Vliv jednotlivých znamení na zdraví člověka

Tento horoskop je zaměřen na zdraví člověka a upozorňuje nás na náchylnost k různým nemocem v jednotlivých znameních, které jsou dány typem energie, která se vytvořila datem našeho narození. Tato energie na nás působí po celý život a my s ní můžeme vědomě pracovat. Od toho tu jsou informace z hvězd. Je to otevřená učebnice a záleží jen na nás, jak ji budeme chtít chápat a použít. 

Podívejte se na své znamení a jeho charakteristiku a porovnejte, jestli to sedí.

 

Beran 20. 3. – 19. 4.

živel oheň, vládnoucí planeta Mars

U Beranů je nejcitlivější článek celého těla hlava. Rádi totiž „prorážejí zeď hlavou“. S tím souvisí i časté migrény a úrazy. Trpí nejčastěji nemocemi, které jsou náhlé anebo záněty. Mají velký sklon k nehodám a ke zraněním různého druhu, k nimž patří popáleniny, kousnutí zvířetem, říznutí a havárie. Zvýšenou péči vyžadují zuby a oči. Mezi nejčastější nemoci a potíže patří například zánět trojklanného nervu, ušní šelesty, ztráta sluchu, krátkozrakost, svalové křeče, horečka, záněty, bolesti hlavy, stejně jako zranění hlavy, otřesy mozku, různá krvácení, akné, ostré bolesti, bolesti zubů, závratě, nervozita, problémy s ledvinami, poruchy spánku, atd.

Přehnaná fyzická aktivita může způsobit vyšší krevní tlak a nespavost. Jsou schopni se vyčerpat svou vlastní neúnavností, kterou ještě zvyšují konzumací různých energetických stimulantů jako je káva, cigarety apod. Jsou to netrpěliví pacienti, kteří nevydrží dlouho ležet v posteli a nic nedělat.

Díky svému nezdolnému optimismu, jímž se vyznačuje ohňové znamení, jenom zřídka podléhají chronické a dlouhotrvající nemoci. Ohňové znamení má sklon spíše k vysokým horečkám, náhle vypuknuvším infekcím, mozkovým mrtvicím, vysokému krevnímu tlaku a celkově k akutním nemocem. Beran je impulsivní, málokdy stísněný a zádumčivý. Pokud na něho sedne deprese, tak to na něho rychle dopadne. Jeho přesvědčení, na které je také patřičně hrdý, že nikdo není tak schopný jako je on, někdy vede ke konfliktům a katastrofám. Za svými nápady se žene se spěchem a sebejistě a jen zřídka si uvědomí, že to přehání. V mnohých případech se tato obrovská snaha a psychické vypětí projeví na zdraví, ve formě žaludečních vředů nebo nervovým zhroucením. O lenosti u Berana se nikdo nemůže bavit, je to činorodý typ.

K jeho kladným vlastnostem patří odvaha, rozhodnost, cílevědomost, temperament, iniciativa, nadšení, činorodost, sebedůvěra, přímost, bojovnost, silná vůle.

Záporné vlastnosti jsou poučování, soustřeďování všeho kolem svého ega, netrpělivost, agrese, sobectví, arogance, bezohlednost, hádavost, tvrdohlavost, lpění na malichernostech.

 

Býk  20. 4. – 20. 5.

živel země, vládnoucí planeta Venuše

Býci mají silnou tělesnou konstituci, jsou odolní, ale někdy liknaví v postoji ke svému zdraví, až tak, že o své zdraví odmítají i pečovat. Bolesti v krku a ztuhlost krku může souviset s partnerskými vztahy nebo s pracovními problémy. Býk trpí často nachlazením, chrapotem, plným nosem ucpaným rýmou. Mezi další jeho potíže patří záněty v oblasti krku a nosu, potíže s hlasivkami, onemocnění štítné žlázy. Velkou jeho bolestí je krční páteř a bolesti horní části zad. Jinak se Býk těší výbornému zdraví. Nic ho jen tak nepoloží na lopatky, neocitne-li se na zemi, může se z toho uzdravovat jen pomalu. Je to způsobeno kvůli jeho tvrdohlavému odmítání lékařské péče. Vrozený sklon nedůvěřovat optimistickým vyhlídkám také trochu brzdí postup uzdravování.

Místa nejvíce ohrožená infekcí a úrazy jsou dále krk, nohy, kotníky, reprodukční orgány, zády a oblast páteře. Také nadváha u Býka je způsobena vášní pro dobré jídlo a pití, což zatěžuje srdce a vede ke špatnému krevnímu oběhu, ohrožení kotníků a ke křečovým žílám. Tito lidé trpí na dnu. Pokud se Býci narození v květnu vyhnou obezitě, letargii a zánětům ledvin, tak si udrží zdraví déle než jiní lidé. Pokud Býk nadměrně pije nebo ztloustne a zlenivý, ztratí svoje perfektní zdraví a kondici. Jednou z hlavních příčin jeho chorob je nedostatek čerstvého vzduchu a pohybu. Jeho organizmus to neustále potřebuje, i když v mysli to Býk tvrdohlavě popírá.

Kladné vlastnosti jsou praktičnost, stálost, vytrvalost, trpělivost, tvořivost, houževnatost, smyslnost, důslednost, dobrota.

Záporné vlastnosti jsou poživačnost, tvrdohlavost, dogmatismus, fanatismus, nesnášenlivost, pohodlnost, nenasytnost.

 

Blíženci 21. 5. – 20. 6.

živel vzduch, vládnoucí planeta Merkur

Blíženci mohou být po psychické stránce přecitlivělí a labilní. S tím souvisí i potíže s dýchacím ústrojím. Trpí potížemi s dýcháním, astmatem, bronchitidou, plicními nemocemi. K citlivým místům patří i nervová soustava v podobě nervozity a přetíženého nervového systému.  Ke své regeneraci potřebují více spánku než ostatní. Jsou náchylní k nespavosti a celkově jim spánek většinou chybí. Snaha o odpočinek by u nich měla být, aby si uklidnili vypjaté nervy a obnovili přetížené mozkové buňky. Nervové vyčerpání jim neustále hrozí. Svěží, nezamořený vzduch a sluneční svit je pro toto znamení nezbytný, tím odstraní riziko nemocí. Nedostatek těchto ozdravných prostředků společně s potlačením aktivity mohou Blížencům způsobit úrazy a infekce postihující ramena, paže, ruce a prsty, které jsou jejich slabým místem. Zlomeniny, poranění, apod. nejsou u tohoto znamení výjimkou. Velmi často trpí dvěma nemocemi najednou. Ke slabým plícím se mohou přidružit i problémy se zažívacím ústrojím. U těch co zanedbávají své zdraví, hrozí problémy s nohama, zády, vyměšováním, dále artritida, revmatizmus a migrény. Je u nich zvláštní, že se mohou nervově zhroutit spíše z nudy a nuceného pobytu doma než z přehnané aktivity.

Kladné vlastnosti jsou adaptabilita, společenskost, všestrannost, zájem o vše, přátelskost, komunikativnost, rozmanitost, vtipnost.

Záporné vlastnosti jsou nevyzpytatelnost, povrchnost, nezodpovědnost, naivita, pletichaření, nestálost, nedůslednost, upovídanost.

 

Rak 21. 6. – 21. 7.

živel voda, vládnoucí planeta Měsíc

Rakovi emoce mohou být silnější než jeho fyzická síla. Pokud u něho vypuknou starosti a obavy, může to vést až k onemocnění. Dobrá pohoda a veselá nálada ho může uzdravit. Často se bojí krachu a ztráty někoho, koho citově potřebuje. Je-li ohrožen jeho pocit bezpečí ve formě materiálového zabezpečením nebo ve formě citové, může propadnout depresi, která podvědomě vyvolává chorobu nebo zranění. Jeho aktivní představivost dokáže vytvořit katastrofické scénáře, že přemění lehkou nemoc ve vážnou chronickou chorobu nebo zranění. Když je ponořen v ponuré náladě, reaguje špatně na pozitivní výroky a má sklon si o ostatních lidech myslet, že s ním málo soucítí. Pokud si Rak pěstuje melancholii a chmurné představy, přivolá si skutečné problémy a bude mu trvat dvakrát tak dlouho, než se uzdraví z nemoci.

O Rakovi je známo, že nejvíce zranitelným je u něho žaludek. Trpí poruchami metabolismu neboli špatným trávením, žaludeční neurózou, alergiemi na potraviny, obezitou. Raci mají v podstatě patent na žaludeční vředy, ale ti, kteří si udrží klid a využijí skvělého smyslu pro humor pro překonání nepříjemných nálad, tak si mohou zachovat dobré zdraví do vysokého věku. Další zranitelná část je hrudník, kolena, lokty. U žen prsa a děloha a s nimi související nemoci. Rak také často trpí žlučovými kameny, plynatostí, potížemi s játry a střev. Ledviny, močový měchýř a kůže, není také silnou stránkou Raka. Kromě toho trpívají častěji než jiná znamení, depresemi a hypochondrií. Pokud chytí štěstí za pačesy a nepustí je, mají sílu lpět na životě. Veselost a optimizmus udrží tělo i duši Raků ve zdravé pohodě.

Kladné vlastnosti jsou soucit, vnímavost, představivost, laskavost, starostlivost, péče o rodinu.

Záporné vlastnosti jsou manipulace, citové vydírání, kritika, pomlouvání, předpojatost, závist, ustaranost, nedůtklivost, náladovost, přecitlivělost.

 

Lev  22. 7. – 21. 8.

živel oheň, vládnoucí planeta Slunce

Lvi disponují poměrně dobrým zdravím a vitalitou. Jsou sice náchylnější k různým zraněním a náhlým chorobám, ale nevyskytují se u nich často dlouhodobé chronické nemoci. Nejcitlivějším místům patří zrak a páteř, zvlášť 12 hrudní obratel a záda. Především ve vyšším věku jsou náchylní na onemocnění srdce a problémy související s krevním oběhem. Trpí ucpáváním cév, je náchylný k infarktu, z nervového přepětí má sklon k bušení srdce a arytmii. Mezi dalšími nemoci, které se u Lva vyskytují, patří mícha, metabolismus jater, slezina, plicní arterie a aorta. Často mívá zvýšenou teplotu. Protože tito lidé jen málo co dělají polovičatě, tak buď mají neuvěřitelnou vitalitu, nebo si stěžují, že na tomto světě nepobudou dlouho. Druhá alternativa se projevuje typickou reakcí na nedostatek ocenění a náklonnosti. Mají buď neobyčejně silné srdce, nebo naopak nějaký druh slabosti v srdeční krajině. Mohou trpět úrazy nohou, kotníků, předloktí, reprodukčních orgánů, bole