3 účinné nápoje, které vás přírodní cestou zbaví bolesti kloubů a artritidy

stavaPokud trpíte artritidou, je velmi pravděpodobné, že něco není v pořádku s klouby a v závislosti na typu artritidy, která vás trápí, může být určeno, co je aktuálním problémem. Buď může být poškozena chrupavka a v kloubním pouzdře není dostatek synoviální tekutiny (kloubní maz) anebo se jedná o autoimunitní infekci. Rovněž se může jednat o kombinaci různých faktorů. Ať už je příčina artritidy jakákoliv, způsobuje silnou bolest a tak vám poradíme, jak se přirodním způsobem bolesti zbavit. 

Léčba artritidy pomocí přírodních šťáv

Podle mnohých jsou šťávy stálou léčbou vedoucí k odstranění bolesti kloubů. Jsou velmi účinné a nemají žádné negativní vedlejší účinky. Výhodou této léčby je kromě úlevy od bolesti kloubů také nárůst energie pro celé tělo a jeho celkové omlazení. Ani s dávkováním není problém, protože šťávami se nemůžeme předávkovat. Přírodní šťávy jsou používány jako prevence i lék pomáhající pacientům trpícím artritidou.

 

Pro tento případ si uveďme nejúčinnější šťávy:

1. Ananasová šťáva

Ananasová šťáva je pro klouby velmi užitečná, protože obsahuje přírodní enzym bromelain, u nějž známe jeho protizánětlivé účinky. Také léčí sportovní zranění, pooperační otoky a bolesti kloubů. Navíc obsahuje téměř všechny vitamíny a minerály pro celé tělo a je mu palivem.

Doporučená dávka ananasové šťávy je 300-350 ml denně.

 

2. Třešňová šťáva

Třešňová šťáva obsahuje chemickou látku zvanou anthocyanin, která je silným protizánětlivým činidlem a poskytuje úlevu od bolesti. Ve šťávě je hodně beta-karotenu a mědi, které velmi pomáhají v procesu léčby revmatoidní artritidy.

 

3. Šťáva ze syrových brambor

Šťáva ze syrových brambor je užívána po staletí a je považována za jeden z nejúčinnějších přírodních léků proti artritidě. Brambory jsou i se slupkou nakrájeny na tenké plátky, vloženy do sklenice s vodou a ponechány přes noc. Ráno se nápoj pije na lačný žaludek.

 

Připravujte šťávy v odšťavňovači nebo blenderu, neboť šťávy, které jsou běžně k dostání v supermarketech, nejsou většinou vhodné jako přírodní lék.

Hodně zdraví!

Michaela

justhealthylifestyle
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.