Jak si doma udělat vlastní alkalickou vodu

citron a sulKdyž přemýšlíte o svém zdraví, které jídlo nebo nutrient považujete za nejdůležitější? Naše mozky tvoří ze 70% voda, naše těla z 80%, což znamená, že voda by měla být nejdůležitější věc, kterou musíme dodávat našemu tělu. Každé ráno, jakmile se probouzíme, je naše tělo o dva šálky vody dehydrovanější.

 

Pro zlepšení svého života můžete udělat jednoduchou věc, která vám dodá energii, zlepší soustředění a sníží chutě. Po probuzení vypijte alespoň dva šálky filtrované, alkalické (zásadité) vody. Nezačínejte den kávou, neboť ta povede k ještě větší dehydrataci. Začněte vodou, až pak si dejte cokoliv jiného.

Obvykle je vaše voda z kohoutku směsí chlóru, antibiotik, hormonů a kovů, které se dostávají přímo do těla a to i přes přísné normy, které naše země na vodu má.

Nefiltrovaná voda oslabuje imunitní systém a je příčinou nejrůznějších nemocí, které se projeví, jakmile je imunitní systém zranitelný. Navíc jste vystaveni rizikům, jakmile je veřejný zdroj pitné vody kontaminován.

Určitě jste už slyšeli o pH rovnováze těla, která je tak důležitá pro naše zdraví a netýká se jen správně volených potravin, ale také kvality vody. Pokud je tělo překyselené, máme málo energie, jsme unavení, máme problémy s trávením, přibýváme na váze a potýkáme s mnoha dalšími problémy. Tomu všemu se můžeme vyhnout, pokud budeme pít čistou vodu a jíst čerstvé ovoce a zeleninu, nejlépe v bio/domácí kvalitě.

 

Nejlépe pro své zdraví uděláte, když si pořídíte některý z filtračních systémů, kterých se na našem trhu vyskytuje celá řada. Nechcete-li dělat velkou investici, můžete si pořídit filtrační konev s filtrem, který je eko-recyklovatelný a jeden vám vydrží přibližně měsíc. Odstraní z vody většinu nejnebezpečnějších látek, jako jsou například kovy (měď, olovo, hliník), absorbuje chlór, pesticidy a organické nečistoty, redukuje vodní kámen a tím dochází ke snížení tvrdosti vody, zlepšuje chuť a odstraňuje nežádoucí pachy a zabarvení. Obsahuje také inhibitor, který zamezuje tvorbě a šíření bakterií. Ceny se pohybují zhruba od 390,- Kč

Pijte čerstvou pramenitou nebo minerální vodu.

 

Recept na zásaditou vodu:

 • 2 litry filtrované vody
 • 1 bio citrón, nakrájený na osminky
 • 1 lžíce himalájské soli

 

Do nádoby s filtrovanou vodou dáme nakrájený citrón (nemačkáme), přidáme himalájskou sůl a necháme na 8-12 hodin stát v pokojové teplotě. Poté přecedíme a pijeme.

 

V článku 3 praktické tipy jak ušetřit přírodu i vaši peněženku se dočtete více o úspoře vody ve vaší domácnosti.

 

Hodně zdraví.

 

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

7 Komentářů
 1. Dobry den chcela by som sa opytat ako často sa ma pit tato voda na lačno rano aby mala liečive učinky, Dakujem.Koštialova

  1. Dobrý den,

   záleží na vašem zdraví, případných neduzích těla. Vzhledem k tomu, že Vás neznám, doporučuji max 1 sklenku (2 dcl) denně.

   Michaela

 2. To je úžasné,jaké drahocenné a fungující,jednoduché rady poskytujete lidem na ceste ke zdraví…
  Mám dotaz na vibraci a vibratonicke vědomí vody…je důležité stejně jako chemické zložení vody….co říkáte na tento názor a jak si vodu můžeme navibrovat?

  1. Milý Karole,

   díky.

   Tzv. navibrovat si vodu může každý z nás velmi jednoduchým způsobem. Stačí na sklenici přiložit ruce a na něco pěkného myslet, něco vodě přát, něco jí předat ze svého srdce. To hodně změní její vibraci i kvalitu a prospěje našim tělům.

   Mějte se fajn,
   Michaela

  2. Dobrý den,

   nejsem vědec, takže mohu pouze říci, že věřím, nikoli, že vím. Každopádně mě chutná tzv. „navibrovaná“ voda více a chuť je velmi silný smysl, takže ano!

   Navibrovat si vodu může každý zcela jednoduše a zcela podle sebe. Já volím cestu přiložení dlaní na sklenici nebo láhev a v myšlenkách se přenesu a naladím na pocit štěstí, vděčnosti, lásky, … a chvíli takto vysílám skrze své vibrace prožití těchto pocitů.

   Michaela

  1. Dobrý den,

   ano. Lžíce má být zarovnaná, normální velikosti. Je to na 2 litry, je to v pořádku, navíc citrón do sebe hodně natáhne.

   M.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.