6 kroků k uzdravení sebe sama

Zemanta Related Posts ThumbnailUdělejte si chvilku a podívejte se sami na sebe. Jak se vaše tělo cítí právě v tomto okamžiku? Je ve vašem krku pocit napětí? Cítíte v dolní části zad bolest? Máte bolesti hlavy? Jste vyčerpaní a stále se to opakuje?

Ať už zažíváte jakkoli silné či slabé fyzické symptomy stresu nebo jste jen zvědaví, jak byste mohli maximalizovat svou vitalitu a dlouhověkost, je zde 6 základních kroků k sebeuzdravování každého z nás.

 

Tělo ví, jak se samo léčit

Naše tělo je krásně vybaveno veškerými přírodními mechanismy vlastní opravy, které jsou pod vlivem myšlenek, pocitů a přesvědčení, které vznikají v naší mysli. Velmi dobře ví, jak zabít rakovinné buňky, opravit nefunkční bílkoviny, zpomalit stárnutí, odstranit toxiny, bojovat s infekcemi, zbavit se cizích těles a jinak si udržet zdraví. Zdraví se začne hroutit a nemoc přichází ve chvíli, kdy vědomě či nevědomě těmto mechanismům zabráníme ve správném fungování.

Náš nervový systém má dva operační systémy – „boj nebo útěk „. Stresovou reakci na hrozící nebezpečí má na starosti sympatikus a relaxační odezvy, zajištění činnosti organismu v klidu a bezpečí a stimulaci procesu trávení provozuje parasympatický nervový systém. Pouze tehdy, když je náš nervový systém v relaxačním modu, může tělo provést tzv. sebe-opravy mechanismů funkcí sebe sama.

Stresová reakce je zde proto, aby nás chránila v případě, že nás pronásleduje tygr. I když se už dávno nepohybujeme v džungli s divokými zvířaty, naše reakce na stres se aktivuje v průměru více než 50 krát za den. Jak? Amygdala v našem plazím mozku hraje hlavní roli při vytváření a ukládání vzpomínek spojených s emocionálními událostmi a vnímá negativní myšlenky, názory a pocity, jako jsou například finanční obavy, vztahové starosti, pracovní stres, osamělost nebo pesimismus. Jsou to pro nás stejně děsivé hrozby jako tygr. Pak BOOM. Zahlásí na poplach a naše tělo se přepne do fáze, kdy se nemůže samo opravovat.

Naštěstí se nemusíme vydávat na milost a nemilost svým stresovým reakcím. Je vědecky dokázáno, že se můžeme léčit sami. Vyzkoušejte tyto klinicky prokázané kroky, jako strategii k udržení zdraví nebo jako léčbu jakéhokoli zdravotního problému a uvidíte sami.

 

Krok 1: Věřte tomu, že se můžete léčit sami

beh1Nevěříte, že pozitivní víra může vyléčit vaše tělo? Zamyslete se znovu. Zdravotnické studie dokazují, že mysl může vyléčit tělo za více než 50 let zpětně. Jako příklad slouží metoda tzv. „placebo efektu „. Bylo prokázáno, že příčinou vymizení příznaků nemoci u pacientů, kteří dostávali pilulky cukru, solné injekce nebo podstoupili falešné operace a nevěděli o tom, byla jejich víra, že jsou uzdravováni. Nastali u nich skutečné fyziologické změny v organismu, které vedly k jejich úplnému uzdravení.

Jak dlouho si myslíme, že je náš stav „nevyléčitelný“ nebo „chronický“, tak dlouho takový bude. Nevěříte, že by se váš zdravotní stav mohl vyřešit? Více než 3.500 případových studií dokládají, že spontánní remise (návrat k původnímu fungování pacienta před vypuknutím nemoci) byla zaznamenána u téměř každé nemoci. A to se jednalo o rakoviny 4.stupně, HIV, diabetes, vysoký krevní tlak, onemocnění štítné žlázy, autoimunitní onemocnění i střelnou ránu do hlavy bez léčení!

Jako příklad uvedu příběh o zaběhnuté míli pod čtyři minuty. Fyziologové si mysleli, že tělo je fyziologicky neschopné běžet míli za méně než čtyři minuty a tak se to žádnému sportovci tehdy nepovedlo. Pak v roce 1954, Roger Bannister zaběhl míli za tři minuty a padesát devět sekund. Poté, co zbořil tento mýtus, prakticky každý sportovec, který soutěží v této atletické disciplíně, zaběhne míli pod čtyři minuty. Dnešní světový rekordní čas je 3:43:13 , více než patnáct sekund pod čtyřmi minutami.

Co když je vaše víra, že se tělo nemůže léčit samo jako příběh o zaběhnuté míli pod čtyři minuty? Vědecké údaje dokazují, že jakmile si myslíte, že uzdravení je možné, povede se vám to. Tak co si myslíte ?

 

Krok 2: Najděte si tu správnou podporu

tanecStejně nezbytné, jako je víra v sebeuzdravení, je také důležitá podpora někoho, komu skutečně věříte a kdo s vámi sdílí pozitivní přístup k celému procesu. Pakliže nikoho takového ve svém okolí nemáte, zkuste navštívit nějakého skutečného léčitele na doporučení. Někoho, kdo je optimistický, cítíte se v jeho přítomnosti otevření a klidní, kdo je nestranný a vzbuzuje ve vás důvěru, sdílí s vámi pozitivní víru, bere vás jako skutečného partnera, respektuje vaši intuici, stará se o vaše zdraví a podporuje vás na cestě k uzdravení i nasměrováním na správné bylinné prostředky, cvičení, meditace, léčivé kameny, afirmace, apod. Vede vás takzvaně k sobě.

 

Krok 3: Poslouchejte své tělo a svou intuici

parNikdo nezná vaše tělo lépe než vy sami, ani lékaři.

Lékaři mohou znát anatomii vnitřních orgánů lépe než vy, ale jen vy víte, co je nejlepší pro vaše tělo lépe než kdokoliv jiný. Když se začnete pozorně soustředit na své tělo, zjistíte, že to není jen nějaký obal – panák, ale že je to nesmírně moudrý a milující nástroj pro naši Duši, díky kterému tu můžeme být, tvořit a učit se.

 

Naslouchejte mu tedy, vnímejte svou intuici, důvěřujte tomu, co vám říká, hýčkejte ho a děkujte mu.

Nejste v kontaktu s vaší intuicí? Pak se zaposlouchejte do svého těla, které je prostředníkem mezi vámi a vaší intuicí, která k vám skrze něj promlouvá. Pokud máte fyzický pocit ve vašem těle – bolest, tlak, pocit na zvracení, sevření nebo závratě – zeptejte se svého těla, co se vám tím snaží říci. Pak poslouchejte! To je hlas vaší vnitřní moudrosti, který vás vždy dovede přímo do vašeho skutečného středu.

 

Krok 4: Diagnostikujte hlavní příčiny vašeho onemocnění

smichVáš lékař vám může dát diagnozu migrény, syndromu dráždivého tračníku či rakoviny prsu a podobně, ale ta nemoc je sama o sobě jen důsledkem reakce na stres, který deaktivoval samo-ozdravné mechanismy vašeho těla, čímž se vaše tělo stalo náchylné k onemocnění.

 

Které aspekty vašeho života aktivovaly vaši reakci na stres?

Zanedbávali jste samo-ozdravné činnosti jako je meditace, tvořivé vyjádření, smích, zapojení se do práce, kterou milujete, masáže, jóga nebo hru se zvířaty?

Nemoc je často budíček, který nás nutí podívat se pravdě o našem životě do očí a začít s pozitivními změnami. Buď můžeme hrát oběť nebo můžeme použít nemoc jako příležitost k probuzení se.

.

Krok 5: Napište si ozdravný předpis

motivaceTo nebude ten druh předpisu, který dáváme v lékárně, ačkoli jistě může zahrnovat prvky západní medicíny. Je to více o vlastním zapojení se do akčního plánu uzdravení.

Zeptejte se sami sebe: „Co moje tělo potřebuje k uzdravení?“

Váš recept může obsahovat dietní změny, cvičební režim a konvenční lékařský léčebný plán. Ale může také zahrnovat odpuštění sobě i druhým, oproštění se z toxických vztahů, opuštění vysávající práce, přidání meditační praxe, plnění si snů od těch nejdrobnějších maličkostí a soustředění se na hezké události a věci vašeho života.

Buďte tak konkrétní, jak je to jen možné. Pak seberte odvahu a dejte se do akce!

 

Krok 6: Odevzdejte se procesu

odevzdaniA co v případě, že jste přijali pozitivní přístup, našli jste toho správného léčitele, cítíte svou intuici a své tělo, diagnostikovali jste příčinu vašeho zdravotního stavu, napsali jste si předpis toho, co pro sebe budete dělat a děláte to, ale jste stále nemocní? Děláte něco špatně? Je to vaše vina, že jste stále nemocní?

 

Rozhodně NE a jakákoli diskuse o vině nebo studu aktivuje pouze další stresové reakce a poškozuje tělo.

Tak o co jde? Dostali jsme se do bodu, který je místem pro umění odevzdání se. Proč se děje to, že ač děláme všechno „správně“, nemůžeme se uzdravit? Jediná skutečná odpověď je duchovní. Možná, že naše Duše přišla sem na Zemi poučit se a nemoc může být duchovní praxe, způsob, jak se učit z naší lekce života.

Takže se zhluboka nadechněte a poděkujte. Zůstaňte bdělí, pokorní, důvěřujte Vesmíru a važte si všeho, co máte. Mějte rádi život a svět takový jaký je právě teď a to vás dovede k duchovnímu probuzení, které je jediným skutečným osvobozením. Tělo vás pak bude následovat.

 

Hodně štěstí!

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

3 Komentářů
  1. Dlouhý čas jsem něco takového cítil, ale až vy jste to dokonale popsala 🙂 MOC DĚKUJI a přeji slunečný život

  2. Výše uvedený článek sice nevypadá na první pohled jako něco mimořádného,,,
    Já si však dovoluji , v hluboké úctě a respektu, napsat: „Doposud jsem se nesetkal s tak obsáhlým co do významu a přesto absolutně srozumitelným „návodem“ k návratu do harmonie.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.