Očista cév

tepnyPři současném způsobu života, kdy se spoustu lidí málo hýbe, přejídá nebo stravuje nevhodnou stravou, dochází k zanášení cév odpadními látkami a to hlavně vápníkem a tuky. Vzniká tak ateroskleróza (někdy se používá i označení arterioskleróza neboli kornatění tepen). Více než 800 tisíc lidí zemře ročně v USA na nemoci srdce, z toho 85–90% umírá na nemoci cév, zejména kornatění. Proto je tak důležitý krok očistného programu, který odstraňuje z cév usazeniny.

 

Ateroskleróza je u žen po menopauze téměř stejná jako u mužů. Aterosklerózu má tedy každý, byla nalezena u mladých lidí, dokonce u lidských plodů. Patologové ji nenašli pouze u čínských zemědělců ze vzdálených oblastí a u afrických kočovníků pasoucích dobytek. Vinou snížené průchodnosti tepen se omezuje nebo dokonce zastavuje výživa. Pak dochází k nedokrevnosti srdečního svalu neboli ischemické srdeční chorobě, při úplné neprůchodnosti cév k infarktu neboli srdeční mrtvici. Podobně vzniká i mozková mrtvice či zasažení dolních končetin.

 

Hlavní překážka proudění krve se tvoří srážením krevních destiček a vytvořením krevní sraženiny, které říkáme trombus. Ovšem naše tepny, stejně jako celý organizmus, mají obrovskou obnovovací schopnost, pokud jim k tomu dáme příležitost. Dokáží se i při značném poškození zbavovat cholesterolu a dalších škodlivin a vyplavovat je do okolí tepen. Mnoho pitev, při nichž se našly vyhojené aterosklerotické změny tepen potvrzují, že kornatění tepen je léčitelné. Navíc je známo, že v různých orgánech bývá založeno již v embryonálním stadiu více tepen, než jich v pozdějším životě funguje. Tyto nevyvinuté základy tepen se pak otevírají namísto ucpaných a vytvářejí takzvané boční oběhy. Tak předvídavá je matka příroda.

Takže pokud vyčistíte své cévy, uděláte pro prodloužení a zkvalitnění vašeho života strašně moc.

 

Pro tuto proceduru si namícháte následující směs:
  • 2 dcl koprového semínka
  • 2 lžíce mletého kořene kozlíku lékařského
  • 4 dcl medu
Směs dáte do dvoulitrové termosky a dolijete horkou vodou. Necháte 24 hodin louhovat. Pijete jednu lžíci půl hodiny před každým jídlem až do vyčerpaní cele dávky.
I zde dodržujete zásadu lehké, pokud možno vegetariánské stravy a důkladnou očistu střev.

 

K očistě cév a ledvin můžete použít i následující velice levný recept:
  • Rozemelete 3 lžíce plodů šípku
  • přidáte 5 lžic rozmělněného chvojí borovice či smrku
  • 2 lžíce jemně nařezaných slupek cibule
To vše zalijete čtyřmi sklenicemi (8 dcl) vroucí vody, 10 minut povaříte a půl hodiny necháte louhovat. Scedíte přes gázu a užíváte 3 krát denně před jídlem a na noc 1 sklenici odvaru po tři dny.

 

Dobře čistí cévy i šťáva z kiwi.

 

Po ukončení procedury se pusťte do cvičení, běhu, otužování v sauně nebo pod studenou sprchou a autotréninku, vše podle vašich možností. Tím udržíte tepny pročištěné, pružné a okysličené.

 

Duchovní příčiny:

rp_srdce-300x283.pngZatvrdliny v oblasti životního proudu, pokles ohebnosti a pružnosti, stoupající vnitřní tlak, výzva soustředit se na ústřední záležitost, zastavit plýtvání energií na zástupné boje.

Čím jsme starší, tím jsme většinou tvrdohlavější, nepřístupnější a odmítaví k podnětným názorům, a to více muži než ženy. Čím více let máme, tím méně se tělesně i duševně pohybujeme.
Denně k nám přichází mnoho situací, které můžeme vnímat a tak dostatečně rozvádět k buňkám okysličenou krev, nebo se některým tématům, situacím a lidem uzavírat ze strachu z nedorozumění, nelásky a viny (usazování cholesterolu). Pokud nevnášíme do našeho života radost, pokoru a lásku, ustupování a pochopení a tvrdě protlačujeme své názory silou, pak zkornatělá céva praská a dochází k narušení důležitých orgánů (srdce, mozek, plíce).

Kornatění cév zastaví chápavý přístup k životu, lidem a situacím, které ke svému tréninku potřebujeme, žádná překážka se nám nestaví zbytečně, naopak my sami si je stavíme, protože to tak potřebujeme. Proto se proti nám obrací zraňování druhých, vinění