5 tipů na to, jak se stát atraktivní – žádné modní výstřelky nečekejte

zenaUž vám nezáleží na tom, co si druzí lidé myslí? Už jste vzdali pokusy o to prosazovat se a stále dokola dokazovat svou hodnotu ve vztazích, které žijete? Pevně doufám, že ano, neboť vám to nepřináší vůbec nic dobrého, naopak. Dnes se podíváme na to, proč cítíme potřebu cokoli dokazovat sobě i druhým a jak tento vzorec chování navždy opustit. 

Zjednodušeně řečeno se snažíme dokazovat sobě i druhým ve chvílích, kdy se necítíme v pohodě s tím, kým jsme, necítíme se dost dobří a jedeme podle nevědomého vzorečku: „Jestli mě máš rád, pak mám sebe taky rád.“ Tento vzorec nás vede do velké manipulovatelnosti a závislosti na druhých a na tom, co si o nás myslí, neskutečně nám záleží na tom, jak působíme. To je klec.

Samozřejmě záleží na tom, co si myslí ostatní – chceme, aby nás měli rádi, to je normální. Ironií je, že lidé, kteří nejsou až tak zaměření na to, co si myslí ostatní, mají tendenci být nám sympatičtí.

Přesvědčte se. Představte si osobu, kterou obdivujete. Někoho, kdo je přesvědčivý, sebe-vědomý, silný, laskavý a nepodléhá názorům ostatních. Nyní se zeptejte sami sebe: „Je tento člověk pro mě svým způsobem atraktivní?“ Bez manipulace si myslím, že vaše odpověď bude ano. A to z toho důvodu, že lidé, kteří nejsou vláčeni tím, co si o nich ostatní myslí, jsou pro nás zkrátka atraktivní, zajímaví, přitahují naši pozornost, líbí se nám.

Sebevědomí je přirozeným důsledkem toho, být sám sebou bez ohledu na okolí. Tento druh důvěry vyzařuje sílu a vy ji můžete mít také. Jak?

Nabízím vám pět jednoduchých způsobů na to, jak zaostřit na sebe pozitivním způsobem a pustit z mysli to, co si myslíte, že si lidé myslí (domněnky) a stát se tak atraktivním.

 

1. Udělejte si seznam toho, co si na sobě ceníte.

zenaJste bezpochyby skvělý člověk, ať vám vaše bolavá a zraněná mysl říká cokoli. Máte jedinečné vlastnosti, které jsou jen vaše. Není nikdo na planetě, kdo by byl takový, jako jste vy. Nikdy nebyl, není a ani nebude, nikdy. Oslavte se!

Jste unikátním výtvorem přírody a nesete své osobité kvality a poslání. A nemusí to být nic vznešeného a ohromného. Konáte vše co máte už jen tím, že žijete a svým životem ovlivňujete celek.

Zeptejte se sami sebe:

  • Kdo jsem?
  • Co je na mě skvělé?
  • Čím jsem jedinečný/á?

Napište své odpovědi na papír.

Papír je skvělým pomocníkem, i když se vám do toho nechce. Překonejte se a uvidíte, že těch pár chvil, které strávíte s tužkou v ruce a skutečně o sobě něco napíšete, vás velmi posunou!

Poté se oceňte, uvědomte si sebe a věnujte si chvíli sebe-lásky. Čím více to budete dělat, tím lépe se budete cítit.

 

2. Udělejte si seznam toho, kým se chcete stát.

Všichni jsme současně bytí a utváření se. Takže, do koho se chcete vyvinout, kým se chcete stát?

Zeptejte se sami sebe:

  • Kým se chci stát?

A napište to opět na papír.

Když přemýšlíte o svých touhách a přáních, tím uctíváte a utváříte své sny. Je to tvořivý proces, který pochází z vás a utváří se venku. To nadšení pro to, na co se těšíte, posiluje víru v sebe a tak se manifestuje. Zapojte srdce, prociťte se a uvědomte si své radostné pocity.

Každou vteřinou se m