Očista cév

tepnyPři současném způsobu života, kdy se spoustu lidí málo hýbe, přejídá nebo stravuje nevhodnou stravou, dochází k zanášení cév odpadními látkami a to hlavně vápníkem a tuky. Vzniká tak ateroskleróza (někdy se používá i označení arterioskleróza neboli kornatění tepen). Více než 800 tisíc lidí zemře ročně v USA na nemoci srdce, z toho 85–90% umírá na nemoci cév, zejména kornatění. Proto je tak důležitý krok očistného programu, který odstraňuje z cév usazeniny.

 

Ateroskleróza je u žen po menopauze téměř stejná jako u mužů. Aterosklerózu má tedy každý, byla nalezena u mladých lidí, dokonce u lidských plodů. Patologové ji nenašli pouze u čínských zemědělců ze vzdálených oblastí a u afrických kočovníků pasoucích dobytek. Vinou snížené průchodnosti tepen se omezuje nebo dokonce zastavuje výživa. Pak dochází k nedokrevnosti srdečního svalu neboli ischemické srdeční chorobě, při úplné neprůchodnosti cév k infarktu neboli srdeční mrtvici. Podobně vzniká i mozková mrtvice či zasažení dolních končetin.

 

Hlavní překážka proudění krve se tvoří srážením krevních destiček a vytvořením krevní sraženiny, které říkáme trombus. Ovšem naše tepny, stejně jako celý organizmus, mají obrovskou obnovovací schopnost, pokud jim k tomu dáme příležitost. Dokáží se i při značném poškození zbavovat cholesterolu a dalších škodlivin a vyplavovat je do okolí tepen. Mnoho pitev, při nichž se našly vyhojené aterosklerotické změny tepen potvrzují, že kornatění tepen je léčitelné. Navíc je známo, že v různých orgánech bývá založeno již v embryonálním stadiu více tepen, než jich v pozdějším životě funguje. Tyto nevyvinuté základy tepen se pak otevírají namísto ucpaných a vytvářejí takzvané boční oběhy. Tak předvídavá je matka příroda.

Takže pokud vyčistíte své cévy, uděláte pro prodloužení a zkvalitnění vašeho života strašně moc.

 

Pro tuto proceduru si namícháte následující směs:
  • 2 dcl koprového semínka
  • 2 lžíce mletého kořene kozlíku lékařského
  • 4 dcl medu
Směs dáte do dvoulitrové termosky a dolijete horkou vodou. Necháte 24 hodin louhovat. Pijete jednu lžíci půl hodiny před každým jídlem až do vyčerpaní cele dávky.
I zde dodržujete zásadu lehké, pokud možno vegetariánské stravy a důkladnou očistu střev.

 

K očistě cév a ledvin můžete použít i následující velice levný recept:
  • Rozemelete 3 lžíce plodů šípku
  • přidáte 5 lžic rozmělněného chvojí borovice či smrku
  • 2 lžíce jemně nařezaných slupek cibule
To vše zalijete čtyřmi sklenicemi (8 dcl) vroucí vody, 10 minut povaříte a půl hodiny necháte louhovat. Scedíte přes gázu a užíváte 3 krát denně před jídlem a na noc 1 sklenici odvaru po tři dny.

 

Dobře čistí cévy i šťáva z kiwi.

 

Po ukončení procedury se pusťte do cvičení, běhu, otužování v sauně nebo pod studenou sprchou a autotréninku, vše podle vašich možností. Tím udržíte tepny pročištěné, pružné a okysličené.

 

Duchovní příčiny:

rp_srdce-300x283.pngZatvrdliny v oblasti životního proudu, pokles ohebnosti a pružnosti, stoupající vnitřní tlak, výzva soustředit se na ústřední záležitost, zastavit plýtvání energií na zástupné boje.

Čím jsme starší, tím jsme většinou tvrdohlavější, nepřístupnější a odmítaví k podnětným názorům, a to více muži než ženy. Čím více let máme, tím méně se tělesně i duševně pohybujeme.
Denně k nám přichází mnoho situací, které můžeme vnímat a tak dostatečně rozvádět k buňkám okysličenou krev, nebo se některým tématům, situacím a lidem uzavírat ze strachu z nedorozumění, nelásky a viny (usazování cholesterolu). Pokud nevnášíme do našeho života radost, pokoru a lásku, ustupování a pochopení a tvrdě protlačujeme své názory silou, pak zkornatělá céva praská a dochází k narušení důležitých orgánů (srdce, mozek, plíce).

Kornatění cév zastaví chápavý přístup k životu, lidem a situacím, které ke svému tréninku potřebujeme, žádná překážka se nám nestaví zbytečně, naopak my sami si je stavíme, protože to tak potřebujeme. Proto se proti nám obrací zraňování druhých, vinění je ze „špatného“ chování vůči nám, zlobení se na situace, které nás trénují. Není nic možné zlomit silou, je možné jen s pokorou školu života pochopit a žít láskyplně s tolerancí vůči všemu a všem.

Tok krve tělem je tokem lásky.

Hodně štěstí a radosti ze života.

 

zdroj: Jiří cingroš – sám sobě doktorem,  empatia.cz
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.