Jednoduchý nápoj na chřipku a nachlazení

nápoj na chřipkuMéně sluníčka a chladnější dny vždy znamenají vyšší riziko nachlazení a vzhledem k tomu, že se zaobírám přírodními způsoby léčení, sestavila jsem pro vás jednoduchý, rychlý a velmi účinný nápoj, který vás dostane zpět do rovnováhy.

Kromě kloktání slané vody na dezinfekci dutiny ústní a krku a potlačení infekce a s ní spojené bolesti, koupele s eukalyptovým olejem, která uvolní ucpané dutiny,, klidu v posteli a pocení, je zde ještě skvělý nápoj, který funguje jako přírodní antibiotikum a podpora imunitního systému. Ingredience jsou vám velmi dobře známy a nejúčinnější na nich je právě jejich spojení, které vás doslova vystřelí z bot – citrón, česnek, zázvor a kajenský pepř.
V závislosti na požadované intenzitě si můžete upravit poměr česneku a zázvoru, aby to na vás nebylo moc silné.  Časová náročnost tohoto nápoje je zhruba 5 minut.

 

Recept na protichřipkový nápoj:

Ingredience:

  • šťáva z 1 citronu
  • 1 – 4 stroužky drceného česneku
  • kousek čerstvého drceného zázvoru (zhruba 2-3 cm)
  • špetka kajenského pepře
  • trocha vlažné vody

 

Postup:
Šťávu z citronu, česnek a zázvor nalijte do sklenice, zalijte vodou, posypte kajenským pepřem, promíchejte a ihned vypijte.

Poznámka: Chcete-li, můžete nápoj přisladit lžičkou domácího medu, což je vzhledem k jeho léčivým účinkům více než žádoucí. Zároveň můžete přidat i špetku skořice, která vás ještě více prohřeje.

 

Na nachlazení také velmi pomáhá nakrájet několik stroužků česneku do teplého mléka s lžičkou medu a vypít si tento nápoj v posteli. Kdo chce, může si do něj přidat i trošku nepraženého kakaa, které tělu poskytne velmi důležité antioxidanty a chuť. Česnek je dobré nedrtit, ale nechat v mléce na větší kousky, aby se uchovaly důležité látky a pak ho také sníst. Budou-li kousky moc velké, budou hodně pálit.

Doporučuji zároveň popíjet teplý zázvorový čaj s citrónem, zvýšit příjem vitamínu C z ovoce a zeleninových šťáv, hodně spát ve vyvětrané místnosti a v čistém povlečení.

Další důležité rady k uzdravení naleznete pod tagem Nachlazení.

 

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.