Herbář jedlých rostlin pro tisk

pampelisklaPo mírné zimě jsme se ocitli ve slunečném jaru, které již pomalu vytahuje první mladé lístečky bylinek, které by neměly chybět v našem jídelníčku. Matka Příroda nás obdarovala skutečnými poklady v podobě nenápadných jedlých rostlinek, které mají nejrůznější chutě, použití a léčivé účinky.

 

V loňském roce jsem publikovala rozsáhlý článek s názvem Jedlé rostliny – podrobný přehled a dnes k vám přicházím s jeho verzí pro tisk praktického jedlého herbáře, který můžete mít na všech svých procházkách stále v kapse a učit se, poznávat a sbírat skutečně jen ty správné bylinky pro vás. Herbář je ve velikosti A5, je dobře čitelný i po vytisknutí na domácí tiskárně a poskytuje i prázdné řádky a stránky pro osobní poznámky.

Za vstřícnost a přípravu tohoto jedlého herbáře moc děkuji Janě Bedřichové, díky které mohu tento báječný dokument šířit dále.

Zde je link na pdf dokument herbáře Jedlé rostliny.

Přeji nám všem krásné chvíle v přírodě i v kuchyni, bavme se a buďme zdrávi s jedlými rostlinkami.

 

ℒℴνℯ ❤ Mia ☮

Autor: Mia Weissová, www.slunecnyzivot.cz

Článek včetně přílohy je možné sdílet v nezměněné podobě pokud bude připojeno jméno autora, aktivní odkaz na www.slunecnyzivot.cz a celá tato poznámka. Díky!

Michaela Weissová

Michaela Weissová

Jsem vystudovanou lektorkou hatha jógy, výživovou poradkyní se zaměřením na alkalické stravování a odkyselování těla a od února roku 2013 s láskou tvořím tento web, který je zde pro vás. Kopírování článků je možné pouze s mým souhlasem.

23 Komentářů
 1. Článek je mooooc zajímavý – děkuji za ně. Mohla byste mi, prosím, poslat herbář na email ? Děkuji mnohokrát Draha

 2. Dobrý den, mohu poprosit o zaslání herbáře na email? Je skvělý a děkuji za něj 🙂 pěkný den

 3. Dobrý den,
  mohu také poprosit o zaslání herbáře na meil – nejde to stáhnout.
  Předem děkuji! M

 4. Dobrý večer Míšo, krásný herbář. Mohu poprosit o zaslání na e-mail? Nejde mi to stáhnout. Moc děkuji a přeji krásné slunečné dny.

 5. Krásně sepsaný herbář jedlých rostlin.
  Můžu poprosit o zaslání na email? Nejde mi to stáhnout.
  Děkuju

 6. Také moc děkuji! Je to fantastické. Vždycky jsem říkala, že co rostlina, to léčivka…. fantazie.. 🙂 těším se na sběr, ač něco už mám… 🙂

 7. Přeji dobrý den, Mio moc děkuji za krásné stránky, jsou moooooc zajímavé 🙂 Ráda se jimi probírám a hltám….
  PDF herbář mi nešel stáhnout na žádném počítači, tak budu zkoušet a těším se na něj. V přírodě už chroupu 🙂
  Mějte se moc hezky…

  1. Milá Martino,

   moc díky za zprávu. Kdyby Vám nešel stáhnout, dejte mi vědět, pošlu vám přílohu do emailu.

   Mějte se krásně,
   Mia 🙂

 8. Hezký a zajímavý článek. Sám se o toto téma trochu zajímám a trochu mě překvapilo, že jste do seznamu zařadili i jedovaté rostliny nebo rostliny, které jsou chráněné.
  Pro člověka, který se bude chtít tímto seznamem řídit a neví moc o botanice, by to mohlo míti špatné následky. Ale i tak neubírám žádnou hodnotu a krásu této práce.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>