Týdenní plán na přírodní vyléčení chřipky

bylinky3Pokud začínáte pociťovat šimrání nebo pálení v krku a nose, začínají vás pobolívat klouby, pokašláváte, máte zvýšenou teplotu, méně energie a toužíte nevylézt z postele, měli byste co nejdříve zahájit přírodní léčbu, aby se vám nemoc nerozjela na několikatýdenní martyrium a vyhnuli jste se antibiotikům na chřipku nebo angínu.

Mám tu pro vás několik přírodních tipů, receptů a odkazů na podrobnější návody na to, jak postupovat každý den v týdnu, abyste se zdraví vrátili do svého běžného života.

Doporučuji všechny tipy dělat každý den po dobu jednoho týdne a při tom hodně odpočívat, spát a vyhnout se fyzické i duševní aktivitě. I práce na počítači v posteli vás vyčerpává a znesnadňuje rychlé uzdravení. V případě, že se vám během několika dní udělá dobře, ještě vydržte v klidovém režimu, neboť vaše tělo je ještě náchylné k propuknutí infekce do větších rozměrů.

Tedy odpočívejte, spěte, čtěte si, podívejte se na fajn film a popřemýšlejte o svém životě. O svém tempu, o tom, co vás štve, brzdí, z čeho jste nešťastní a co vás trápí a pokuste se najít rozumnou cestu, jak to změnit. Jděte na to srdcem. Nalaďte se pak na věci, za které jste vděční, které vás činí šťastnými, baví vás a motivují a ten pocit roztáhněte do celého těla. Takovou vnitřní prací se začnete rychleji uzdravovat.

Nenechte myšlenky plout na vlně strachu z toho, co vám asi je, kolik toho zanedbáte, o co všechno přijdete nebo co všechno budete muset zrušit a jaké z toho poplynou problémy. Zaměřte se na sebe a na to, že si musíte odpočinout, přijměte tento stav a užijte si toho, že můžete, že máte prostor a zůstaňte pozitivně naladěni.

 

Týdenní protichřipkový plán

  1. Každý den den si udělejte silný protichřipkový čaj, který pijte alespoň 4x denně.

Recept na protichřipkový čaj

cajIngredience

  • 250 ml vroucí vody
  • 1,5 cm nastrouhaného zázvoru
  • šťáva z půlky citrónu
  • 2 lžičky medu
  • 1/2 lžičky mleté lžičky skořice
  • 1/4 lžičky mletého hřebíčku nebo 4 ks
  • Špetka chilli (kajenského pepře)

Postup

Zázvor a koření zalijte horkou vodou.

Až čaj trochu zchladne, přidejte citrón a med.

Tip: Pokud máte, můžete si do čaje přidat malého panáčka domácí slivovice.

Čaj si vypijte v posteli a hned se zachumlejte a pokuste se pořádně vypotit.

Recept na silné přírodní antibiotikum

essential oil in glass bottle and coneflower on wooden rustic table, bag with herbs, herbal medicine
Echinaceové kapky se mohou užívat také preventivně na posílení imunity.

2. Kapejte si echinaceové kapky (třapatka nachová) na podporu imunity dle návodu.

Lidové léčení jednotlivých nemocí – recepty

3. Každou hodinu si dejte 1 kapku Tea Tree oleje do malé sklenky vody a vypijte. Za den podle toho, kolik hodin jste vzhůru. Působí silně protizánětlivě. Jde o klasický esenciální olejíček.

Léčení medem a skořicí

4. Pokud máte teplotu, udělejte si octové ponožky – postup najdete v Cibulové ponožky proti chřipce a nachlazení a tvarohové na záněty.

 

kren5. Nastrouhejte si 3 cm kořene křene a smíchejte ho s medem v poměru 1:1. Užívejte 1 lžičku této silně dezinfekční antibiotické směsi 4x denně. Při strouhání silně vdechujte vůni křenu, která vám bude uvolňovat dutiny, v případě, že máte rýmu nebo bolesti hlavy.

Recept na přírodní antibiotikum

6. Pokud máte zduřelé uzliny, udělejte si obklad z tvarohu a cibule. Na čisté plátýnko naneste měkký tvaroh a do něj nakrájejte na jemno cibuli. Přiložte na krk a ovažte šálou. Nechte působit zhruba 2 hodiny, potom krk omyjte teplou vodou a znovu dejte teplou šálu.

Recept na čistící čaj a koupel od léčitelky Evy Moučkové

7. Nemáte-li tvaroh a cibuli, udělejte si na krk teplý obklad. Namočte plenu nebo kapesník do teplé vody a přiložte na krk. Ovažte šátkem a přes to ještě teplou šálou. Nechte působit 2 hodiny. Postup opakujte několikrát denně.

Tip: Pokud máte, postříkejte šátek v místech výskytu uzlin ještě slivovicí.

Rady léčitelky Evy Moučkové pro přírodní uzdravení

8. Udělejte si inhalaci se solí nebo Tea Tree olejíčkem. Do lavoru nalijte horkou vodu a do ní vsypte 3-4 lžíce soli nebo 3-4 kapky Tea Tree oleje podle velikosti lavoru. Přehoďte si ručník přes hlavu, nakloňte se nad lavor a silně vdechujte páru po dobu zhruba 10 minut. Do lázně si pak vnořte předloktí a nechte je ponořené po dobu 10 minut. Poté se osušte a teple oblékněte.

Jednoduchý nápoj na chřipku a nachlazení

bylinky19. Vařte si heřmánkový, mateřídouškový, bezinkový, lipový, šípkový, hluchavkový, podbělový, diviznový čaj, čaj Uňa de Gato, Lapacho a další bylinkové a kůrové čaje.

Jak se léčit heřmánkem

10. Kloktejte odvarem ze šalvěje, solným roztokem nebo teplou vodou s Tea Tree olejíčkem.

4 recepty na medicíny na nachlazení

11. Každý den snězte alespoň 2 stroužky česneku. Ráno nejlépe na lač