Jak si doma udělat vlastní alkalickou vodu

citron a sulKdyž přemýšlíte o svém zdraví, které jídlo nebo nutrient považujete za nejdůležitější? Naše mozky tvoří ze 70% voda, naše těla z 80%, což znamená, že voda by měla být nejdůležitější věc, kterou musíme dodávat našemu tělu. Každé ráno, jakmile se probouzíme, je naše tělo o dva šálky vody dehydrovanější.

 

Pro zlepšení svého života můžete udělat jednoduchou věc, která vám dodá energii, zlepší soustředění a sníží chutě. Po probuzení vypijte alespoň dva šálky filtrované, alkalické (zásadité) vody. Nezačínejte den kávou, neboť ta povede k ještě větší dehydrataci. Začněte vodou, až pak si dejte cokoliv jiného.

Obvykle je vaše voda z kohoutku směsí chlóru, antibiotik, hormonů a kovů, které se dostávají přímo do těla a to i přes přísné normy, které naše země na vodu má.

Nefiltrovaná voda oslabuje imunitní systém a je příčinou nejrůznějších nemocí, které se projeví, jakmile je imunitní systém zranitelný. Navíc jste vystaveni rizikům, jakmile je veřejný zdroj pitné vody kontaminován.

Určitě jste už slyšeli o pH rovnováze těla, která je tak důležitá pro naše zdraví a netýká se jen správně volených potravin, ale také kvality vody. Pokud je tělo překyselené, máme málo energie, jsme unavení, máme problémy s trávením, přibýváme na váze a potýkáme s mnoha dalšími problémy. Tomu všemu se můžeme vyhnout, pokud budeme pít čistou vodu a jíst čerstvé ovoce a zeleninu, nejlépe v bio/domácí kvalitě.

 

Nejlépe pro své zdraví uděláte, když si pořídíte některý z filtračních systémů, kterých se na našem trhu vyskytuje celá řada. Nechcete-li dělat velkou investici, můžete si pořídit filtrační konev s filtrem, který je eko-recyklovatelný a jeden vám vydrží přibližně měsíc. Odstraní z vody většinu nejnebezpečnějších látek, jako jsou například kovy (měď, olovo, hliník), absorbuje chlór, pesticidy a organické nečistoty, redukuje vodní kámen a tím dochází ke snížení tvrdosti vody, zlepšuje chuť a odstraňuje nežádoucí pachy a zabarvení. Obsahuje také inhibitor, který zamezuje tvorbě a šíření bakterií. Ceny se pohybují zhruba od 390,- Kč

Pijte čerstvou pramenitou nebo minerální vodu.

 

Recept na zásaditou vodu:

  • 2 litry filtrované vody
  • 1 bio citrón, nakrájený na osminky
  • 1 lžíce himalájské soli

 

Do nádoby s filtrovanou vodou dáme nakrájený citrón (nemačkáme), přidáme himalájskou sůl a necháme na 8-12 hodin stát v pokojové teplotě. Poté přecedíme a pijeme.

 

V článku 3 praktické tipy jak ušetřit přírodu i vaši peněženku se dočtete více o úspoře vody ve vaší domácnosti.

 

Hodně zdraví.

 

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.