Vliv jednotlivých znamení na zdraví člověka

Tento horoskop je zaměřen na zdraví člověka a upozorňuje nás na náchylnost k různým nemocem v jednotlivých znameních, které jsou dány typem energie, která se vytvořila datem našeho narození. Tato energie na nás působí po celý život a my s ní můžeme vědomě pracovat. Od toho tu jsou informace z hvězd. Je to otevřená učebnice a záleží jen na nás, jak ji budeme chtít chápat a použít. 

Podívejte se na své znamení a jeho charakteristiku a porovnejte, jestli to sedí.

 

Beran 20. 3. – 19. 4.

živel oheň, vládnoucí planeta Mars

U Beranů je nejcitlivější článek celého těla hlava. Rádi totiž „prorážejí zeď hlavou“. S tím souvisí i časté migrény a úrazy. Trpí nejčastěji nemocemi, které jsou náhlé anebo záněty. Mají velký sklon k nehodám a ke zraněním různého druhu, k nimž patří popáleniny, kousnutí zvířetem, říznutí a havárie. Zvýšenou péči vyžadují zuby a oči. Mezi nejčastější nemoci a potíže patří například zánět trojklanného nervu, ušní šelesty, ztráta sluchu, krátkozrakost, svalové křeče, horečka, záněty, bolesti hlavy, stejně jako zranění hlavy, otřesy mozku, různá krvácení, akné, ostré bolesti, bolesti zubů, závratě, nervozita, problémy s ledvinami, poruchy spánku, atd.

Přehnaná fyzická aktivita může způsobit vyšší krevní tlak a nespavost. Jsou schopni se vyčerpat svou vlastní neúnavností, kterou ještě zvyšují konzumací různých energetických stimulantů jako je káva, cigarety apod. Jsou to netrpěliví pacienti, kteří nevydrží dlouho ležet v posteli a nic nedělat.

Díky svému nezdolnému optimismu, jímž se vyznačuje ohňové znamení, jenom zřídka podléhají chronické a dlouhotrvající nemoci. Ohňové znamení má sklon spíše k vysokým horečkám, náhle vypuknuvším infekcím, mozkovým mrtvicím, vysokému krevnímu tlaku a celkově k akutním nemocem. Beran je impulsivní, málokdy stísněný a zádumčivý. Pokud na něho sedne deprese, tak to na něho rychle dopadne. Jeho přesvědčení, na které je také patřičně hrdý, že nikdo není tak schopný jako je on, někdy vede ke konfliktům a katastrofám. Za svými nápady se žene se spěchem a sebejistě a jen zřídka si uvědomí, že to přehání. V mnohých případech se tato obrovská snaha a psychické vypětí projeví na zdraví, ve formě žaludečních vředů nebo nervovým zhroucením. O lenosti u Berana se nikdo nemůže bavit, je to činorodý typ.

K jeho kladným vlastnostem patří odvaha, rozhodnost, cílevědomost, temperament, iniciativa, nadšení, činorodost, sebedůvěra, přímost, bojovnost, silná vůle.

Záporné vlastnosti jsou poučování, soustřeďování všeho kolem svého ega, netrpělivost, agrese, sobectví, arogance, bezohlednost, hádavost, tvrdohlavost, lpění na malichernostech.

 

Býk  20. 4. – 20. 5.

živel země, vládnoucí planeta Venuše

Býci mají silnou tělesnou konstituci, jsou odolní, ale někdy liknaví v postoji ke svému zdraví, až tak, že o své zdraví odmítají i pečovat. Bolesti v krku a ztuhlost krku může souviset s partnerskými vztahy nebo s pracovními problémy. Býk trpí často nachlazením, chrapotem, plným nosem ucpaným rýmou. Mezi další jeho potíže patří záněty v oblasti krku a nosu, potíže s hlasivkami, onemocnění štítné žlázy. Velkou jeho bolestí je krční páteř a bolesti horní části zad. Jinak se Býk těší výbornému zdraví. Nic ho jen tak nepoloží na lopatky, neocitne-li se na zemi, může se z toho uzdravovat jen pomalu. Je to způsobeno kvůli jeho tvrdohlavému odmítání lékařské péče. Vrozený sklon nedůvěřovat optimistickým vyhlídkám také trochu brzdí postup uzdravování.

Místa nejvíce ohrožená infekcí a úrazy jsou dále krk, nohy, kotníky, reprodukční orgány, zády a oblast páteře. Také nadváha u Býka je způsobena vášní pro dobré jídlo a pití, což zatěžuje srdce a vede ke špatnému krevnímu oběhu, ohrožení kotníků a ke křečovým žílám. Tito lidé trpí na dnu. Pokud se Býci narození v květnu vyhnou obezitě, letargii a zánětům ledvin, tak si udrží zdraví déle než jiní lidé. Pokud Býk nadměrně pije nebo ztloustne a zlenivý, ztratí svoje perfektní zdraví a kondici.