Týdenní plán na přírodní vyléčení chřipky

bylinky3Pokud začínáte pociťovat šimrání nebo pálení v krku a nose, začínají vás pobolívat klouby, pokašláváte, máte zvýšenou teplotu, méně energie a toužíte nevylézt z postele, měli byste co nejdříve zahájit přírodní léčbu, aby se vám nemoc nerozjela na několikatýdenní martyrium a vyhnuli jste se antibiotikům na chřipku nebo angínu.

Mám tu pro vás několik přírodních tipů, receptů a odkazů na podrobnější návody na to, jak postupovat každý den v týdnu, abyste se zdraví vrátili do svého běžného života.

Doporučuji všechny tipy dělat každý den po dobu jednoho týdne a při tom hodně odpočívat, spát a vyhnout se fyzické i duševní aktivitě. I práce na počítači v posteli vás vyčerpává a znesnadňuje rychlé uzdravení. V případě, že se vám během několika dní udělá dobře, ještě vydržte v klidovém režimu, neboť vaše tělo je ještě náchylné k propuknutí infekce do větších rozměrů.

Tedy odpočívejte, spěte, čtěte si, podívejte se na fajn film a popřemýšlejte o svém životě. O svém tempu, o tom, co vás štve, brzdí, z čeho jste nešťastní a co vás trápí a pokuste se najít rozumnou cestu, jak to změnit. Jděte na to srdcem. Nalaďte se pak na věci, za které jste vděční, které vás činí šťastnými, baví vás a motivují a ten pocit roztáhněte do celého těla. Takovou vnitřní prací se začnete rychleji uzdravovat.

Nenechte myšlenky plout na vlně strachu z toho, co vám asi je, kolik toho zanedbáte, o co všechno přijdete nebo co všechno budete muset zrušit a jaké z toho poplynou problémy. Zaměřte se na sebe a na to, že si musíte odpočinout, přijměte tento stav a užijte si toho, že můžete, že máte prostor a zůstaňte pozitivně naladěni.

 

Týdenní protichřipkový plán

  1. Každý den den si udělejte silný protichřipkový čaj, který pijte alespoň 4x denně.

Recept na protichřipkový čaj

cajIngredience

  • 250 ml vroucí vody
  • 1,5 cm nastrouhaného zázvoru
  • šťáva z půlky citrónu
  • 2 lžičky medu
  • 1/2 lžičky mleté lžičky skořice
  • 1/4 lžičky mletého hřebíčku nebo 4 ks
  • Špetka chilli (kajenského pepře)

Postup

Zázvor a koření zalijte horkou vodou.

Až čaj trochu zchladne, přidejte citrón a med.

Tip: Pokud máte, můžete si do čaje přidat malého panáčka domácí slivovice.

Čaj si vypijte v posteli a hned se zachumlejte a pokuste se pořádně vypotit.

Recept na silné přírodní antibiotikum

essential oil in glass bottle and coneflower on wooden rustic table, bag with herbs, herbal medicine
Echinaceové kapky se mohou užívat také preventivně na posílení imunity.

2. Kapejte si echinaceové kapky (třapatka nachová) na podporu imunity dle návodu.