Posilte si hluchavkou dělohu, konečník i prostatu, zastavte záněty a výtok + tinktura na spaní a vlasy

hluchavka1Příjemná, planě rostoucí a velmi rozšířená bylinka, která má mnoho léčivých účinků, to je hluchavka bílá. Je zdánlivě podobná kopřivě, ale o mnoho jemnější, s bílými kvítky, hezky vykrajovanými lístky, krásnou vůní a velkým bonusem – nepálí. Z dětství ji jistě mnozí znáte. Nyní se k vám může vrátit, aby vám pomohla s mnohými zdravotními problémy.

U žen i mužů se její použití liší.

Ženám hluchavka velmi pomáhá při menstruačních problémech, na záněty a posílení ženských orgánů a na odstranění bělavého výtoku. Spolu s kontryhelem tvoří silnou dvojku v ženském čaji. 

Mužům pomáhá hluchavka s vylučováním moči harmonizací prostaty a uvolněním močových cest.

Hluchavkový čaj má příjemnou chuť a pomůže vám na klidný spánek (celkově uklidňuje), zlepší trávení, zastaví zánětlivé procesy v těle a to nejen v žaludku, působí proti nadýmání, chrání sliznice díky obsahu slizu, pomůže vám při nachlazení horních cest dýchacích a je skvělým tonikem pro vnitřní orgány.

 

Čaj z hluchavky

Výplachem hluchavkovým čajem vyléčíte také zánět nosohltanu. K tomu velmi dobře slouží jogínské konvičky k tomu určené (používají se na néti – výplach nosu), které seženete v indických nebo ezoterických obchůdcích

Nálev z hluchavky můžete zevně použít na léčbu hemeroidů, kožních ekzémů, spálenin, na dezinfekci poškozené kůže

Postup:

2 kávové lžičky květů zalijte 1/4 1 vroucí vody.

Nechte 15 minut vyluhovat, oslaďte medem nebo nechte jen tak.

Pijte 2x denně.

 

Na hluchavku narazíte na hodně místech přírody, sušenou ji seženete v bylinkářství nebo lékárně. Sbírejte celou bylinku, neboť kvítky, listy i nať jsou léčivé a to nejlépe od května do září. Sušit ji můžete třeba v sušičce na ovoce, ale dávejte pozor, abyste nepřesáhli teplotu čtyřicetdva stupňů Celsia.

 

Čajová směs na ženské záněty