Léčivá kombinace kokosového oleje v bylinném čaji

 

cajO kokosovém oleji toho již od vědců víme hodně a hodně pozitivního. Věděli jste však, že přidání kokosového oleje do vašeho bylinkového čaje vám pomůže zvýšit jeho účinky? Spojení těchto dvou silných pomocníků pro zdraví, se může pochlubit velkými léčivými vlastnostmi.

Účinky kokosového oleje:

  • zlepšuje trávení
  • zlepšuje absorpci živit
  • povzbuzuje imunitu
  • napomáhá při redukci váhy
  • podporuje hojení ran
  • zlepšuje stav kůže
  • pomáhá na mozek a srdce
  • je prevencí v boji proti infekčním a degenerativním onemocněním
  • má protivirové, antimykotické, protiplísňové, antibakteriální vlastnosti

Kokosový olej pro svůj bohatý obsah kyseliny laurové, která v moderním stravování chybí, pomáhá snižovat hladinu LDL „zlého“ cholesterolu.
caj1Toto vše předurčuje kokosový olej k hojení a léčení vlastně jakékoli nemoci. V době nachlazení, chřipky a infekcí, je vhodnou kombinací s teplým bylinkovým čajem, kterému dodá jemně nasládlou ořechovou chuť a podpoří jeho účinky.

Můžete ho přidávat i do čajů chlazených, skvěle chutná například i v rooibosu, zázvoru a jasmínu.

Jeho další výhodou je, že už nebudete muset do čaje přidávat med, sirup z agáve ani cukr. Svou jemnou vůní a nasládlou chutí doplní a zvýrazní jakýkoli čaj.

Použít můžete do šálku čaje lžičku i lžíci, podle toho, jak moc ho máte rádi.

Na co pozor!

Mluvíme zde o extra panenském, za studena lisovaném kokosovém oleji. Technologickou úpravou připravovaný kokosový tuk je velmi nezdravý a bylo by dobré ho ze stravy vyřadit. Možná o tom ani nevíte, ale najdeme ho prakticky ve všech levnějších čokoládách, zmrzlinách, komerčně vyrobeném pečivu a v dalších upravených potravinách. Je třeba číst obaly, kde musí být složení dané potraviny, dle legislativy, nutně uvedeno!

Kokosový olej na vaření, o kterém je v článku řeč, je vysoce kvalitní. Tuk používaný v sušenkách je připraven ze sušené kokosové dužiny, rafinovaný a naopak navyšuje riziko civilizačních chorob!

Hodně zdraví!

 

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.