Domácí recept na popraskané paty, kuří oka a mozoly

patyPopraskané paty jsou velmi častým problémem mnoha lidí a to zejména v létě, kdy bývají více odhalené a tím pádem náchylnější. Kromě kosmetického a estetického problému se bohužel také jedná o problém bolestivý.

Některé z příčin popraskaných pat jsou například suchý vzduch, nedostatek tekutin, nesprávná péče o nohy, nezdravá strava, stárnutí, dlouhé stání na tvrdých podlahách a nošení špatné obuvi. Ze zdravotních příčin to mohou být ekzémy, lupénka, kuří oka a mozoly, cukrovka nebo onemocnění štítné žlázy, které také může přispět k tomuto problému.

Kromě suché zbytnělé kůže mohou být rozpraskané paty doprovázeny příznaky jako jsou zarudnutí, svědění, záněty a loupání kůže.

Tento jednoduchý domácí lék léčí popraskané paty, kuří oka a mozoly a to do 10 dnů od každodenní aplikace. Budete-li ho dodržovat můžete tak zabránit hlubším prasklinám, které následně mohou způsobit kromě bolesti také krvácení.

 

Ingredience:

 • 10 aspirinů (kyselina acetylsalicylová)
 • 250 ml 70% lihu (může být i Lesana nebo Alpa)

Postup:

Rozdrťte aspiriny, nasypte prášek do skleněné uzavíratelné nádoby (lahve) a zalijte je lihem. Nechte směs odležet dva dny při pokojové teplotě a každý den lahví zatřepte, aby se aspirin dobře rozpustil.

Léčba:

pataKaždý večer před usnutím si natřete paty a bolavá místa touto tinkturou pomocí namočeného vatového tamponu, který nechte na patě položený. Pak patu obalte do potravinové fólie a dejte přes ní ponožku. Nechte působit přes noc. Ráno nohy opláchněte, dobře vysušte čistým ručníkem a dobře namažte mastným krémem na nohy nebo vazelinou a promasírujte je.

Pro lepší výsledky je dobré si před kůrou provést pedikůru a z pat odstranit co nejvíce ztvrdlé kůže.

Po pouhých deseti procedurách popraskané paty a mozoly na nohou zmizí.

Tento domácí lék je také vhodný pro léčbu bolestivých křečových žil, bolest kloubů a zad. Bolest snižuje již bezprostředně po aplikaci.

Tento recept můžete také vylepšit o přidání na jemno nakrájených listů aloe vera, které tam můžete ponechat bez přecezení. Tinkturu doporučuji uchovávat v lednici.

 

Další tipy na zjemnění kůže na nohou:

 • zábaly z olivového oleje
 • lázeň nohou ve teplé vodě s citrónem
 • lázeň v teplé medové vodě po dobu 20 minut
 • lázeň ve vodě s jablečným octem – 3/4 šálku vody a 1/4 octa
 • maska na paty z rozmixovaných banánových slupek – 15 minut

Důležité je nohy stále pečlivě mazat mastnými krémy, aby nedocházelo k praskání.

 

Michaela

MRHEALTHYLIFE
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

9 Komentářů
 1. Vyzkoušeli jsme v rodině koupele nohou v zředěné urině a mohu vřele doporučit. Postup: cca 1dcl
  nejlépe ranní moči (není podmínkou) zředit v lavoru cca dvěma litry horké vody, nohy vymočit,
  s výhodou je dobré udělat si při tom pedikúru. Spolehlivě se tímto, po několika opakovaných
  koupelích, odstraní plísně mezi prsty, pod nehty, v podstatě se odstraní různé mozolovité výrůstky,
  otlaky na chodidlech a zhrubnutá kůže na patách. Potom opláchnout chodidla čistou vodou.
  Po koupeli je dobré namazat si chodidla např. indulonou.Je to jednoduché, jak se říká – nic to
  nestojí a opravdu to výborně pomáhá.
  Tuto metodu, v podstatě homeopatickou, s malým zředěním, nazýváme u nás podle
  místa vzniku šikoterapie (vznikla na východě Slovenska, kde jsme předtím bydleli).

 2. Nevím kde se stala chyba,ale mně úplně zbělaly paty po této aplikaci a ještě více po třech dnech praskly. 🙁

 3. Podle tohoto receptu jsem se zbavil popraskané kůže na patě během 6 dnů,paty mám jak nemluvně.Kůru jsem začal provádět před vánocemi.Stanislav

 4. Můj problém se netýká popraskaných pat, ale patní ostruhy. Už jsem prostudovala kde co, ale zatím nic moc nepomáhá. Nemůžete mi něco poradit? Jednou mi píchali injekce do pat, ale to snad nejde opakovat donekonečna. V současné době používám mast Carun, ale neřekla bych, že pomáhá. Moc děkuji za odpověď, přeji pěkný den.

  1. Dobrý den,

   tento recept není na patní ostruhy a vzhledem k tomu, že s nimi nemám žádnou zkušenost, tak Vám bohužel neporadím.

   Michaela

 5. Na popraskané paty je nejideálnější z lékárny INFADOLAN, který obnovuje kůži. Večer na prasklinu nanést mast, přelepit náplastí s polštářkem. Ráno jste bez bolesti.Rána je zhojená a další den odstřihnu tvrdou kůži,která je okolo uzdraveného.Je to ideální lék i na praskliny mezi prsty. Moje děti s Infadolanem jezdily i do pionýrských táborů. Ivča

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.