4 lahodné raw recepty s dýní

dyneNa podzim se to dýněmi a nejrůznějšími dobrotami z nich jen hemží a protože jsem vášnivou sběratelkou skvělých, neotřelých a hlavně zdravých receptů, mám dnes pro vás pár tipů na to, jak ozvláštnit svůj jídelníček čerstvou dýní.

Mnozí si myslí, že dýně je zelenina, ale je to ovoce a patří k potravinám s nejnižším obsahem tuku a sodíku, tedy látek ohrožujících arterie a srdce.

Poměr živin v dýni je dost nízký: málo sacharidů, ještě méně proteinů a skoro žádné tuky. Na druhé straně vyniká množstvím betakarotenu (provitaminu A) a minerálů jako draslík a vápník. Obsahuje velké množství rozpustné vlákniny, díky níž má schopnost zahánět hlad.

Všechny druhy dýní se podílejí na snižování krevního tlaku a mají diuretické, laxativní a protirakovinné účinky.

Jelikož dýně obsahuje velmi málo sodíku a hodně draslíku, pomáhá snižovat krevní tlak a brání tvorbě krevních sraženin v arteriích. Lidé s hypertenzí mohou dýni jíst každý den v jakékoliv formě, ale neměli by ji solit, protože by tím snížili její účinky. Je též dobré celý jeden den jíst pouze rozmixovanou dýni.

Lidé, kteří trpí ischemickou chorobou srdeční (angina pectoris nebo infarkt myokardu), by dýni měli jíst nejméně třikrát týdně. Dýně působí v ledvinách jako slabé diuretikum, podporuje tvorbu moči a vylučování tekutin z těla.

Díky bohatému obsahu alkalizujících minerálních solí dužina dýně neutralizuje nadbytek žaludeční kyseliny a na sliznici žaludku (výstelku) má změkčující a ochranný účinek. Konzumace dýně, zejména mixované například se sójovým mlékem, se předepisuje při nadbytku žaludeční kyseliny, při dyspepsii (porucha trávení), pyróze (pálení žáhy) a v případech žaludečních a dvanácterníkových vředů.

Vláknina dýně je rozpustná a působí jako mírné projímadlo, které nedráždí střeva.

Dýně obsahuje tři nejúčinnější látky rostlinného původu, u kterých byl prokázán antikarcinogenní účinek: betakaroten, vitamin C a vlákninu. Dýně a brukvovitá zelenina jsou potravinami s nejvyšším protirakovinným účinkem.

 

Raw dýňový „koňak“

liker dyneIngredience:

  • šťáva z jedné malé dýně (odšťavená)
  • 1/3 hrnku filtrované vody
  • 1/4 lžičky zázvoru
  • 1/4 lžičky skořice
  • 1 lžička medu nebo jiného sladidla dle vašich preferencí

Postup:

Nalijte čerstvě odšťavenou šťávu z dýně do mixéru a přidejte koření a med a promixujte. Podle chuti můžete zředit vodou a ihned podávejte.

 

 

 

Živý sýr z dýňových a slunečnicových semínek