Recept na očistu lymfatického systému a podporu sleziny

lymfaSlezina je zodpovědná za kvalitu našeho imunitního systému, protože čistí lymfatický systém, odvádí z těla chemické látky a barviva, které jíme spolu s potravinami a podílí se na krvetvorbě tím, že odstraňuje z krve staré červené krvinky.

Lymfatický systém je samostatný systém kanálků, jimiž proudí tekutina – lymfa. Součástí tohoto systému jsou lymfatické uzliny, které zachycují nečistoty proudící lymfou a vylučují je z těla. Lymfa odvádí z těla chemické látky, které naše tělo přijímá, filtruje např. i bílou barvu potravin. Pokud často trpíte na angíny, vězte, že nemáte v pořádku vaši lymfu.

Mandle si střežte jako oko v hlavě, protože je to jediná naše kontrolka, která nám svítí při přetíženém lymfatickém systému a sleziny. V této situaci nepomohou antibiotika, ta pouze vyřeší bolest mandlí, ale příčinu neodstraní.

Pokud máte jakékoliv potíže s oblastí krku, třeba trpíte chrapotem, máte pocit staženého hrdla, nejste si jisti v komunikaci, i to je příčina v přetížené lymfě.

Čistota lymfatického systému se také projevuje na vaší štítné žláze a vůbec celém hormonálním systému, takže kdo má potíže se štítnou žlázou nebo jinými žlázami s vnitřní sekrecí, jistě se mu lymfa blokuje a to především v místě, kde ona žláza leží. Pokud se vyholujete a to především v podpaží, také podporujete stagnaci lymfy a vytváříte si nejvhodnější podmínky pro vznik cyst, bulek a dalších útvarů v prsou. V podpaží by měla být hezká jamka. Zbavování se chloupků kdekoliv je příčinou stagnace lymfy, protože ta proudí těsně pod kůží a tudíž vytrhávání chloupků narušuje její tok. Také jakýkoliv chirurgický zásah do těla, zranění, které zanechává jizvy, způsobuje přerušení toku lymfy a následné otékání příslušné části těla.

Pokud užíváte jakékoliv hormony, ať na štítnou žlázu či antikoncepci nebo proti nepříjemným důsledkům menopauzy, proti revmatismu nebo lokálně jako mastičky či je dýcháte při astma, máte lymfu taktéž přetíženou. Umělé hormony totiž lymfu brzdí a plní, navíc vás hormony ovládají jako roboty, přemýšlejte o tom, že je hodíte do koše. Je to zhouba naší civilizace…

Kvalitní proudění lymfy nám pomáhá v rovině duchovní zbavovat se zloby, nešvarů, neodpuštění, křivd a bolestí, pomáhá nám čistit myšlení, pomáhá nám zbytečně neulpívat na zbytečnostech a zbytečně se v nich nepitvat, pomáhá nám zachovat si čistou hlavu, radost v životě a chuť jít dál.

Nejvhodnější dobou k očistě lymfy je léto – období mezi 15.7. – 14.9.

 

Jak na to podle Dr. Normana W. Walkera?

Jako první vypijte ráno, když vstanete, 1/4 litru solného roztoku nebo rozmíchejte jednu polévkovou lžíci Glauberovy soli (viz internet) ve čtvrt litru teplé (nikoliv horké nebo studené). Hlavním účelem solného roztoku není vyprázdnit střevo, což se stane, ale přitáhnout otravné látky a tělesné jedy (jestliže nějaké existují) do střeva a vyloučit je.
Solný roztok působí na jedovatý, tělesný a lymfatický odpad jako magnet. Přitáhne jej do střeva a odstraní ho sérií stolic. Celkové množství může tvořit až 4 litry.
 
citrusyKdybychom nic nepodnikli a ztracené substance nenahradili stejným objemem, bude tělo v tomto rozsahu odvodněno. Proto nahradíme ztracené 4 litry stejným množstvím čerstvě vymačkané/odšťavené šťávy z citrusových plodů, kterou jsme, pro lepší vstřebatelnost, zředili dvěma litry vody. Tím vznikne v organizmu alkalická reakce.

Složení citrusové šťávy je následující:

  • 4 velké nebo 6 středních grapefruitů (900 g šťávy)
  • 2 velké nebo 3 menší citrony (200 g šťávy)
  • dostatek pomerančů, abychom dohromady získali dva litry šťávy (250g šťávy)
  • k tomu přidáme 2 litry neperlivé vody

Vypijte čtvrt litru půl hodiny poté, co jste vypili solný roztok. Dále pijte sklenici této šťávy každých dvacet až třicet minut, dokud nespotřebujete celé množství.
Po celý den nejezte nic. Jestliže jste k večeru hladoví, můžete sníst pomeranče, grapefruity nebo jejich šťávu, ale i trochu celerové šťávy.
 
Večer před spaním si udělejte v kleče nálev, použijte asi 2 litry vlažné vody, do které jste přidali šťávu ze 2 citronů. Doporučuji 75 cm dlouhou rektální rourku. Natřete si ji rostlinným, ve vodě rozpustným prostředkem, aby klouzala. Nevhodná je vazelína, vyrobená z minerálních olejů. Účelem tohoto nálevu je odstranit zbytky odpadů ze střevních záhybů, které by ve spánku mohly být vstřebány zpět do organizmu.
 
Opakujte tuto detoxikaci po tři za sebou následující dny.
Tím bude z těla odstraněno asi 12 litrů otravnými látkami prosycené lymfy a nahrazeno dvanácti litry alkalické šťávy. To urychlí znovunabytí alkalické reakce organizmu.
 
Čtvrtý den a dále následující dny začněte pít zeleninové šťávy a jíst zeleninu a ovoce v syrovém stavu.
 
Nelekejte se zbytečně, jestliže se budete cítit během nebo po detoxikaci slabí. Příroda používá vaši energii k vnitřnímu čištění a vy ji získáte brzy ve větším množství zpět jako důsledek čistého a zdravého těla.

Ideální barvy v tomto období očisty jsou oranžová a žlutá, které můžete nosit na oblečení, v doplňcích nebo se jimi obklopujte doma i v kanceláři.

 
A co se stravou dlouhodobě?

Alespoň dopoledne pijte ovocné nebo zeleninové šťávy, jezte zeleninu a ovoce a lehké jídlo. Ze stravy vynechejte mléko a mléčné výrobky, cukr a sladkosti, vyvarujte se chemii v potravě. Zvyšte podíl ryb, mořské zeleniny a mořských řas.

Cvičte, hýbejte se, dopřejte si masáže.

 

Hodě zdraví!

Michaela

Kniha Sám sobě doktorem – Jiří Cingroš, Empatia Zdraví A-Z
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.