Co nám říkají naše chutě?

031Jídlo nás prozrazuje, říká nám i našemu okolí, jací jsme. Pokud se nemůžete vzdát konzumace masa, není to o tom, že vaše tělo maso potřebuje. Vy potřebujete maso, protože jste psychicky nevyrovnaní a maso vás zdánlivě uklidňuje. I přejídání na ledacos upozorňuje. Přejídání se zdravým jídlem bezesporu škodí také. Mnohdy však za nesoulad našeho stravování nemůžeme my, ale toxiny na různých orgánech našeho těla. Pokud se tedy chcete naučit správně jíst, pomůže vám k tomu detoxikace.

 

Mě maso prospívá, já se ho nevzdám

Podle mojí teorie by se člověk mohl bez masa zcela obejít a skvěle by mu to prospělo. Lidé se však konzumace masa často vzdát nechtějí. A nechtějí se vzdát ani konzumace mléka a mléčných výrobků, pečiva, sladkostí a slaných pokrmů. Proč? Protože jsou nevyrovnaní a potřebují tuto nevyrovnanost dotovat pokrmy, čili ucpávat si tím svoje kanály vědomí. Je to velice jednoduché, naučili jsme se to od rodičů a zdánlivě to funguje: Když mě něco trápí, pořádně se najím a pak je mi hned skvěle. Ale nebojte, jakákoliv nevyrovnanost se vždy projeví na vašem zdravotním stavu. Proto raději včas odhalte vaši nevyrovnanost, ať s ní pak můžete dobře pracovat.

 

Hořká jídla

V dnešní době to je především čokoláda, která má sladko-hořkou chuť, kakao a různé slazené nápoje jako kola, kofola apod. Pokud do sebe nemůžete přestat cpát hořká jídla, protože vás uspokojují, ukazuje to na deficit lásky ve vás. Hořká jídla se řadí do srdečního okruhu, kam spadá sebeláska a láska k druhým. Lásku druhým lidem nemůžete dávat, pokud ji neumíte dávat ani sami sobě. A konzumací čokolády se to nenaučíte. Konzumací tmavé čokolády a dalších hořkých jídel si jenom zaháníte žal, který v sobě máte. Uchováváte si ho tak na pozdější čas. Rozumnější bude, pokud začnete s detoxikací srdečního okruhu.

 

Sladká jídla 

dortikSladkosti (i zde tak trochu může spadat čokoláda) a různá sladidla (nemusí to být jen rafinovaný cukr, ale i zdánlivě zdravá sladidla jako med či různé druhy sirupů) a sladká jídla (opět se nemusí jednat jen o buchtičky s krémem nebo sladké knedlíky, můžete se přejídat i chalvou ze zdravé výživy, pokud to však přeháníte, něco si tím zaháníte…) ukazují na toxické zatížení slezinového okruhu. Slezina se pojí s obavami, starostlivostí a přemýšlivostí. Dá se předpokládat, že lidé s přehnanou chutí na sladké nemají v pořádku osobní finance, jelikož slezina se pojí s bohatstvím. Můžou vám neustále dokola šrotovat v hlavě myšlenky o tom, že nejste schopni něco zaplatit nebo dosahovat vyššího příjmu apod. Místo toho, abyste to začali řešit se pak přejídáte a plníte si žaludek zbytečnostmi. V tomto případě započněte s detoxikací slezinového okruhu.

 

Pikantní jídla

Naše chuťové receptory pojem pikantní neznají, není to tedy chuť v pravém smyslu, pikantní chuť si spojujeme na základě propojení několika chutí. Má se však za to, že pikantní jídla jsou ostrá, silně kořeněná, například hodně opepřená, očesnekovaná a jinak dráždivá. Neznamená to však, že člověk takováto jídla musí nutně vyhledávat, můžete se jim ale i vyhýbat. To jsou dva extrémy, které vždy ukazují na zatížený plicní okruh. Plíce se pojí se sebehodnotou, lidé se zatíženými plícemi si neumí říct o vlastní hodnotu a dokážou se s tím trápit celý den. Hodnota nemusí být nutně spojená s penězi, může to jít hlouběji – člověk si může myslet, že nic neumí, nic nedokáže, ničeho není schopen… Tito lidé často upadají do depresivních stavů, uzamykají se ve vlastních pokojích, nikam nevychází a v nejhorším případě mají sklony k sebevraždě. Detoxikace plicního okruhu vás může doslova zvednout z postele a povysunout vás zpět do barevného světa.

 

Slaná jídla