Mnislav Zelený

atapanMnislav Zelený (1943) je etnolog, spisovatel, bývalý velvyslanec v Kolumbii a Ekvádoru. V roce 1991 byl spoluzakladatelem a později také několik let prezidentem Latinskoamerické společnosti a v roce 2003 inicioval založení nadace Velká Amazonie s cílem chránit amazonské deštné pralesy a amazonské indiány. Je adoptivním členem indiánského kmene Jawalapiti, který mu dal nové jméno Atapana. V 60. letech studoval na ekonomické fakultě VŠZ v Praze a FFKU. Postgraduální studia absolvoval v roce 1973 na univerzitách v peruánské Limě. Do Amazónie jezdí jak domů. 

Mnislav Zelený je autorem více než 200 populárních a populárněvědných článků z oblasti historických souvislostí, politické a sociální situace, kultury a dějin zemí Latinské Ameriky v českých novinách a časopisech a několika publikací pro peruánské časopisy. V posledních pěti letech podniká pravidelné terénní výzkumy v rámci činnosti nadace Velká Amazonie ve Venezuele.

A zde jsem vybrala jeden z mnoha rozhovorů, které jsou s Mnislavem Zeleným možné shlédnout.

Nechme se inspirovat 🙂

ℒℴνℯ ❤ Mia

 

Autor: Mia Weissová, foto: google.com, slunecnyzivot.cz

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

Zatím žádné komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.