Domácí výroba vitamínové bomby – kimchi a jeho zdravotní účinky

kimchi1Kimchi je tradiční fermentovaná (kvašená) korejská pochoutka, která je vyrobena ze zeleniny a koření. Je nízkokalorické, má vysoký obsah vlákniny, živin, vitamínů – A, B1, B2 a C. Je bohaté na esenciální aminokyseliny a minerální látky, jako je železo, vápník a selen. Kimchi má v sobě impozantní množství silných antioxidantů a má i výhody probiotik ve formě Lactobacillus bakterií. Obsahuje řadu zdravých látek včetně kapsaicinu, chlorofylu, karotenoidy, flavonoidy a isothiokyanáty s nízkým obsahem tuku a cukru. Je to zkrátka vitamínová bomba.

 

Kimchi a zdravotní benefity

1. Trávení a trávící systém

Kimchi je opravdu vynikající jídlo na podporu trávení. Je perfektním zdrojem probiotik. Proces fermentace kimchi nejen zvyšuje chuť, ale také vytváří zdravé bakterie Lactobacillus, které v těle udržují zdravý stav střevní mikroflóry. Kimchi je vyrobeno ze zelí, které je již dobře známé pro své detoxikační kvality a pomáhá tělu zbavit se odpadů a toxinů. Pomáhá při čištění střev a stimuluje lepší vstřebávání živin v těle. Obsah vlákniny přítomný v kimchi také pomáhá při stabilizaci střevních pohybů a zabraňuje zácpě.

 

2. Cholesterol

Pravidelná konzumace kimchi má příznivý vliv na hladinu cholesterolu. Česnek, který se používá k přípravě kimchi, je bohatý na selen a alicin. Alicin je významný prvek, který pomáhá při snižování hladiny cholesterolu v krvi. Snižuje tak riziko vzniku srdečních poruch, jako jsou mrtvice a infarkt. Selen má rovněž ochranný vliv na stěny tepen tím, že zabraňuje hromadění plaku a snižuje nebezpečí poruch, jako je ateroskleróza. Studie prokázaly, že fermentované kimchi pomáhá při snižování LDL (špatného) cholesterolu.

 

3. Antioxidanty

Kimči je bohaté na silné antioxidanty. Tyto antioxidanty spolu s fenoly a flavonoidy vyvíjí ochranný účinek proti oxidačnímu poškození a chrání tělo před škodlivými účinky volných kyslíkových radikálů – zabraňují předčasnému stárnutí, posilují imunitu, bojují s viry a bakteriemi, odstraňují únavu, …

 

4. Atopická dermatitida

Přítomnost Lactobacillus bakterií v kimchi rozšiřuje léčebné účinky na různá kožní onemocnění, jako je atopická dermatitida, která je charakterizována zvýšenými hladinami IgE a kožními problémy, jako je otok a krvácení. Studie provedená v tomto ohledu ukazuje, že zdravé bakterie přítomné v fermentované kimchi působí supresivními účinky na dermatitidu a také pomáhají při snižování zánětu.

 

5. Bojuje proti obezitě

Jak již bylo uvedeno, kimchi je zdrojem zdravých Lactobacillus bakterií, které tělo využívá pro zdravé fungování. Tato dobrá bakterie také pomáhá při hubnutí tím, že řídí chuť k jídlu a snižuje hladinu cukru v krvi. Obsah vlákniny přítomný v kimchi udržuje tělo bez pocitu hladu delší dobu, tím vám znemožňuje častější přejídání. Studie provedená na obézních pacientech potvrdila příznivé účinky fermentovaného kimchi na tělo s ohledem na index tělesné hmotnosti.

 

6. Imunitní systém

Rozmanitost ingrediencí, to je oč tu běží. Zázvor,