Recept na výrobu domácího bylinkového šampónu

samponTaké máte občas záchvaty „zdraví“ v obchodech s kosmetikou a drogérií a nejraději byste si kvůli obsaženým látkám nekoupili nic, i když tu či onu věc moc potřebujete? Já proto stále hledám možnosti samovýroby kosmetiky a zkouším nové přírodní recepty, abych byla opravdu spokojená. Tentokrát los padl na šampón. 

Tento recept na šampón si můžete přizpůsobit podle typu vašich vlasů – mastící se, suché, normální nebo pro děti, podle přidaných bylinek a také si ho můžete udělat úplně bez konzervantů na 3 dny nebo s konzervanty, kdy prodloužíte jeho trvanlivost až na půl roku.

 

Ingredience:

 • hrst bylinek (kopřiva pro vlasy mastné, meduňka pro vlasy suché, levandule nebo růže pro vlasy normální, heřmánek pro děti) – nakoupit se dají třeba tady
 • 250 ml destilované, nebo filtrované vody
 • 10 g nastrouhaného olivového mýdla (koupit se dá tady)
 • 10 g rostlinného glycerinu (koupit se dá tady)
 • 1 g Xanthanu – přírodní želírovací látka – aby to bylo hustý (koupit se dá tady)
 • 20 g Planaponu SF – nepolární tenzid – aby to bublalo (koupit se dá tady)
 • 10 kapek Kalium sorbátu – přírodní konzervant – aby se to nezkazilo (koupit se dá tady)

 
 

Postup:

Vodu převařte. Nasypte do ní nastrouhané mýdlo a nechte rozpustit. Přidejte bylinky, zamíchejte a nechte louhovat přes noc. Další den přeceďte přes kávový filtr.
V glycerinu nechte dispergovat Xanthan. Dispergovat znamená nechat částečky rovnoměrně rozdělit, xanthan se v glycerinu nerozpustí. Směs přidejte k výluhu, stejně jako 10 g Plantaponu. Protřepte. Pokud neplánujete šampon do 3 dnů použít, přidejte konzervant, trvanlivost pak prodloužíte až na půl roku.

 

Užijte si to!

 

Home made
Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami, zásadotvornou stravu a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci. Díky.

1 Komentář
 1. Dobrý večer,
  za pravé tam máte překlep Plantapon SF ;). Za druhé se chci zeptat, proč ho tam dáváte, když už tam máte to olivové mýdlo?
  Děkuji za odpověď.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.