Toxiny venku i uvnitř

toxinyTaky jste zaznamenali tu módu poslední doby? Vynořila se mezi námi banda lidí, kteří odmítají určité zboží a místo něj si důsledně vybírají jiné. I já patřím mezi skupinu lidí, kteří již nechtějí žít postaru, čili tak, jak je to v dnešní době zvykem (i když i tento zvyk se musel někdy vybudovat). Chci prostě žít v čistém prostředí, jak venkovním, tak vnitřním (myšleno prostředí mého těla). Ale má to vůbec smysl? Pro 90 % společnosti rozhodně ne, pro tu menší skupinu lidí se však život v čistém prostředí stal hlavním motivem života.

 

I já chci slunečný život! 

Žijeme na Zemi, kde ne úplně tak všechno je zcela bezpečné. V přírodě se třeba můžeme otrávit konzumací jedovatých hub. Proto musíme v první řadě vědět, jaké houby lidskému tělu prospívají a jaké houby mu škodí. Žijeme však v moderní době, kde na nás číhají daleko horší nástrahy než jsou jen nějaké houbičky. V našem pásmu jsme již “docela dobře” eliminovali škodlivý vliv válek, ale začali jsme válčit s přírodou. V zemědělství i v potravinářství se používá neúměrné množství bojové chemie, která prokazatelně lidskému tělu škodí. Nejsem vědec, proto vás jen odkážu na knihy od paní prof. RNDr. Anny Strunecké, Dr.Sc. o Době jedové.

 

Proč si do těla záměrně aplikujeme jedy?

Žijeme v době velkého technického pokroku, ale i tak si do sebe záměrně aplikujeme jedy. Proč to tedy děláme? Protože je to nutné? Nebo protože nás to tak naučili? Já sám nerozumím tomu, kdo ovládá lidské společenství. Když začne chtít každý sám pro sebe jen to nejlepší, rozhodně nebude jíst potraviny, které ho činí neklidným, podrážděným, vzteklým a agresivním a způsobují mu třeba ledvinové kameny. Nacházíme se v prostředí spousty toxinů, které nás otupují, ničí naši přirozenou podstatu, způsobují nevyrovnanost našeho chování a rozhodování a uvádí nás do celoživotní nespokojenosti. Tak proč to pořád děláme? Protože jsme se to naučili a již nemůžeme jinak? Nebo je konečně čas na změnu?

 

Vyvíjet se mohou jen připravení lidé

Lidé, co se rozhodli pro změnu, svůj život rychle mění. Ti, co budou v tomto textu spatřovat bláboly se rozhodli žít v tom, co jim samotným vyhovuje. S takovými lidmi nemůžeme udělat nic jiného, než je nechat si prožít jejich život dle jejich vlastní volby. Pokud jste však začtení do tohoto článku, tak je to skvělé a mám z toho velkou radost!

 

Toxiny mění naše chování

srdcomozek2Lidská moudrost se ukrývá v našem těle. Pokud má člověk toxicky zatíženou šišinku, hypothalamus, hypokampus, amygdalu a další části mozku, nemůže se nikdy cítit zcela svobodný. Fyzické toxiny v mozku ovlivňují naše emoce, chování a rozhodování. Pokud se chcete cítit šťastně, ale nejde vám to, z určité míry za to nemůžete jen vy, ale i toxické prostředí, ve kterém jste se vyvíjeli. Toxické zatížení vašeho těla pak může způsobovat i špatná životní rozhodnutí (v podobě práce, životního partnera atd.) a prokazatelně způsobuje také výkyvy ve stravování. Je to složitý systém, který vám postupně vysvětlím na pentagramu.

 

Toxiny už odmalička

To, jak se cítíte teď, ovlivňuje vaše minulost. Trochu vám přiblížím, jakým způsobem na nás toxiny působí a co nám mohou způsobovat. Bude to však jen jeden teoretický příklad, avšak takovýchto příběhů bych mohl napsat tolik, kolik je lidí na Zemi. Je jen potřeba si uvědomit, že každý jsme unikátní. Zatímco na někoho nemají těžké kovy výrazný vliv, druhý člověk může vlivem těžkých kovů trpět osteoporózou. Všichni se totiž rodíme do unikátních těl a všichni si potřebujeme prožít něco jiného.

 

Destruktivní způsob života již odmalička 

A zde je jeden teoretický příklad. Jste matka a rozhodnete se přivést na tento svět dítě. Víte o tom, že jste starostlivá, přecitlivělá a někdy také trpíte strachem ze zajištění, nevíte, zda budete mít pro dítě dostatek peněz. Máte tedy toxicky zatíženou slezinu, ale nevíte, co s tím máte dělat, takže s tím nic neděláte, a protože chcete dítě, stane se tak. Dítě se vyvíjí, bohužel však již v toxickém prostředí matky a již odmalička je slezina dítěte oslabována. Dítě se narodí se slabou slezinou, což může mít pozdější negativní vliv na ledviny, jelikož