Miluji včely, chráním je, dávám jim v horkých dnech vodu, skláním se před nimi a jsem jim nesmírně vděčná za poklad, který jsou schopny vyprodukovat – léčivý med, sladký lék, útěcha pro tělo i duši, s antibakteriálními a antibiotickými účinky.
Med obsahuje 13 unikátních zdraví prospěšných bakterií mléčného kvašení, které se do něj dostávají z medového váčku včel. Ty dokázaly porazit takové patogenní bakterie, jakými je zlatý stafylokok, který způsobuje časté onemocnění dýchacích cest či Pseudomonas aeruginosa – ta zase nejčastěji může za záněty močových cest. Med pomáhá léčit rány, i otevřené, přičemž zabraňuje jejich hnisání a mokvání.
Další léčivé účinky medu:
- dodává energii
- reguluje hladinu krevního cukru a inzulínu
- přispívá k odbourání únavy
- léčí lupy a kožní onemocnění
- pomáhá proti kašli, podráždění hrdla a chřipce či nachlazení
- silný bojovník proti mnoha nemocem
Léčivé účinky medové vody:
- léčí střeva a zažívací procesy (omlazení střevní mikroflóry)
- startuje metabolismus
- zmírňuje kyseliny v žaludku, zvyšuje produkci střevního hlenu (prevence zácpy, dobré trávení, detoxikace)
- čistí zažívání od parazitů a brání jejich množení
- posiluje imunitní systém
- dodává tělu energii
- čistí plíce od hlenu a pomáhá proti bronchitidě
- detoxikace buněk celého organismu
- antioxidační schopnost
- antivirové, antibakteriální a antimykotické vlastnosti
- léčí ledviny
Proč právě medová voda?
Medová voda v níže uvedeném poměru je 30% medovým roztokem, který má podobné složení jako krevní plazma. Med vytváří ve vodě shluk složek, které zvyšují účinnost. Medová voda je organismem velmi snadno vstřebávána. Voda by měla být odstátá, nejlépe filtrovaná přes uhlíkový nebo jiný filtr. Můžete použít také vodu převařenou.
Příprava medové vody
Do sklenice (100 ml) vlažné vody dejte čajovou lžičku kvalitního medu a dobře rozmíchejte.
Poznámka: Pokud máte možnost, nepoužívejte kovovou lžíci na nabírání a míchání nápoje.
Tip: Medovou vodu si můžete ochutit pár kapkami citronové šťávy, mátou, skořicí či trochou zázvoru.
Užívání medové vody
Z preventivních důvodů je vhodné dopřát si vodu každý den ráno na lačný žaludek. Voda se rychle dostává do střev a vstřebává se snadno do krve. Můžete ji konzumovat také přes den i na večer – nemusíte se obávat potřeby noční toalety, protože medová voda zklidňuje ledviny. Důležité je vždy připravit čerstvou medovou vodu.
Tip: Medovou vodu můžete použít také na pokožku, které dodá větší jemnost a lesk. Pomáhá při kožních defektech a poraněních, je také vhodná na lupénku i při nekróze (odumření) tkáně (bércové vředy). Také mytí vlasů medovou vodou zabrání tvorbě lupů.
Doporučuji vám medovou vodu každý den na lačný žaludek a uvidíte, jak se již po několika dnech začnete cítit lépe.
Hodně zdraví!
Tak,jak píše Honza je to v podstatě správně,chybí zde jeden základní údaj.Zda-li bude příprava ráno nebo večer,je zcela jedno,ale voda nesmí překročit 40 C. Určitě bych volil přípravu opačně, připravil vodu 36C a pak do ní bych rozmíchal med.Raději nižší,než překročit kritický bod. Je to jistota,kdy potom nedojde teplotou k zničení důležitých součástí medu/enzymy,polyfenoly a důležité aktivní látky důležité pro naše zdraví.
Každý večer dávám do hrníčků asi 2 cm vody a do toho dám lžičku medu. Do rána je med rozpuštěný, přileji trochu vody, kterou jsem zaléval čaj (pro ovlažení ), zamíchám a vypijeme. Potom teprve jdu připravovat snídani,
obstarat slepice,,,a potom teprve snídat. Je to určitě ku prospěchu zdraví. Doporučuji všem!