Proč nejím maso

zviratkoJiž odmalička jsem nijak zvlášť netíhla ke konzumaci masa, jako dítěti mi to bylo nepřirozené. Doma jsme se stravovali vždy převahou zeleniny, rýže, brambor a občas nějakou rybičku a každý den ovoce, takže zkoušena jsem byla jen ve školní jídelně. Co si pamatuji, tak jsem tíhla ke sladkým jemným chutím, byť jsem krevní skupina 0 – lovec, pro kterou je uváděno jako nejvhodnější strava právě maso.

Tato skutečnost je zřejmě dána také tím, že jsem velmi vnímavý empatický člověk – vodnář a vždy jsem se zajímala o sociální témata, zvířátka a přírodu vůbec. Cesta k mému současnému stravování byla klikatá a musela jsem si všechno vyzkoušet. Jako puberťák jsem prošla klasickou komerční stravou s hranolkami, milk shaky a boomem cheeseburgerů, poté díky sportu fitness stravou s příjmem kvalitních živočišných bílkovin a redukcí cukrů, následně jsem byla 5 let vegetariánkou, kvůli studiu jógy a východních filozofií, pak jsem jedla makrobioticky, ayurvédsky, dle čínského systému léčby potravinami a krevních skupin a v současnosti jsem z 80% vitariánka (pouze čerstvé ovoce a zelenina, semínka, oříšky a mořské řasy) a 20% na sacharidech v podobě pohanky, jáhel, quinoi, amarantu, cizrny a celozrnné rýže – to kvůli mé zimomřivosti v zimních měsících. Cítím se skvěle a většinou zářím 🙂

Vyřazení masa má nejen blahodárné účinky na naše tělo – zdraví, ale především na naši mysl a prožívání. Nízké vibrace masa plné stresu, utrpení a strachu z krutě zabitých zvířat nám přidává na agresivitě, soutěživosti a neschopnosti se vcítit jeden do druhého. Nehledě na množství antibiotik a hormonů, podávaných ubohým tvorům kvůli šíření chorob v důsledku nedostatku prostoru, výběhu, světla, kvalitní stravy a strachu po celý jejich život. Jedení masa nám také narušuje meditace a naše osobní vibrace, které bychom měli spíše zjemňovat, kultivovat a prosvětlovat myšlenkami lásky a soucitu, pro vstup do vyšších dimenzí reality nového světa, který se nám otvírá.

zviratka7Proč to ale všechno píšu. Součástí mého probuzení v otázce zřeknutí se masa a mléčných produktů byl také tento dokument, který je velmi silným obrazem skutečného stavu hospodářství a krutého zacházení s domácími zvířaty v masokombinátech po celém světě.

Jsme Jedno, spojeni se vším živým, s Matkou Zemí a jejími jemnými vlákny celého ekosystému, kterého jsme součástí. Jak se chováme k ostatním, tak se chováme sami k sobě. Živou stravou přijímáme život, mrtvou stravou smrt. Vším co jíme se doslova utváříme, takže je nasnadě si začít opravdu vybírat.

Kdo si co vybere je na každém z nás, jsme svobodné bytosti. I já se toulala po různých cestách a zkoušela, až jsem našla co mi nejlépe vyhovuje a s čím nejvíce souzním na všech úrovních.

Přeji nám život bez ubližování a „Kéž jsou šťastny všechny bytosti“.

ℒℴνℯ ❤ Mia

 

 

Autor: Mia Weissová, foto:google.com, slunecnyzivot.cz

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě pokud bude připojeno jméno autora, aktivní odkaz na slunecnyzivot.cz a celá tato poznámka. Díky! Mia

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.