Šťáva na odstranění kyseliny močové z kloubů a na léčbu dny

zelene smoothieBolest kloubů, dna, vysychání kloubů, praskání, ztuhlost, to vše jsou nepříjemné stavy těla, které je možné zlepšit správnou stravou a pohybem. Dnes vám nabízím speciálně sestavenou šťávu na bolest kloubů, která je způsobena usazeninami krystalků kyseliny močové v nich.

Je to až překvapivé, ale okurková šťáva v této šťávové směsi hraje důležitou roli. Pomáhá totiž snižovat tělesnou teplotu, alkalizuje tělo a tak je velmi efektivní v odstraňování kyseliny močové z kloubů, stejně tak jako při léčbě dny. Zázvor a celer vám pomohou snížit zánět v kloubech v průběhu procesu čištění. Jsou opravdu perfektní zbraní.

V průběhu léčby můžete, ale nemusíte občas pociťovat v kloubech bolest, i když řešíte třeba jen ztuhlost. Jsou neklamným důkazem procesu čištění kloubů zničením starých toxinů. Ale nebojte, brzy odezní.

Doba přípravy tohoto nápoje vám nezabere více než 10 minut.

 

Ingredience:

 • 4 stonky řapíkatého celeru
 • 2-3 cm kořene zázvoru
 • 1 střední okurka
 • šťáva z půlky citronu

Postup:

Dobře vše umyjte a odšťavte ve svém odšťavňovači.

Léčba:

Tuto šťávu pijte tak často, jak je jen potřeba, nejlépe do vymizení příznaků onemocnění. Doporučuji tak 2x denně, pokud chcete proces urychlit. Vždy čerstvě připravenou, nejlépe ráno na lačný žaludek a popřípadě i večer, nejdříve však 2-3 hodiny po předchozím jídlem a 20 minut před jídlem následujícím.

 

Michaela

Healthdigezt
Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami, zásadotvornou stravu a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci. Díky.

39 komentářů
 1. Dobrý den,
  mohla bych ingredience rozmixovat , když nemám odšťavovač jen mixer na smoothie a dále požívat dle doporučení?

 2. Dobrý den, ráda bych se zeptala na zázvor. Ten je mezi nedoporučovanými potravinami při dně. Když jsem manželovi uvařila zázvorový čaj, celá noha mu oteklá. Od té doby do něj nic se zázvorem nemůžu dostat.

  1. Dobrý den,

   záleží na stupni onemocnění dny. Při počátečních stádiích a na zatuhlost kloubů tato šťáva funguje a nedělá obtíže. V případě Vašeho muže, který má evidentně pokročilou dnu, nedoporučuji.

   Michaela

 3. Nemáš Michalo na klouby něco méňe nechutného,jako je šťáva výše uvedená??? Do jakého stádia artrózy,stavu chrupavky má význam a jak se to tam vlastně ze žaludku dostane??? 🙂
  Díky,R.