Kmínem proti nadváze

kminPokud patříte k těm, kdo mívá časté výkyvy své váhy do plusu, tak by vám mohl, kromě úpravy jídelníčku a pravidelného pohybu, pomoci kmín. Nejnovější vědecký výzkum potvrzuje, že novým mocným nástrojem proti nadváze je toto nenápadné koření.

Podle některých studií je římský kmín účinným prostředkem na podporu hubnutí, přičemž zároveň přirozeně snižuje hladinu cholesterolu a tuku v těle. Jeho semínkům se připisují silné účinky ve snižování tělesného tuku, detoxikaci jater, snižování krevního tlaku, podpoře trávení, odvodňování a mírnění kožních problémů.

Léčivé vlastnosti kmínu pocházejí z jeho vysokého obsahu thymoquinonu, což je hlavní bioaktivní složka oleje získaného ze semínek kmínu.

Kmín je silný antioxidant, který chrání játra, ledviny, žaludek a zažívací systém. Kmín má také protidiabetické a protirakovinné vlastnosti. Posiluje imunitu a ničí škodlivé mikroorganismy.

Moderní způsob života, nezdravá strava a pasivní životní styl vede k rozvoji obezity jakožto hlavního onemocnění moderního věku, přičemž vysoký počet nemocných se vyskytuje v USA. Mnohem hrozivější je však skutečnost, že nadváha vede k rozvoji závažnějších onemocnění, jako jsou například poruchy imunitního systému a vyšší riziko kardiovaskulárních chorob.

Kmín lze užívat jako silný nástroj prevence těchto zdravotních problémů a to díky tomu, že podporuje hubnutí.

Jako součást hubnoucího režimu doporučují nutriční specialisté zařadit tradiční bylinné složky jako je například kmín, zelený čaj nebo Pu-erh čaj, které jsou účinnými látkami proti obezitě. Pravidelná konzumace kmínu například v podobě kmínového čaje, vám může dopomoci k rychlejšímu hubnutí.

Jedna iránská studie prováděná na ženách s nadváhou a sedavým způsobem života prokázala, že kombinace kmínu a aerobního cvičení vedla k úžasným výsledkům v hubnutí a snížení hladiny cholesterolu oproti ženám, které „jen“ cvičily.

Kmín se také používá na skvělý Čaj proti bolesti  a další tipy na „hubnoucí“ čaje nejdete v článku 6 čajů, které blokují tuk a zvýší vaší vitalitu.

 

Poznámka:

Kmín zpomaluje srážlivost krve a snižuje obsah cukru v krvi, proto se nedoporučuje užívat před chirurgickými zákroky a v době rekonvalescence. Toto mocné koření by také neměly užívat těhotné ženy.

Nic není samo o sobě samospásné. Na těchto stránkách se můžete nechat inspirovat nejrůznějšími přírodními tipy, které vám mohou proces hubnutí, očisty nebo uzdravování urychlit či zpříjemnit, nikoli samy o sobě vyřešit. Základem je vždy zdravá vyvážená strava s převahou ovoce a zeleniny, pravidelný pohyb nejlépe na čerstvém vzduchu, kvalitní spánek, relaxace a veselá mysl, která je hlavním tahounem vašeho lepšího života (a nic se nestane, když budete taky někdy naštvaní, podráždění a nesnesitelní – to k tomu všemu patří také a je to někdy žádoucí, úlevné a potřeba). 

 

Více tipů na hubnutí se dočtete v sekci Hubnutí.

 

healthylifevision
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.