10 věcí, které dělají ženy mladší a krásnější + recept na proteinové smoothie

zena„Každá žena je jedinečnou záhadou a potřebuje být milována, ne chápána. Pokud skutečně potřebujete vědět, co si žena myslí, podívejte se na ni, neposlouchejte ji. Pokud chcete změnit ženin názor, musíte s ní souhlasit.“

Ženy. Krásné, komplikované, inspirující, tajemné, silné i nesrozumitelné. I když je každá z nás nekonečnou individualitou, všechny čelíme stejným problémům, jen v jiných kulisách a s jinými herci. Všechny toužíme po lásce, kráse, harmonii, spontaneitě, klidu a naplnění. Aniž bychom si to možná uvědomovaly, mnohé z našich problémů se dají vyřešit několika jednoduchými změnami, pro které se každý den rozhodneme. A které by to mohly být?

Zde vám přináším 10 tipů na změny, které vám pomohou udržet si dlouho mladý vzhled, zdraví a vnitřní světlo a díky tomu vám pomohou vyrovnat se s problémy s úsměvem.

 

1. Skoncujte s cukrem

Chcete-li velmi rychle zestárnout, tak cukr je vaše odpověď. Nejen bílý cukr, ale i hnědý a veškerá rafinovaná sladidla zamávají s vaším krevním cukrem a až opojná sladká chuť vyprchá, můžete začít pociťovat únavu, výkyvy nálad, zavodněnost a kila navíc. Cukr způsobuje a podporuje záněty v těle a kvasinkové infekce a je také velkým nepřítelem kolagenu, takže přispívá k unavené, sešlé a vrásčité pleti. Vzdejte se cukru ze svého jídelníčku a už za pár dní ucítíte výrazný rozdíl na těle i na duši.

 

2. Jezte čokoládu každý den.

kakao smoothie 1Ano, čtete správně. Znáte ten pocit štěstí, když je vaše mysl čistá a klidná a vaše tělo se cítí skvěle? Tak to je síla čokolády! Vyberte si kvalitní tmavou čokoládu od 85 % syrového kakaa a s radostí si dejte každý den 25 g, což je ekvivalent zhruba dvou malých čtverečků čokolády. Okuste výhody polyfenolů v čokoládě obsažených, spolu s dalšími skvělými ingrediencemi zvyšující pocit štěstí.

Syrové kakaové boby jsou vynikajícím způsobem, jak si vychutnat zdravou čokoládu, neboť samy o sobě jsou superpotravinou a navíc bez cukru. Posypte drcenými boby svůj jogurt, kaši nebo smoothie a hned máte o další skvělou chuť i účinek navíc.

 

3. Necvičte příliš.

Všichni víme, že pro nás vhodné cvičení je skvělé a potřebné. Posiluje naše tělo i ducha, zachovává nám zdraví a pružnost, ale také mládí a dobrou náladu. Naše tělo je navrženo pro bytí v pohybu. K chůzi, běhu, skákání, lezení, plavání, tancování, jógovým pozicím a strečinku obecně, ale i zde platí, že méně je více.

Účinnější pro naše zdraví je rozložit si cvičení na každý den chvilku, než například 2-3x týdně hodinu – hodinu a půl a ostatní dny nic. Dokonce i 20 minut denně kardiovaskulárního cvičení, jako je například rychlá chůze, má podstatně znatelnější přínos pro naše zdraví a drží nás celkově více v kondici. Příliš mnoho delšího cvičení může vést k oxidativnímu stresu, který vede k tvorbě zánětů a uvolňování velkého množství volných radikálů.

 

4 . Milujte se často.

Cvičení prováděné nejlépe venku na čerstvém vzduchu je skvělá věc, ale absolutně nedostižné pro naše tělo z hlediska prožitků a přirozeného pohybu je milování. Milování je jedním z nejpřirozenějších způsobů, jak se nejen cítit ale také vypadat mladší a spokojenější, díky jiskře života, která nám zazáří v očích, prokrvené růžové pleti a protaženému tělu. Libido je energie, tvůrčí energie, energie života. Fyzickým spojením dvou milujících se lidí, více prozařujeme nejen svá srdce, ale také svá těla.

Doteky, vášeň, pohyby, spojení, hluboký dech, to vše nám pomáhá vyplavova