Odstranění zubního kazu bez lékaře

Toothbrush with tiny flowersSpousta z nás trpí v důsledku překyselení organismu nejrůznějšími zubními problémy, z nichž nejčastější je zubní kaz. Jestliže je to i váš případ, můžete se pokusit zub si sami zregenerovat a vyzkoušet tak sílu přírody, místo invazivního vrtání a celoživotní společnosti nezdravé plomby v těle. Naše těla se totiž neustále obnovují a i když to není běžně známo, je možno přírodně a přirozeně regenerovat i zuby.

 

Obnovit si zuby je bezpochyby lepší, než nechat si je zaplombovat, protože většina dnešních plomb obsahuje buď rtuť (známý toxin, který poškozuje mozek a nervový systém), nebo estrogen (bílé plomby uvolňují estrogen a přispívají k hormonálním problémům). Navíc je regenerace zubů snadná.

Potřebujete pouze dvě věci: kořen kostivalu a skořápky z organických vajec.
Skořápky se používají proto, že obsahují 27 minerálů a spoustu vápníku, takže je to ideální stavební materiál k regeneraci zubů. Složení vaječných skořápek se vlastně velmi podobá složení zubů a kostí. Kořen kostivalu se užívá proto, že urychluje růst kostí, zubů a tkání. To napovídá i český název „kostival“, slovensky “kostihoj”.

Když si chcete regenerovat zuby, měli byste sníst jednu skořápku organického vejce denně. Nejlepší způsob, jak ji zkonzumovat, je rozmixovat skořápku na jemné částice s čerstvým ovocem třeba ve smoothie. Ideální je nápoj z banánu, protože banán udrží částečky skořápky v suspenzi a neklesnou na dno sklenice. Vejce rozbijte a před mixováním povařte skořápku 5 minut ve vodě, aby se zničily případné patogeny.

Pakliže nemáte mixér, můžete suché skořápky zabalit do ubrousku, několikrát přejet válečkem tam a zpět, až se skořápky rozdrtí na prach (čím jemnější, tím lepší), poté je nasypete do malého šálku, zakápněte trochou citrónu a lžičkou ještě dobře promícháte. Hmota začne pěnit, což je známka probíhající chemické reakce potřebné ke správnému zpracování skořápky tělem. Při konzumaci skořápek vždy přidáváme citrón. To je starý a osvědčený recept mé prababičky, která ho předávala dál jako pomoc při svědění kůže v těhotenství z nedostatku vápníku. Sama jsem ho v těhotenství pravidelně praktikovala a musím říci, že výsledky se dostavily téměř okamžitě.

Nejlepší doba pro konzumaci skořápek je večer, neboť vápník tělo nejlépe zpracovává ve večerních hodinách.

Tímto tedy doplníte ve svém těle minerály a vápník. Dále je třeba používat na své zuby a dásně kořen kostivalu.

kostivalKostival lékařský je 60-100 cm vysoká vytrvalá bylina. Lodyha je přímá, ve vrchních partiích je větvená. Listy jsou umístěny střídavě, mají vejčitě kopinatý až kopinatý tvar, jsou chlupaté. Z rubové strany listů je velmi výrazná žilnatina. Okvětní lístky mají barvu v odstínech načervenalé, fialové, modrofialové a červenofialové. Kvete od května do července. Více v článku Jedlé rostliny – podrobný přehled.

 

Kořen může být čerstvý nebo sušený, pokud je sušený, mírně ho po 10 minut povařte, aby se rehydratoval. Pak rozmixujte asi palec kořene s pár lžícemi vody, aby vznikla tekutina. Tu převalujte v ústech a srkejte mezi zuby asi po domu 20 minut. Pak vyplivněte.

Pokud budete používat kořen kostivalu tímto způsobem jednou denně, pravděpodobně během pár týdnů uvidíte výsledky. Mnohé kazy se tímto způsobem mohou úplně uzdravit za 1 – 2 měsíce pravidelného denního ošetřování. A nejlepší na tom je, že když se zuby uzdraví, nemusíte si nechat dát na zbytek svého života do úst toxické kovy nebo látky narušující hormonální rovnováhu.

Důležitá poznámka: kořen kostivalu může klást vyšší nároky na játra, takže kdo má problémy s játry, měl by se mu vyhnout a konzumovat jen skořápky. Až se vaše zuby zregenerují, měli byste kostival přestat užívat, abyste to nepřehnali.

Hodně zdraví!

Orgonet.cz
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

60 Komentářů
 1. Dobry den, docetla jsem se, ze kostival neni vhodny pri kojeni. Myslite ze to plati i v tomto pripade, kdy se vlastne nepolkne…? Rada bych ho zkusila. Dekuji

 2. Dobrý den,
  zaujal mne tento recept a ráda bych ho vyzkoušela.
  Jen bych se ráda ujistila, jestli jedna čajová lžička sušeného kořene by odpovídala 1 palci čerstvého a jestli množství vody, která má být přidaná k čerstvému stačí na povaření sušeného k rehydrataci?
  Děkuji za odpověď

 3. Učinil jsem fenomenální pokrok v péči o svůj chrup. Docílil jsem něčeho o čem jsem ani neuvažoval že je možné. Měl jsem obrovské problémy, kazy hluboké až do kosti, zánět okostice, po necelých dvou letech konstatuji že jsem nejspíš už dostatečně pochopil proč se zuby kazí a co pro ně udělat. Tak 1. je cukr, pokud jej chcete v životě žrát v množstvích v jakých je nám nabízen, tak brzy zuby budou nejmenším problémem.. takže striktně odstranit cukr, a to i glukozo fruktozove chemikálie. Dále když už máte nějaký kaz.. Je třeba jej vydezinfikovat. tím prakticky kaz zastavíte, pokud ovšem do toho budete žrát sladké, nezmůžete nic, na vlastní oči jsem své vlastní zuby pozoroval.. Vnitřně ! jelikož mám takto otevřený zub až ke dřeni, sloužil mi jako dokonalá vyuková pomůcka. Byl to fascinující průlet.. Mno ale k věci.. Kaz vydezinfikujete… ehm ? Jako že bych to tady napsal znova v podobě textu ? Ne, tady je vše.. Doporučuji všem poctivě vnímat vše co je řečeno, od začátku až do konce. Stejně jako zubař používá nebezpečné látky, tak i já, jen trochu méně nebezpečné a naopak velice zdraví prospěšné. Vemte si obyčejný špendlík, a vůbec se nebojte vyhrabat s ním kaz.. Pokud není až na dřeň, nebolí to.. Jakmile budete mít alespoň malou dutinu, přichází klíčový krok. Nacpěte do té díry chlornan … Proč to zase píšu ? https://youtu.be/ganSMIT2sJI tady je video, kde to máte vše. Navíc i s důkazem, kam až jsem to dotáhl. Neumíte si představit tu radost co z toho mám. Mohu zase normálně JÍST !! A pomohl jsem si na vlastní pěst sám doslova doma na koleně.. Mno račte zkouknout.. Nic podobného na netu nenajdete, a kdoví jak dlouho se i tohle udrží na světle světa.

  1. *Dřív než v panice a vzteku se budou vlivní lidé snažit o vymazání dotyčného videa či kanálu, tak podotýkám, objeví se to poté všude na netu s licencí CC, na yt mám několik prostředníků. Pokud mě chcete zastavit, trefte mě kulkou do prostřed čela, jak snadné.. Rychlé efektivní, já se smrti nebojím, nejsem tady poprvé ani naposled, a stejně tak né poprvé žiji tímto stylem s jasným jednosměrným přesvědčením, klidně mě zabte, ale nebudete mít více kulet než já životů, už teď zlo prohrálo.. Ale dá to ještě hromadu práce. Každopádně pořád má zlo čas, stát se dobrem, uvidíme jestli je zlo i tak blbé jako zlé.. a kapituluje nebo se dočká až si pro něj dobří příjdou osobně a světlem pravdy to temno nechají zmizet, jak stín po namíření reflektoru.

  2. Čekám na to až, se objeví zástupy zubařů kteří mě budou za použití svého vzdělaní se snažit diskreditovat. No tak do toho. Možná bych měl podotknout, že za mým názorem, postojem a postupem, nestojí jen pomatení šarlatání jak by nás mnoho z VÁS nazvalo.. ČÍM dál více vysoce medicínsky vzdělaných i uznávaných zubařů, specialistů, i dalších lékařů přechází na druhou stranu, tedy otevřeně a jasně prosazují takový způsob léčby který nevedě k nekonečnému léčení s následkem fatálním na zdraví i kvalitu života, ale naopak, léčbu k uzdravení ! Jenže bude to asi největší konflikt v dějinách, protože posledních odhadem necelých 100 let, se tady tohle choré zvěrstvo budovalo, celá společnost stojí na zvířecích vlastnostech na nenažranosti, na jak to říct, prostě ubohosti až trapné směšnosti.. protože žijeme hůř jak zvířata, a tváříme se jakoby jsme s prominutím nesrali.. víme vše o všem, aniž bychom vůbec věděli o čem 😀 ale VÍME ! Obzvlášť vědci, doktoři.. atd.. čím vzdělanější tím horší až na světlé vyjímky. Mno takže je to přesně tak jak jsem si myslel.. ale magora tady ze sebe dělat nebudu, až uvidím že budou lidi schopni to přijmout, pak se to pokusím sdělit, ale už teď jsem přesvědčen, podotýkám ZDRAVĚ , o něčem daleko za hranicí představivosti.. no to je i na mě dost. Každopádně, lidi příklad mluví za vše.. podívejte se na ceny zubařských materiálů a na celé to smetí okolo, podívejte se kolik teče peněz do zbytečných výzkumu do zdokonalování dokonalého.. dyť to je až fanatická ujetost, oni se zkrátka nechtějí pustit pohodlného života, který ovšem mají na úkor nás všech ! Jenže to si většinou tupec není schopen uvědomit, byl jsem tím tupcem vím to, necucám si to z prstu, nemám problém s tím když se seknu, naopak, mě už by bylo blbé lhát, to prostě nejde vysvětlit překonejte tu nabubřelost, zkroťte své ego, dělá z vás blbce.. A převezměte kontrolu, když jsem to byl schopen udělat já tak garantuji že každý z vás !! Nevím jak to vysvětlit. Teorie bylo dost, efektivní je dokazovat to praxí, jako je tato, uvědomuji si velice dobře, že jsem odkryl jeden mega podvod, šlapající jak hodinky.. Jo k věci. Ozónový generátor, primitivních pár součástek za pár korun.. Heal Ozone, zubařská přemakanost, naprosto stejného efektu, jen většího pohodlí a komfortu, no to víte, to zubaři musí, oni tak dřou že musí si to ještě ulehčit, ve špíně, za strašných podmínek a za jakou almužnu !! Po mě chtěl jeden dobrák.. dohromady 70 000,- až si ty zuby dodělám asi si k němu zajdu na kontrolu… Dokonce jsem se zbavil i CYSTY v čelisti ! Borax, chlornan vápenatý, vitamíny minerály, dostatek vody, ŽÁDNÝ CUKR, max z ovoce.. a čistit desinfekcí MMS, CDS, pro otrlé lze i tím chlornanem vápenatým kloktat, ale je to humus, každopádně já už se s touto látkou dráždím několik let v kuse, krom postupného zlepšení zdraví, nic dalšího nepociťuji negativního už vůbec.. akorád si nejsem jist, co vlastně za to může, prtotože mi to připadá jak nemožný zázrak.. Tak se do mě pusťte, jsem zvědav co na mě najdete, co mi vmetete do pysku.. jen mi dejte, ps: jen dodám pro citlivky, samozřejmě že i zubař může být poctivý, snad chápete že vás se má kritika netýká. Má kritika směřuje přesně tam kam MÁ.

 4. Dobry den
  Mam dotaz , jak dlouhy mate palec?
  Kostival je celkem sylna bylina a nerad bych se prebylinil.

  Vas navod zacinam testovat tak bych to mel rad pod kontrolou 🙂
  Diky

 5. Zdravím všechny!

  Díky tomuto webu jsem vyzkoušel postup léčení kazů bez vrtačky a …FUNGUJE TO !!!
  Pro pobavení sem napíšu můj mini příběh- bolela mě spodní trojka, hlavně při jídle a tak sem šel k jednomu zubaři a ten mi řekl, že to všechno dělá horní osmička a že mi ji okamžitě vyrve. Co?! Mě bolí spodní trojka a on mi chce vyrvat horní moudrák? Okamžitě sem vyletěl z křesla a zdrhal, co mi nohy stačily 🙂 Pak jsem šel k druhému zubaři, mému známému, a ten o horní osmičku zájem nejevil, za to mi chtěl vyvrtat tu bolavou trojku. Řekl jsem mu zdvořile že už musím jít a okamžitě jsem začal s kůrou- koupil jsem si vitamínový doplněk na Déčko, zinek a hořčík, čistil si zuby 2 x denně a vyplachoval jsem si často pusu kokosovým olejem nebo hřebíčkovým odvarem.

  No věřte nebo ne- po měsíci to úplně přešlo a necítím už ani stopy po bolesti či citlivosti, zub je jako nový 🙂 Takže tady to vidíte- každý zubař si myslí něco jiného, ale spojuje je touha za každou cenu vrtat a trhat! Já se řídil jen zdravým rozumem a tušil jsem, že když se může zregenerovat kost, proč by nemohl zub?? Každopádně doporučuji si v případě obtíží k zubaři raději zajít pro diagnózu a pak až zkusit domácí léčbu…koneckonců odvrtat se můžete nechat vždycky, ne?

  Přeji všem úspěšné uzdravení!!!

  1. Tyvole, vy jste snad můj dvojník. Já to dotáhl ještě dál. Není pochyb o tom že malých kazů se lze zbavit přirozeným způsobem, bez jedů a jedařů.. ovšem když už máte ze stoličky čtvrtku…. tak ? Stále nemusíte k doktorovi ? Co když chytnu čelistní zánět, nebo absces ? Tak vám nepuchne huba a pokud uděláte jednoduchý krok, do večera jste fit. Více Vám řekne třeba toto video, naprosto se s ním ztotožňuji. https://youtu.be/ganSMIT2sJI

  2. Zdravím opět, po delsí době!

   Musím na doplnění přiznat, že asi rok po minulém příspěvku jsem si nechal zub vyvrtat, jelikož se kaz vrátil. Asi po půl roce klidu se bolest opět ohlásila- nebylo to nic hrozného, stále to bolelo jen při jídle, ale nacházel jsem se tenkrát v celkem časově náročné životní situaci a tak jsem sáhl po konvenčním řešení.

   Mé metody doplnění stravy , výplachů hřebíčkem a kokosovým olejem, kostivalové kůry, to vše asi zabralo, ale jakmile se dostanete do pressu, kdy si nemůlžete výše ucedené věci dovolit časově, je to na nic 🙁 Takže to píšu jen proto, abyste viděli jak to dopadlo a abych nikoho nemátl.

   Za svými názory si stojím, věřím tomu že to jde, ale musíte tomu věnovat velkou péči. Na druhou stranu, poté co jsem si nechal zub vyvrtat tak mi upadl kus zubu při jídle (asi tím byla narušena jeho pevnost) takže tam asi budu muset zase někdy zajít…prostě nevýhoda je to, že jakmile se jednou odvrtat necháte, má to následky, je to opravdu dost invazuvní metoda. Taky jde užívat pasta či ajkési masti na doplnění skloviny, kamarádovi to dokonce předepsal zubař….

   Takže tak. Mějte se a přeji hodně úspěchů při samoléčbě!

  3. Zdravím, dobře že jste to napsal, tyhle informace jsou alespoň pro mě velice důležité a klíčové. Ve vaší aktualizaci a popisu stavu vidím hodně podobného a perfektně to zapadá do toho všeho co už jsem si zjistil. Já také nikoho neodsuzuji za to když se nechá ošetřit zubařem. Ale kritiku mířím k těm co pak po diskusích bečí, jak je nějaký dobrák obral o nehorázné tisíce, jak odvedl nekvalitní práci a jak teď nevědí co dělat. Zrovna včera mi uši trhala diskuse bratra s otcem, oba dva v systémové pasti jeden víc jak druhý, oba tvrdohlaví jako prase. Když jsem včera pár slov slyšel, mory mě braly! Tak brácha zaplatil u nějakého zloděje litr za vytrhnutí zubů… a víc jsem raději neslyšel, pak jsem jen zaslechl fotra, no já taky si budu muset najít zubaře… Přitom byli přímými svědky celého období kterým jsem prošel, jenže oni prostě nejsou schopni ani uvažovat o něčem takovém co jsem si udělal já, to samo ošetření… Přitom je to tak primitivní záležitost… Teda zpočátku ne.. ale to jen proto, že všichni lidi tady žijí v iluzi o tom, že na ošetření zubů, člověk potřebuje lékařské vzdělání. Navíc problémy v této oblasti, jsou extrémě bolestivé, a u doktora jako kouzlem vždy všechna bolest rychle odezní, proto je pro většinu lidí takřka nemožné, začít se zajímat o své zdraví natož pustit se do nějakých složitějších akcí. Další důvod proč se lidi nejsou schopni sami ošetřit, jste už napsal vy, asice je to ten zapeklitý čas.. Málo koho znám kdo měl času dost, za to já mám času až až.. Můj pevný postoj ve věci zdraví je, že na zdraví budu mít čas vždy, i kdybych měl být bez koruny, i kdyby se měl svět zbořit, tak prostě počká než vyřeším zdraví. Neexistuje práce, neexistuje honba za ziskem, neexistují jakékoli jiné povinnosti než v tu chvíli jedna jediná a to je uzdravit se.. neberu telefony, i kulce bych řekl počkej.. Na dalším místě hned po času na zdraví, mám čas na jídlo… Tedy hlavně na to co jím. Všeci mi celý život říkali, že beze mě se svět nezboří.. neříkal jsem nikdy že by měl, ale co pozoruji, že ta špinavá hra prostě neběží, a ani nepoběží, špinavé hry se špinavými pravidly nehraji.. a vono vidím že se pravidla začínají přizpůsobovat mým požadavkům asice, spravedlivé pravidla, jedině tzv. fairplay, nebo nehraju já mám času dost 😀 NEmám rád když mě hlavně fotr argumentuje, že kdo si může dovolit věnovat těm zubům tolik času.. tohle mě až vytáčí. Mohli by si to dovolit všichni kdyby začali dřív používat mozek, než pohlavní orgán, kterým se doživotně uvázali v té nechutné pasti, protože starat se o děcko.. to samo o sobě by mě zabralo všechen čas co mám, a ještě půl času by chybělo, proto děcka nemám a ani o nich neuvažuji. Určitě v tom co jsem napsal najdne hodně lidí, hodně dle jejich úhlu pohledu, negativ. Na to říkám: Jsem rád když svou myšlenku smysluplně přenesu do textu, abych pak každou takovou větu ještě dále rozváděl a upřesňoval. No šlo by to, ale bylo by to k ničemu, člověk kterému můj text vadí, nechce pochopit, a člověk který ví, tak vidí v textu to co je v něm myšleno. 🙂 uf to zase dalo zabrat snad to bude mít hlavu a patu. Mějte se a ještě jednou dík za informace. Ještě teda bych zapoměl, je několik důvodů proč se vám ten problém vrátil.. Zub jste nedostatečně vydesinfikoval od té kazící hmoty.. Osobně jsem na zubní kaz vyzkoušel také hřebíček, a všelijaké jeho verze, stejně jako kokosák.. a další všelijaké postupy, ale vše bylo marné, u kazu hlubokého až po špičku kořene, to je prostě problém.. Navíc jsem sledoval jak mi kaz kompletně zlikvidoval celou osmičku během tří měsíců, to bylo nejhorší období.. sledoval jsem za úmorných bolestí rozklad toho zubu a vyzkoušel jsem vše.. Pak mě došlo, že si nepamatuji kdy naposled jsem měl nějaký mléčný výrobek.. Na oběd jsem měl smažený sýr, a od prvního sousta jsem pocítil že konečně dostalo tělo to co mu tak moc chybělo, nejspíš vápník, ihned jak když utne bolest přestala, a ze zubu jsem vyšpáral poslední zkažené zbytky.. a začal všechny ty ďury v těch zubech desinfikovat drastickým způsobem. Plnil jsem ty díry chlornanem vápenatým, pořád dokola každý den sem musel v několika zubech měnit vatu s chlornanem, dělal jsem to zbytečně dlouho to jen pro jistotu, abych si byl jistý, že než to zaplním, nezbude tam jediná bakterie živá… po několika měsících této desinfekce, jsem se mikroskopem podíval na vnitřek těch ďur a nemohl jsem tomu uvěřit, ty zuby a díry byly černé, po této desinfekci ty díry byly zcela bílé a zdravé, nikde nic měkkého jen tvrdé části zbylého zubu. Řekl jsem si je nejvyšší čas.. zaplnil jsem všechny ďury. Mno a už je to přes rok bez jediného problému. Takže ve vašem případě je na vině nejspíš ta nedostatečná desinfekce, ale spíše to vypadá, na nevhodnou stravu, cukr, bílá mouka. Je hodně důvodů proč se kazí zuby, třeba já měl pocit, že z jídla prostě nezískávám dostatek vitamínů a minerálů, teď už ty stravovací návyky tak přísně nehlídám, a světe div se, i cukr si dopřávám už delší dobu, zuby jsou na tom pořád dobře.. Jsou to totiž procesy, a buď se zuby nemáte problémy, nebo máte všemožné a beze změny. Zubař ten vyřeší aktuální problém ale naprosto nic neudělá s příčinou.. zuby vám opraví a je jen otázka času než probíhající problémy vytvoří někde další problém. Jde o to získat vitalitu do úst. Vitální ústa jsou jakoby přirozeně odolná, zuby i dásna jsou zdravé, a to i s minimem čištění. Proto jsou různé domorodé kmeny, bez vědomí o nějaké moderní péči, kartáček neví co je, přesto mají dokonalý chrup.. Za to my moderní evropané, máme všeho plnou pr*el nejmodernější vybavení a znalosti v oboru medicíny, ale hubu má na konci života vykotlanou skoro každý, a většina možná už v půlce života. Nikoho netlačí proč se mu zuby kazí, nikomu nepříjde divné že mu hnijí zuby, zajde po práci s vydělanými penězi k zubaři a může dál makat a hrabat. Když se na to podívám z přírodního pohledu, tak hnití zubů je něco s tělem dost špatně, stačilo by aby zmizeli zubaři, rázem by všem začlo docházet, že řešit tyto problémy způsobem dnes aktuálně prosazovaným, byla tak nesmírně krátkozraká blbost.. no škoda slov, už jsem napsal víc než bylo v plánu.

 6. zdravím, rád bych se zeptal jestli tu tekutinu s kostivalem je možno si udělat třeba na týden dopředu a nesníží se tím účinky kořene. Ušetřilo by to dost času než si ji dělat každý den 🙂 Děkuji

 7. Děkuji moc za článek. Řeším právě dceřiny (3,5let) dva malé kazy. Starší dítě má zuby zdravé… Vrtání dcera odmítá, také jsem ho ostatně nechtěla. Vaše rady moc oceňuji, ovšem nevím, jak bych to s malým dítětem zvládla a zda je to pro děti vůbec vhodné (bylinný odvar by určitě nezvládla „kloktat“ v puse, polykala by ho). Kdybyste měla pro tip, byla bych moc ráda. Díky

  1. Snad není pozdě ! Jistě kostivolová metoda je silná, ale blbost a nenažranost stomatologů je silnější.. Pokud jste ještě nešla k zubaři.. Tak 1. věc, odnaučte děcko od sladkého za každou cenu, tohle samo o sobě by mělo stačit. Uvařte děcku na oběď sýr gouda, další den játra, hlavně né cukr .. sirupy, minerálky, džusy, nic takového, holou vodu, popř. neslazený zelený čaj.. Pokud by nepomohlo, dokupte si K2+d3 a hořčík, vápník, zinek a co vás napadne, na jídlo podávejte saláte, a snažte se sledovat stav zubů během těch dní a snažte se vypozorovat co má jaký vliv na zuby. Je to ve vývoji vašeho dítěte klíčové. Já tuto péči neměl.. a málem mě to stálo život, mimo to mě to připravilo o nejlepší roky života. Tohle co jsem vydržel já, by vydržel málo kdo.. Tedy tím chci říct, že zanedbáním dnešní banality, bude za pár let život zničující problém.

 8. Vážení přátelé,
  Při čtení komentáře uživatele Haluz a těch, kteří se k němu pozitivně vyjádřili, měl jsem pocit, že mám haluz.. Samozřejmě pozitivní. 🙂
  Víte, v některých momentech posledních 6ti let, kdy jsme s manželkou od základu začali měnili náš život, mne občas přepadaly lehce depresivní stavy, jelikož jsem nabýval dojmu, že mé úmysly, zcela shodné s tím, co uvedl Haluz v závěru svého komentáře, jsou sice ušlechtilé a život naplňující, nicméně okolním světem mnohdy chápané spíše jako slabost a naivita..
  Nebudu se dále rozepisovat, souhlasím, sdílím, podporuji , věřím a budu věřit“
  A co se zbytku komentářů týče?
  Já osobně se zabývám restaurováním staré techniky, alternativními palivy a stavbami alternativních generátorů el. Energie..
  všechny výše uvedené obory jsou potírány materialistickým ďáblem, lidé jsou umlčováni, obory protkány neschopnými tupouny, kteří jsou schopni pouze výměny konkrétního dílu, mnohdy ne toho adekvátního, při čemž množství dílů, které donutí někoho vyměnit, je přímo úměrné výši jejich výdělku, který se realizuje z rozdílu velkoobchodní ceny dílu, úměrnéhé výši jejich obratu a následné maloobchodní ceny, účtované zákazníkovi.. TO JE PROSTĚ ŠPATNĚ!!!
  90% dílu je opravitených, převážné většině problému se dá zabránit ještě před jejich vznikem pouhou změnou přístupu.. K čemu Vám je, že Vám v servisu vymění brzdové kotouče a destičky, když mechanik nebude věnovat pár minut adekvátní péče mechanice brzd jako takových a v důsledku toho se Vám nové brzdy opotřebují mnohonásobně rychleji, o účinnosti brzd ani nemluvě? Přátelé, držte se, věřte v dobro a nebojte se.. „potopa“ přijde brzy.. Nebude to nic hezkého, ale po té tu konečně zavládne to, o co zde celiu dobu jde.. Daniel Kobza

  1. Děkuji za přízeň, a zároveň zdravím kolegu, my se všichni jednou setkáme, jestli tady nebo jinde.. ale tohle už sleduji a fascinuje mě to čím dál víc už nějakou dobu. Ze společnosti vystupují jednotliví jedinci, kteří zprvu cítí že je něco špatně, pokud poctivě hledají a pátrají, brzy naleznou co ale i mnohem víc, sami sebe, poté začínají dělat něco prospěšného a zároveň to je i něco proti něčemu špatnému. Bohužel to špatné je neskutečně prolezlé celou společností, prakticky na tom špatném celá společnost stojí. Všichni se ale tváří jako by bylo vše ok, ženou se k zisku bezohledu na cokoli, spokojeni jsou jen falešně a nějaké životní naplnění nebo smysl, jde úplně mimo ně.. Vidím to všechno až moc čistě. Divím se jen tomu, že to všechno zvládám nést a nějak v tomto nesmyslu důstojně žít. Každopádně věřím tomu, že tahle doba „blba“ je u konce. Právě díky masivnímu šíření pravdy. Pravda je základ.

   Jinak to co píšete, jak píšete. Prostě spadáte do skupiny lidí, do které spadám i já, myslí nám to nějak jinak než ostatním. Jinak ten konec, je odvážný ale také ho otevřeně sděluji také, ale na většinu to působí, skoro jako terorismus, ale to je chyba, já nechci nic ničit, jen říkám že tato doba a směr je naprosto špatně, a vzhledem k tomu, že není globální vůle to změnit právě naopak hnát se do těch sra*ek rychleji, potírat naše snahy, tak říkám že se to tady musí zhroutit skončit, aby mohlo začít vznikat nové, zdravé, správné…
   Jinak mějte se, držte se a hodně štěstí přeji.

 9. zdravím, takže ty zuby dorostou do původních originálů?

  na plomby jsem slyšel, že je nejlepší keramika.

 10. Na třech zubech jsem úspěšně zastavil kazy a to bez použití vrtačky či návšťevy zubaře. Jelikož už je to u 3. zubu naprosto stejný průběh tak si začínám být skálopevně jistý že můj způsob funguje. Je to mnohem šetrnější způsob než vrtání. A to prosím nemyslím nějaké malé kazky, ale hluboké kazy které už chtěli zubaři léčit kanálky.. jenže to je v překladu, vytrhnout nervy ze zubů a tím zub zabít, čímž vám v těle zůstává mrtvá tkáň ke které nemá imunitní systém žádný přístup a navíc je to v ústech tedy v semeništi bakterií které mrtvý zub velice rády obsadí a pak je to jak časovaná bomba,, způsobuje to infarkty a jiné vážné problémy. Navíc se takový zub bude kazit a musíte se hodně snažit udržet jej čistý… Každopádně brzy své poznatky zveřejním a hodím sem odkaz.

  1. Dobrý den, psal jste, že zveřejníte konkrétní informace. To by mě velmi zajímalo! Nadchlo mě to a rozhodla jsem se již zubaře nejraději nikdy nepotkat 🙂 Ale mám po dlouhém kojení a relativně vysokému množství sladkého ve stravě nyní několik hlubších kazů. Ráda bych podpořila regeneraci těla a zkusila si zuby uzdravit. Poradíte?

 11. Dobry den,mam holcicku 2,5 let a uz 4 kazy:( zrejme mnoho cukru a spatne cisteni,zatim se ceka,az bude starsi a bude se zubari spolupracovat lip,muzu ty skorapky i pro ni? Zatim bez kostivalu,jelikoz si neumi vyplachnout pusu,vse polyka.dekuji.

  1. Určitě ano, ale obzvlášť u malých dětí, začít s malou dávkou, a dávat pozor jak dítě reaguje, skořápky také nejdřív převařte , Obávám se ale že problém bude jinde.. spíše bych se pokusil vyplachovat jí ústa roztokem MMS, hledejte informace na upramene.cz tam vám rádi poradí, ale hlavně docilte toho aby mělo vaše dítě zuby zdravé, je to základ zdraví. Je to ale divné, něco v ní je špatné, a nebo takto reaguje její tělo na to všechno z okolí to špatné. Víte já dítě nemám, a co je pro mě nějtěžší je radit někomu kdo je má, protože prostě nedovedu odpovědět tak abych vás nevyděsil. Nebojte se.. a bojujte a věřte že to dobře dopadne..

 12. souhlasím..fluor zuby ničí a nejen ztuby ale i naše zdraví …cesta je zásaditá strava..zmírnění kyselin v těle..

 13. Dobrý den,

  chápu dobře, že se sušený kořen kostivalu se povaří mírně po 10 minut (jaké množství? – lžička? dvě?) a když je čerstvý, tak se přibližně palec kořene rozmixuje s pár lžícemi vody… ?

  Prosím o vylepšení popisu postupu

 14. Zajímalo by mě, zda lze odstranit zubní kámen bez zubaře či dentální hygienistky. Děkuji

 15. Pro vzdělaného pana zubaře!
  Moje maminka si nikdy nečistila zuby, odcházela v 82 a chyběly jí dvě stoličky. Tak kde je teorie čištění plaku na zubech, preventivní prohlídky, fluorid………….

 16. riadne som sa pobavil pri citani komentov, hlavne tych „odbornych“, ked sa totiz zverejni,ze lekar nie je vsemocny, okamzite sa citi v ohrozeni 🙂

  Nezabudajte, ze lekar vas ma zaujem v tom lepsom pripade maximalne liecit, nikdy nie vyliecit!

  A ako mi v jednej nahodnej diskusii povedal raz jeden lekar, „musite zit tak,aby ste sa k lekarovi podla moznosti nikdy nedostali“, ja dodavam, tento lekar ma 100% pravdu…

 17. Super článek jdu vyzkoušet. Pomalu jsem přestávala věřit doktorům a po posledním AHA! momentu už na ně kašlu úplně. V 17 jsem si narazila pár žeber – po několika týdnech až měsících přestaly bolet, ale! Začaly mě pobolívat záda, ztrácela jsem dech (klidně po cestě do práce), začalo mi lupat v kloubech na rukách, v ramenou, jakoby v klíčních kostech. Všichni doktoři mi tvrdili, že je to normální, že mám od mala křivou páteř a rychle jsem vyrostla a že to tak prostě je, a s věkem se to bude stupňovat – mám cvičit a posilovat svaly. Ok posilovala jsem a starala se o záda, ale vždy přišel nejaký problém. Naposledy jsem byla na testech (ve 24 letech) na artritidu, protože jsem nebyla schopna položit lokty na stůl jak mě bolely klouby. Před tím jsem několikrát byla i u ortopeda a nikdo nic. Seznámila jsem se s perfektním fyzioterapeutem a nechala se dlouho přemlouvat za ním zajít „pracovně“ – když nemám potíže, tak co bych ho zdržovala od závažnějších pacientů. Nakonec jsem byla já tím dost akutním pacientem – po hodině mučení a pár slz, jsem odcházela domu dost zničená. Ale mělo to úspěch – hlavním problémem byly 4 bloklé žebra o kterých nikdo nevěděl. Prostě 8 let jsem žila s bloklými žebry – přestalo lupání v ramenou,v kloubech při kroužení pažemi,přestaly bolesti loktů, jsou to 4 měsíce a ještě mi nedošel ani jednou dech jak jsem byla zvyklá…. Úžasná zkušenost! Kopanec do hlavy abych konečně začla svému tělu pořádně důvěřovat a hledat příčiny všech neduhů! Některé kazy mám zaplombované, ale mám další dva, které budu chtít vyléčit. Na jednom pracuju pul roku jen se solí a mírne se zmensil. Uvidíme co udělá kostival a skořápky 🙂 Ale hlavně musím zjistit proč se vůbec objevily 🙂

 18. Zuby osmičky se mi v průběhu života doslova rozpadají, paradoxně i přesto mám plný počet zubů.. teda kořenů ale jde o to že jsem si nenechal vyrvat ještě ani jeden.. Mé tělo mě nepřestává fascinovat svým genialním řešením všech možných problémů. Třeba jednu dobu jsem pil příliš jablečného octa, jednou večer mi najednou z ničeho nic jak když otočím vypínačem se udělalo strašně zle, myslel jsem že umírám.. Po hledání jsem zjistil že ocet odvápňuje, mno a můj odhad na to co se mi stalo byl jasný, já blb si nejspíš ohrozil PH krve a to co tělo udělalo bych nikdy nevěřil. Normálně nejspíš vyhlásilo poplach a uchýlilo se kextrémnímu řešení, a rozpustilo mi kus osmičky způsobem že kus zubu změklo jak křída a udrolilo se mi do úst, ani mě nenapadlo to plivat a do pár minut jsem se zase cítěl normálně a valil pro vápník. Mé tělo jsem dohnal do kritické situace, kdy mi hrozilo snížení PH krve, což je celkem rychlé potom, a tak se rozhodlo že použije zdroj vápníku který nejméně potřebuji a z toho si vzalo nezbytné množství. Ono někomu se to může zdát nemožné, někomu šílené ale mě se to zdá celkem rozumné, když se snažím pochopit své vlastní tělo já než abych jako většina předal své zdraví do rukou cizího někoho a pak se divil že chcípám… nejsem blbec.. o své zdraví se starám a zodpovídám já, v žádném případě ze mě nebude klient farmaceutického loby to radši klient krchova, na mě zkrátka doktůrci nevydělají. Teda vydělají, je to přece mafie, která si vždy své prachy vymůže, musím platit každý měsíc daň za život (zdravotní) přesto že jsem se 10let nedotkl kliky ordince, přesto že striktně odmítám aby mi kdokoli pomohl a už vůbec doktor.. a jsem si vědom všech těch vašich důsledků a vůbec mi to nijak nevadí, ano budu potřebovat doktora a co potom .. CO ? Co asi zdechnu 😀 asi taková tragédie jako narození. Ale i to zdravotní brzo utnu jelikož jej platím jen a čistě kvůli klidu rodičů, protože v našem státě stačí jeden člen rodiny dostat se do dluhů a je rázem vykradená celá rodina. ( To není můj výplod, takový je zákon ) Doslova má exekutor absolutní pravomoce, může vstoupit a odnášet věci naprosto kdekoli a komukoli. Až rodiče natáhnou brka, tak pozbytek života, nehodlám nic mít, nehodlám nic krom pomoci druhým, potřebným dělat, a zdravotnímu se leda vysměju. Už od začátku jsem říkal, když nic nemám co mi vezmou ? Byla podpásovka když jsem s hrůzou zjistil že je běžnou praxí v našem státě že exekuční mafii pomáhá ozbrojená policie ve vykrádání bytů za bílého dne..Místo aby ctili a chránili ústavu a zaručená práva, pomáhají mafii… už vám dochází můj laxní přístup k životu i smrti ? Zkrátka není o co stát.. Přitom ale, jsem naprosto vyrovnaný žádné depky občas mě to co si lidé dovolují nasere vytočí, to zesebe dostanu.. Zkrátka jediné co mě drží v životě je myšlenka na to že pořád je tady dost těch kterým mohu pomoci, a samozřejmě mám i cíl 😀 asi se budete smát, ale já se za to nestydím, chci změnit svět a taky ho změním. Není zač 😀

  1. Vážený pane souhlasím s Vámi do puntíku, snad přijde doba, kdy se naše společnost vzpamatuje, nebo by možná pomohlo, a tím nechci samozřejmě nic přivolávat, nějaká potopa, aby tu zbylo jen velmi málo lidí a ti museli začít od začátku …….

  2. Po přečtení vašeho komentáře se cítím, jako bych dostal facku. Absolutně souhlasím s vaším pohledem a přístupu k životu (a smrti). Přijde mi to až absurdně vtipné. Každopádně jsem ale rád, že si to už konečně začíná uvědomovat více lidí, z nichž někteří jsou dokonce ochotni s tím něco udělat. 😀

 19. dobry den ja bych se chtěla zeptat jak mohu odstranit zubni kaz bez lekaře 😀 jeto mozne? děkujii

 20. Díky bohu, že mám v puse cca 6 plomb a korunek, dva čepy a tři kompletně rekonstruované zuby, doufám, že mě to brzo zabije (protože v 21. století se určitě a na 100% používá rtuť) a nebudu muset sledovat jak lidi věří takovýmuhle nesmyslu.
  By mě zajímalo, jak ty vaše skořápky fungujou na osmičky – moudráky, který rostou zkažený a křivě a způsobují nemalé potíže v celé puse.

 21. Opět mohu pouze podotknout že arogance a hloupost přestudovaných hlupáků mnohdy předponou mudr, je neuvěřitelný nápor na zdravý rozum, už nemám sílu ani chuť rozepisovat celý společenský problém, už jsem pochopil že kdo má uši zacpané a oči zavřené, je marno cokoli říkat. Všem ostatním jedno providlo, NEPŘEDÁVEJTE ZODPOVĚDNOST ZA SVÉ ZDRAVÍ DOKTORŮM, NEZAKRÝVEJTE KONTROLKY TABLETKY OD DOKTORA, VŽDY HLEDEJTE PŘÍČINU NEMOCI, ANO VEMTE SI NĚCO PROTI BOLESTI ALE HLEDEJTE TO PROČ PROBLÉM NASTAL, CO DĚLÁTE ŠPATNĚ, VNÍMEJTE SE A POCHOPTE SE. vyzkoušejte všechno možné co najdete a jako poslední možnost, ve stavu bezradnosti a bezmoci volte jako poslední možnost doktora. Protože doktor nemůže vědět lépe než vy co potřebujete a co děláte špatně ! Obzvlášť dneska se začínají doktoři klepat o svůj lukrativní byznys s utrpením a nemocemi.. obzvlášť zpozorujete li napovídající že na vás zkouší tabletky nebo zkrátka prodává nějaké léky z vlastního profitu, okamžitě k němu přestaňte chodit neboť mu nejde o vaše zdraví ale o vaše prachy, které si dělí s farmaceutickou firmou a když jich prodá dost, tak jej pošlou za odměnu třeba k moři na dovolenou.. Za vaše peníze na váš úkor.

  1. Ano, je to přesně tak jak jste napsal. je mi smutno z toho co se děje s lidmi a jakými zaprodanci se takzvaní lékaři stali

  1. Pokud máte paradentozum sežeňte si malé brambůrky (ještě nevyrostlé) a žvýkejte je. Za pár týdnů budete mít pokoj.

  2. SLÁVEK NAPSAL: 20.9.2015 (16:33) Pokud máte paradentozum sežeňte si malé brambůrky (ještě nevyrostlé) a žvýkejte je. Za pár týdnů budete mít pokoj.

   Opravdu? A kolikrát denně a kolik toho žvýkat? Děkuji

 22. dobrý den,
  prosím, rád bych věděl zdroj informace o bílé plombě, která by měla uvolňovat estrogen?

 23. Vazeny Pani Doktori,velmi by ma zaujimalo,preco tu hovorite o ludoch,ktory sa nevenuju dennej hygiene zubov,to je z lekarskeho hladiska predsa jasne,ze neudrziavane zuby sa budu kazit,ze im pomaly hniju atd…co mi poviete o zuboch,o ktore sa pravidelne staram,ci cistenim a spravnou technikou,pouzivanim dentalnej nite a medzi zubnych kefiek a este aj ustnej vody…teraz mi mozno poviete,ze tie kazy mam z prehnanej starostlivosi?ano aj taka je moznost.Zubari,kym z as nevyzmykaju aj posledny cent a uz si sami nepoviete,ze dost!ytrhnite mi preplombovany zub,vam budu vrtat a liecit kanaliky az do zapalov a samozrejme naslednych problemov a s inymi organmi!ustavicne som mala problemy s C6-C7,pichanie,bolesti sa mi tahali do ruk(c-krcne stavce),tusila som,ze je to zo zubov,kedze ma vzdy po masazi zacali boliet intenzivnejsie,lekar sa mi doslova vysmial,ze je to nezmysel a nadalej cistil o dusu a tahal prachy a pchal do mna nejake liecive vlozky az sa moj organizmus vzburil a musela som ist na resekciu za dalsich 80eur a tam hirurg zistil,ze mam intoleranciu na tu vlozku a skoro prepichnutu dutinu,pisem laicky,lebo nie som moc znala,ale len sa snazim sprostredkovat slova zubara.300 eur v keli a som nakoniec ostala bez zubu!Zubara som vymenila.A este k tym bolestiam chrbtice,po vytrhnuti zubu mudrosti nemam uz bolesti!Ako ma clovek vnimat taketo tahanie penazi?Uznavam,ze studujete,ale aj vy ste len ludia a mozete sa mylit,a na vasom mieste by som sa nad vysmechom voci alternativnej pomoci pri lieceni zamyslela,lebo aj Vy Pani Doktori!ste tiez len z prirody!

  1. Vážená paní, z lékařského hlediska je mnoho věcí nemožných a vypadají jako bludy. Z logického hlediska a z hlediska přírodního, žádný živočich jménem zubnař se na planetě přirozeně nevyskytuje, tudíž k životu žádný zubař není třeba, tak jako zubní kartáček a pasta a všechny ty nesmysly. Zdravý organismus, je dost dokanalým strojem který samozřejmě počítá s tím že zuby se nečistí, a tak je na to připraven, když jíte kyselé, tak organismus kyselost v ústech neutralizuje slinami, v ústech jsou takové bakterie z imunitního systému které brání v usazování škodlivých bakterii, tzn. že pokud je člověk v pořádku, i bez čištění zubů nemůže vzniknout kaz. Ten vzniká až když tělo není schopno, buď neutralizovat kyseliny to je zvenčí, nebo ze vnitř imunita zabrání zánětu. Ovšem je li oraganismus neustále zatěžován, škodlivým jídlem, překyselením, stressem atd. nemůžeme se divit že se to projeví takovou banalitou jako je kaz, nebo větší problém v těle organismus řeší né banálním, ale genialním způsobem což asi těžko kdo pochopí ale nádor je genialní řešení organismu před jeho smrtí, vytvoří nádor, jinač by jste umřeli rovnou.. pak ale není schopno tento nádor ukočírovat a nádor vás pak zabije.. ovšem, tělo počítá s tím že napravíte situaci ze které nádor vznikl tak aby imunitní systém dostal dostatek sil k tomu zvrátit a zastavit růst nádoru. Jen pokud nic neuděláte a snažíte se zbavit rakoviny podle lékařů tak se to nedaří neboť problém neřešíte, řešíte příčinu…

 24. Dobrý den,
  podobným způsobem fungují i jiné odvětví zdravotnictví. Než by se hledaly preventivní přístupy, tak se raději používá něco co všechny stojí hodně peněz a tvoří ekonomický tok peněz. Má vůbec nějaký zubař zájem na mém levném a přírodním uzdravení, když žije z toho kolik má pacientů. Mám dokonce obavy z použití techniky: časově omezená trvalost plomby, aby byl člověk nucený co pár lety všechny plomby obnovovat – viz řízené zastarávání výrobků. Navíc mé platby nejdou ani přes mou zdravotní pojišťovnu, což je nějaká divná anomálie a vždy v řádu minimálně 500,- až 1000,- Kč za návštěvu… 😀 Prostě je to dobrý bussiness…

  1. Ale v zubním lékařství je preventivní program celkem jasný a propracovaný. ČISTĚTE SI ZUBY! Nevím proč to tolik lidí ignoruje a nezajímá se o správnou techniku čištění která je základem. Přitom preventivních programů a informací je hromada. Ale vy raději budete jíst skořápky a tvrdit, že zubaři žijí z vašeho utrpení. Přitom se zamyslete, jestli by vám osobně bylo příjemné dívat se do zkažené páchnoucí pusy někomu, kdo několik dní (týdnů) neviděl kartáček a snažit se mu pomoci i když o to očividně nestojí!

  2. Preventivní program čistěte si zuby počítá s tím, že bude dost pacientů a teda zdrojů peněz. Nabídněte mi poněkud lepší techniku. Z hlediska znalosti chemického vzorce zubní skloviny a zubní dřeně bych očekával ze strany zubaře nabídku vytvoření ochranné vrstvy zubu: pro vaše info -používá se tato techniKa nanesení vrstvy hmoty krijící hrany v tupém úhlu tedy nejvíc náchylném. Prevence vás nezajímá, přišly byste o živnost… 😀

  3. Navíc se musím zastat autorky článku protože správně chápe že není správné se podřizovat diktátu současné západní medicíny orientující we výhradně na zisk. Tomu odpovídá i to co vás n.a. lékařské fakultě učí….

  4. Pane Vaculíku:
   1. Docela by mě zajímal chemický vzorec složení zubní dřeně 🙂
   2. Ať jsem se váš nástin „techniky čeho???“ snažil rozluštit ze všech možných úhlů (i toho tupého) tak vůbec netuším co jste tím chtěl říct, zkuste to prosím objasnit.
   3. Je jedna věc se kterou v tomto článku souhlasím – zub je schopen se „regenerovat“ a bránit se. Představa o nanesení jakési ochranné vrstvy je sice hezká, ale poněkud zbytečná. Když jste tak znalý chemie, zkuste si zjistit něco o vzniku zubního kazu. Ve stručnosti vám to nastíním zde: Zubní kaz jako takvý vzniká nejčastěji na místech, kde dochází k retenci zubního plaku. Zubní plak obsahuje bakterie, zbytky jídla a další nepodstatné složky. Bakterie nacházející se v tomto plaku se živí cukry a metabolizují je na kyseliny. pH v okolí zubu tedy klesá. Vyrovnání nízkého pH se děje několika mechanismy z nichž z hlediska problematiky vzniku zubního kazu je nejdůležitější, že ze zubní skloviny začnou „vystupovat“ ionty aby vytvořily s kyselinami soli a vodu. Docházi tedy k demineralizaci zubní skloviny… o tom jak „kaz postupuje dále“ do dentinu a pulpy apod. tu nemá cenu se bavit, protože to důležité co by z toho mělo vyplývat je: POKUD NENÍ PLAK, NENÍ ZUBNÍ KAZ. A protože se plak tvoří neustále dokola, je holt zapotřebí nebýt líný a KARÁČKEM si zuby pravidělně ČISTIT.
   4. Opět k tématu: blahobyt zubařů na úkor utrpení obyvatelstva – preventivní program spočívá jednak ve správném čištění zubů a jednak v pravidelných návštěvách zubaře… Pokud zubař stihne za určitý časový úsek (záměrně neuvádím přesný čas aby nedošlo k dalším rozbrojům) zkontrolovat X pacientů, kteří přišli na preventivní prohlídku s dobrým stavem chrupu, zaplatí pacient relativně nízkou částku (nebo třeba nic, pokud má zubař smlouvu s pojišťovnou) Tato částka od několika pacientů za tento určený časový úsek pak třeba bude odpovídat částce, kterou zubař obrží, stráví-li komplikovanou opravou jednoho zubu stejnou nebo delší dobu. Rozdíl bude „jen“ v tom, že tuto částku zaplatí jeden pacient, zubař bude mít za sebou (i když se vám to nezdá) nesnadnou práci a ještě si pacient stěžuje, že za odvedenou práci a použitý materiál musí zaplatit…

 25. Vzhledem k tomu,kolika lidem je zatěžko čistit a k omezené nabídce kostivalu a skořápek,nám spravování zubů ještě asi chvíli vydrží :-)))

 26. Moc Vám děkujeme za tento článek, který snad žádný z návštěvníku nebude považovat za nic jiného než za vtip (ještě k tomu né moc dobrý). Víte, ono se může stát, že tomu nějaký málo vzdělaný člověk uvěří, a tím jej nepřímo poškodíte na zdraví. Nevím kde jste narazila na zdroje, ze kterých v článku vycházíte? Kostival je velmi dobrý na zevní užití. Jeho listy a stonek ovšem obsahují aklaloidy, které jsou při vnitřním užití karcinogenní..! A zubní sklovina (nikoliv zubovina) je opravdu schopna regenerace, ale pouze pokud je zachována její matrix (minerální mřížka (tetrafluor)- hydroxyapatitu). Této tzv. remineralizace mnohem účinněji docílíte pomocí přípravků s vysokým obsahem fluoru (např. výrobek Elmex geleé, GC Mi-paste), nežli vápníkem ze skořápek, který na zub nemá žádný efekt. Možná by jste měla raději propagovat jógu, na kterou máte vzdělání. Mimochodem, nyní se nad ním baví 3000 zubních lékařů na odborné diskuzi stomatologů v rámci Facebooku.

  Sluce v duši..!

  Jan

  1. Vážený pane evidentně doktore, nyní se smějete, protože Vaše zubařská lobby drží lidi ve strachu o své zuby a zdraví, ale to již brzy skončí. Lidé si uvědomí, že jim příroda a jejich vlastní tělo může pomoci a s pomocí organických vajec a kostivalu Vaše práce již nebude dále potřeba. Plácáte bílé plomby jen proto, abyste si mohli od nás brát peníze a přitom víte, že uvolňují obrovské množství estrogenu. Můj soused si nechal udělat dvě bílé plomby; po čase se u něj objevily změny nálad v intevalu jednoho měsíce, poté neutuchající touha nakupovat oblečení a blištivé cetky až mu z toho nakonec narostly prsa. A ještě se z nás snažíte pomocí rtuti v plombách udělat teploměry? Příjde den zúčtování, jen počkejte. Má poklona

  2. Vážený pane Kubíček, je báječné, že zubařům slibujete konec jejich dní, ale na druhou stranu… pokud to takhle skutečně funguje, přijdou o práci spíše plastičtí chirurgové a k zubařům si ženy budou chodit pro větší poprsí 😉
   Pokud máte se zubaři nějaké nepříjemné zkušenosti, nikdo vás nenutí abyste tam chodil, jezte si třeba celé slepice i s vejci a čekejte jak to dopadne, ale snažně vás prosím, neplácejte tady nesmysly o nějaké zubařské lobby apod.
   Děkuji

   Marek

  3. 😀 Už jsem si pořídil farmu na slepice a plantáž na kostival 😀

  4. Hodne fluoru?!Tak si tedy prectete neco o fluoru……ja pouzivam na zbytek zubu jen pasty prirodni bez fluoru..fluor nici ,ne zachranuje

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude publikována.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..