5 tipů na to, jak se stát atraktivní – žádné modní výstřelky nečekejte

zenaUž vám nezáleží na tom, co si druzí lidé myslí? Už jste vzdali pokusy o to prosazovat se a stále dokola dokazovat svou hodnotu ve vztazích, které žijete? Pevně doufám, že ano, neboť vám to nepřináší vůbec nic dobrého, naopak. Dnes se podíváme na to, proč cítíme potřebu cokoli dokazovat sobě i druhým a jak tento vzorec chování navždy opustit. 

Zjednodušeně řečeno se snažíme dokazovat sobě i druhým ve chvílích, kdy se necítíme v pohodě s tím, kým jsme, necítíme se dost dobří a jedeme podle nevědomého vzorečku: „Jestli mě máš rád, pak mám sebe taky rád.“ Tento vzorec nás vede do velké manipulovatelnosti a závislosti na druhých a na tom, co si o nás myslí, neskutečně nám záleží na tom, jak působíme. To je klec.

Samozřejmě záleží na tom, co si myslí ostatní – chceme, aby nás měli rádi, to je normální. Ironií je, že lidé, kteří nejsou až tak zaměření na to, co si myslí ostatní, mají tendenci být nám sympatičtí.

Přesvědčte se. Představte si osobu, kterou obdivujete. Někoho, kdo je přesvědčivý, sebe-vědomý, silný, laskavý a nepodléhá názorům ostatních. Nyní se zeptejte sami sebe: „Je tento člověk pro mě svým způsobem atraktivní?“ Bez manipulace si myslím, že vaše odpověď bude ano. A to z toho důvodu, že lidé, kteří nejsou vláčeni tím, co si o nich ostatní myslí, jsou pro nás zkrátka atraktivní, zajímaví, přitahují naši pozornost, líbí se nám.

Sebevědomí je přirozeným důsledkem toho, být sám sebou bez ohledu na okolí. Tento druh důvěry vyzařuje sílu a vy ji můžete mít také. Jak?

Nabízím vám pět jednoduchých způsobů na to, jak zaostřit na sebe pozitivním způsobem a pustit z mysli to, co si myslíte, že si lidé myslí (domněnky) a stát se tak atraktivním.

 

1. Udělejte si seznam toho, co si na sobě ceníte.