Očista jater a Ostropestřec mariánský

ostropestřec„Cokoliv je v těle jedovatého, musí ustoupiti a vyjíti..“, říká Mathioli, chválíce účinky této úžasné byliny a to nemusíte být zrovna alkoholikem nebo po prodělané žloutence, abyste ocenili pomoc onoho krásného a tolik léčivého bodláku. 

Ze semen Ostropestřce mariánského se připravují čaje, oleje, tinktury, kapsle nebo tablety. Semena se sbírají v pozdním létě vyloupnutím a suší se. Protože se u nás výrazné léčivé účinky ostropestřce dostávají stále více do povědomí, přípravky z jeho semen jsou dnes už běžně k dostání. Vzhledem k neobvykle silnému blahodárnému efektu na naše játra je to pro mnohé z nás doslova lék k nezaplacení.
 

OSTROPESTŘEC PRO ALKOHOLIKY A OBÉZNÍ, PO ŽLOUTENCE, OTRAVĚ I CHEMOTERAPII

Ostropestřec je bezesporu jeden z nejlepších prověřených přírodních léků na nemoci jater a jejich celkovou regeneraci. Vděčí za to látce zvané silymarin, jež je považována za jednu s nejefektivnějších, co se týče obnovy jaterní tkáně. Léčí tzv. tučná nebo ztvrdlá játra (cirhóza), ale také následky jejich infekčních zánětů, např. žloutenky. Účinky silymarinu jsou tak výrazné, že se úspěšně používá dokonce i pro regeneraci silně poškozených jater u drogově závislých a léčených alkoholiků, nebo lidí s poškozenými játry následkem dlouhodobého užívání syntetických preparátů, po chemoterapii nebo otravách jedy nejrůznějšího druhu, i např. po otravě houbami apod. Vhodné jsou i tam, kde k zanesení jater došlo buď v důsledku špatné výživy, nebo nadvýživy, tedy u lidí obézních. Zbavují naše tělo též např. dnes tak běžných chemických příměsí z potravin, které našim játrům při vysokém množství nepopiratelně škodí.

Všechny zmíněné účinky ostropestřce byly odborně prokázány mnohými studiemi a jeho blahodárný vliv na naše tělo je dnes běžně znám i lékařům, kteří ho také často doporučují svým pacientům.
 

OSTROPESTŘEC JAKO BEZPEČNÁ VOLBA

Látky obsažené v tomto vysoce léčivém bodláku fungují jako bič na jedy a toxické látky, které se nám v játrech usadily, ničí je a odbourává. Užíváním ostropestřce játra čistíme od těchto jedů a zároveň je regenerujeme a umožňujeme jim obnovit jejich nepostradatelnou funkci.
Protože ostropestřec nemá víceméně žádné závažné vedlejší účinky a neobsahuje pro játra škodlivé látky a chemické příměsi, které běžně najdeme u syntetických preparátů, je velmi bezpečnou volbou pro jejich léčbu. Může se užívat i tam, kde se nesmí podávat žádné syntetické léky se spoustou příměsí, jež by játra mohly nadále poškozovat.

Jediné případy, kdy se tato bylina nedoporučuje aplikovat, jsou u žen v těhotenství a při kojení, a u lidí s vysokým krevním tlakem; v ojedinělých případech se může objevit alergická reakce. Trpíme-li nějakou závažnou nemocí, raději se o jeho aplikaci poradíme s lékařem, všeobecně je však bylinou bezpečnou.
 

OSTROPESTŘEC POMÁHÁ I ALERGIKŮM A PŘI POTÍŽÍCH S TRÁVENÍM

ostropestřec1V některých případech dokáže ostropestřec snížit projevy alergií. Nefunguje v každém případě, jeho působení je potřeba individuálně vyzkoušet, ale jsou zaznamenány případy, kdy pomohl např. při senné rýmě nebo různých kopřivkách, vyrážkách apod. Kůry z ostropestřce se doporučují i lidem s poruchou funkce trávení, především těm, kteří trpí nedostatečnou funkcí žlučníku.
Dalšími známými účinky jsou např. mírné zvyšování krevního tlaku, někdy pomáhá i při bolestech hlavy, dokonce i při cestovní nevolnosti, jako jakýsi “přírodní kinedryl”.
 

KÚRA S OSTROPESTŘCEM – ČAJ, TABLETY, OLEJ NEBO TINKTURA?

Ostropestřec by se měl pro opravdovou efektivnost užívat jako kúra – pravidelně po několik týdnu nebo měsíců, nejlépe opakovaně. Důležité je se během doby jeho aplikace vyvarovat alkoholu a pokud možno omezit i užívání syntetických léků.
Otázkou je, jaký přípravek z této byliny zvolit. Chceme-li ji užívat k běžné detoxikační kúře a regeneraci, postačí nám čaj z drcených semen. Pokud jsou ale naše játra vážněji poškozena nemocí nebo jedy, zvolíme raději tablety, kapsle, popř. tinkturu, nebo olej, které mají vyšší obsah silymarinu, tedy vyšší účinnost.

Víte-li snad o někom, kdo by potřeboval léčivou sílu tohoto pichlavého krasavce, neváhejte ani minutu a předejte dál, co jste se o něm dozvěděli. Ostropestřec je totiž bylina, která někdy dokáže doslova zázraky.

 

 

www.moje-pravdy.cz, Michaela Vorlová, Průvodce bylináře Pavla celým rokem
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

5 Komentářů
 1. Možná tedy,že neúčinkuje na každého….mě po sonu sdělili zvětšená,ztukovatělá játra,začala jsem užívat ostropestřec v podobě arkokapslí ( doporučeno v prodejně bylin,že je to prý nejúčinnější forma),po roce opakované sono a dokonce ct břicha a výsledek stále stejný , k tomu ráno na lačno piji sklenici vody s citronem…tak nevím,ale zdá se,že to zřejmě není zázračný lék pro každého,jinak si o neumím vysvětlit.

 2. dobrý den.sestra musela na předčasný porod (císařským řezem),kvůli selhávání jater.může užívat ostropestřec?
  děkuji za odpověd,s pozdravem Veronika

 3. Ve škole nás učili, že čaj z ostropestře je jako očista jater neúčinný,působí spíše blahodárně na žaludek.
  Pro zlepšení funkce jater je vhodné zvolit jinou formu,kde je jasně deklarováno množství učinné drogy.

  1. v posledním půlroce jsem ,kvůli zdravotním potížím,často laboratorně sledovaná…..,bohužel, musím užívat pro tělo devastující léky( tak jsem pila ostropestřec….asi 4 týdny)a mezi vánočními svátky mi volala moje lékařka, že mám akutní fázi mononukleozy…..jaterní testy zatím opakovaně zcela OK, uvidíme jaké budou další….dle mého soudu ostropestřec funguje 🙂

  2. Tak to Vás ve škole moc dobře neučili. Po roku a půl léčby systetickými léky, kdy už medicína začala být v koncích a pomalu hrozila transplantace mi kdosi poradil pít 2x denně čas z drceného ostropestřece. Po třech měsících, když jsem byl u lékaře a nechal si opět udělat jaterní testy se pan doktor málem zkácel a nevěřícně jenom kroutil hlavou. Do dnes piji preventivně a vše OK. Již tonu bude téměř 20 let.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.