Nádherná podívaná – živé kamery z přírody v Estonsku

orelKaždý, kdo miluje přírodu, je fascinován pokaždé, když v lese nebo na lukách vidí zblízka zvířata, která jsou jinak plachá a jen těžko viděná.

Estonská společnost EENet umístila do divoké přírody v Estonsku několik kamer, které nabízejí úchvatné záběry a nahlédnutí do hnízd a krmelců divoké zvěře absolutně zblízka. Je to o to větší podívaná, že je jaro a například sovička puštíka nebo orli sedí na vejcích, které se každým dnem vylíhnou. Od té doby, co o těchto kamerách vím, tak je mám každý den zapnuté při práci i se zvukem a přesně vím, co se kdy v jednotlivých rodinkách odehrává, jak si nosí do hnízd jídlo a žerou, jak si čechrají pérka, jak upravují hnízdo, jak se svolávají a střídají na sezení…

S velkou radostí doporučuji jako relax a nevšední podívanou!

ℒℴνℯ ❤ Mia
Orel

Puštík

Les

Pobřeží 1

Pobřeží 2

 

Autor: Mia Weissová, foto: Google.com, slunecnyzivot.cz

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

7 Komentářů
 1. Ufff, a je to „v suchu“. Bylo napínavé to sledovat, jak puštíci, jeden po druhém, nalézali cestu ven. Ještě se pak chvíli motali kolem rodné budky a nyní je tu již úplně klid, asi už objevují svět.
  Dobře to dopadlo.

 2. Taky tyto kamery rád sleduji, několik posledních dní však s obavami. Mamka od puštíka je už několik dnů „nezvěstná“ a tři mláďata drží nechtěný půst – kdoví, jak bude dál… 🙁
  Jindra

  1. Jakto,není nezvěstná,dnes v noci tam byla několikrát a i nyní tam mají 2 úlovky,loví a nosí v noci.Z.

 3. V praci pravidelne sledujeme sovicky pustika, dnes sme s hrozou zistili, ze uz nie su dve ale len jedna. Ostane tato sovicka na pospas prirode alebo sa o nu niekto postara?
  dakujeme.

  1. Dobrý den paní Koropčáková,

   nejsem si jistá, jak k celému projektu umístění kamer a pozorování zvířat v Estonsku společnost EEnet přistupuje, ale řekla bych, že nechávají vše přírodním zákonům.

   Ptáky také každý den pozoruji a mám k nim velmi blízký vztah, takže vám naprosto rozumím.

   Budeme věřit, že o vše je postaráno tak jak má

   Mějte se krásně!
   Mia

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..