo dozdobit čerstvou bylinkou nebo jedlým květem.

 

Bojujete s občasnými nebo chronickými záněty?

Je třeba k této problematice přistoupit celostně a udělat několik potřebných změn k lepšímu. V eBooku „Jak vyléčit kvasinkovou infekci přírodně a navždy – holistický systém pozitivní proměny života“, popisuji důležité aspekty úpravy stravy, posílení orgánů, pročištění těla a navrácení ho do rovnováhy, ve které panuje zdraví na všech úrovních, konkrétními funkčními kroky, které již pomohly stovkám mých uzdravených klientů.

Opakované kvasinkové infekce vedou k chronickým zánětům, dysbakterióze, syndromu propustného střeva, autoimunitním onemocněním, participují na vzniku rakovinných nádorů, napadají mozek a v důsledku toho ničí naší psychiku a způsobují mnoho dalších velmi nepříjemných zdravotních problémů.

Pokud chcete zjistit, zda patříte k 80% populace, která trpí přemnoženými kvasinkami a z nich plynoucích problémů, stáhněte si zdarma můj eBook „Jak si vytestovat kvasinkovou infekci“, odpovězte na otázky v něm položené, vyhodnoťte svůj aktuální zdravotní stav a rozhodněte se podle výsledků o další cestě. Já vám nabízím tu přírodní, šetrnou a trvalou, bez negativních vedlejších účinků.

Hodně zdraví!

 

 

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.