Domácí recept na popraskané paty, kuří oka a mozoly

patyPopraskané paty jsou velmi častým problémem mnoha lidí a to zejména v létě, kdy bývají více odhalené a tím pádem náchylnější. Kromě kosmetického a estetického problému se bohužel také jedná o problém bolestivý.

Některé z příčin popraskaných pat jsou například suchý vzduch, nedostatek tekutin, nesprávná péče o nohy, nezdravá strava, stárnutí, dlouhé stání na tvrdých podlahách a nošení špatné obuvi. Ze zdravotních příčin to mohou být ekzémy, lupénka, kuří oka a mozoly, cukrovka nebo onemocnění štítné žlázy, které také může přispět k tomuto problému.

Kromě suché zbytnělé kůže mohou být rozpraskané paty doprovázeny příznaky jako jsou zarudnutí, svědění, záněty a loupání kůže.

Tento jednoduchý domácí lék léčí popraskané paty, kuří oka a mozoly a to do 10 dnů od každodenní aplikace. Budete-li ho dodržovat můžete tak zabránit hlubším prasklinám, které následně mohou způsobit kromě bolesti také krvácení.

 

Ingredience:

  • 10 aspirinů (kyselina acetylsalicylová)
  • 250 ml 70% lihu (může být i Lesana nebo Alpa)

Postup:

Rozdrťte aspiriny, nasypte prášek do skleněné uzavíratelné nádoby (lahve) a zalijte je lihem. Nechte směs odležet dva dny při pokojové teplotě a každý den lahví zatřepte, aby se aspirin dobře rozpustil.

Léčba:

pataKaždý večer před usnutím si natřete paty a bolavá místa touto tinkturou pomocí namočeného vatového tamponu, který nechte na patě položený. Pak patu obalte do potravinové fólie a dejte přes ní ponožku. Nechte působit přes noc. Ráno nohy opláchněte, dobře vysušte čistým ručníkem a dobře namažte mastným krémem na nohy nebo vazelinou a promasírujte je.

Pro lepší výsledky je dobré si před kůrou provést pedikůru a z pat odstranit co nejvíce ztvrdlé kůže.

Po pouhých deseti procedurách popraskané paty a mozoly na nohou zmizí.

Tento domácí lék je také vh