10 tipů na úklid domácnosti ovocem a zeleninou

citron s hrebickemKonzumace ovoce a zeleniny je nejlepší způsob jak udržet své tělo čisté, zdravé a plné energie. Věděli jste ale, že stejné ovoce a zeleninu můžeme používat také pro udržení čistoty, zdraví a proudění energie v našich domovech?

Zde nabízím 10 způsobů, jak lze ekologicky a ekonomicky čistit náš domov produkty z lednice.

 

1. Mírumilovné zbavení se hmyzu

Nic není víc nepříjemné, než když se naším čistým uklizeným domovem prohání parta much, které usedají na vše možné včetně našeho jídla. Naštěstí existuje mnoho přírodních vůní, které mohou hmyz přirozeně a bez chemie či zabíjení odpudit. Vysaďte si do truhlíků na okna a blízko vchodu bylinky jako je bazalka, levandule, rozmarýn, máta nebo bobkový list a hmyzí přátelé se budou od vašich dveří a oken držet dál. Pakliže nemáte možnost pěstovat bylinky nebo je nemáte kam dát, můžete zkusit položit do místnosti rozpůlený citrón, který napícháte množstvím hřebíčků (koření). Tato kombinace působí na náš nos velmi svěže, ale na muší nikoli. Jestli se vám nechce dělat citrón s hřebíčkem, můžete alespoň provonět místnosti hřebíčkovým olejem v aroma lampě, pakliže vám tato vůně nevadí, efekt bude velmi podobný.

 

2. Dezinfekce a čistota

Už nikdy nemusíte kupovat toxické spreje a čistidla, kterými jste doposud myli váš byt či dům. Zkuste použít ovoce a zeleninu, díky kterým si sami pohodlně vyrobíte bezpečné, krásně vonící a dezinfekční čistič. Mnoho lidí, kteří v mém okolí začali používat doma vyrobené přírodní čistidla zjistilo, že mají méně respiračních onemocnění, méně náhlých alergických reakcí a jejich domovy se krásně rozvoněly.

Tip 1: Zkombinujte jeden díl octa se čtyřmi díly horké vody, trochou čerstvé grapefruitové šťávy a jedlou sodou, promíchejte a nechte chvilku odstát. Vznikne vám skvělý univerzální čistící prostředek na vše. Směs můžete přelít do již nepoužívané plastové dózy s rozprašovačem od minulého chemického čistidla.

Grepy mají antibakteriální a antivirové účinky, takže zabijí bakterie a mikroby pochodující obydlími stejně účinně jako běžné chemické prostředky, ale ekologicky a šetrně k planetě Zemi, k vám samotným i vašim mazlíčkům. Ocet je skvělým mycím prostředkem na mnoho použití, ale v kombinaci s grepem nebo jiným citrusem zmizí jeho typická „vůně“.

Soda je skvělou alternativou k mycím pískovým přípravkům a bělícím přípravkům. Můžete ji použít i samotnou na mytí dřezu, toalety, vany nebo nedřevěné podlahy.

Tip 2: Hoďte citrónovou kůru do octa, nechte macerovat ve sklenici na tmavém míst