5 důvodů proč chodit občas nahý

prádloNic není víc posilující, než být zdravý, silný a nahý. Kdy jste se naposledy podívali na své nahé tělo v celé jeho kráse? Myslím opravdu podívali – dali mu celou svou vědomou pozornost, porozuměli mu a přijímali vše, co se do něj za ta léta vašeho života otisklo. Bez hodnocení jak velká či měkká stehna třeba máte, kolik strií vám zůstalo po porodu, jak povislé jsou vaše bicepsy, jaký záchranný kruh se nepozorovaně usídlil kolem vašeho pasu nebo v jakém stupni se nachází případná celulitida. 

Pro mnoho z nás to není jednoduchý pohled, neboť iluze dokonalosti objímající naší každodennost a vykukující na nás z vyretušovaných plakátů, některé z nás dostává s létem více do kolen, ale je to jen iluze! Iluze, která nás odděluje od sebe samých, učí nás se nemít rádi, protože jsme nevyjeli z diktátu nějakého komerčního soustruhu. Učí nás se porovnávat a žít z ega namísto ze srdce, protože tělo je prvním nejpatrnějším důkazem, který za nás hovoří i beze slov.

Naše tělo nese stopy našeho životního příběhu. Naše chyby i úspěchy, zobrazuje se v něm naše aktuální rozpoložení, povaha, geny a úkoly, které jsme sem přišly naplnit a to jak vlastně zvládáme žít.

Pocit z vlastního těla není jen o tom, že skutečně nějak vypadající tělo máme, ale je o myšlenkách, s jakými o něm smýšlíme, o emocích, které při tom prožíváme a o míře sebe-vědomí, které jsme zatím stihli rozvinout. Roli ve vnímání sebe sama mohou také ovlivnit nejrůznější traumata, která jsme si již dávno do sebe uložili, neboť jsme okolím nebyli přijímáni takoví, jací jsme a byli jsme ještě příliš slabí na to, abychom pochopili skutečný význam tohoto sdělení. To znamená, že například krásná žena nebo urostlý vyrýsovaný muž, mohou trpět pocity ošklivosti ze svého těla, neboť jejich mysl nosí a zrcadlí jim jiný obraz o tom, jak by měli vypadat než ten, kterým jsou a tím pádem se považují za nedostatečné a nezáří. A v tom to je – vnitřní záře!

Sebe-vyléčení přijetím se a oslava sebe sama jako jedinečné krásné bytosti je dlouhodobým procesem poznávání a pokory a dá se krok za krokem zvládnout.

 

zena5Pokud se tedy už chcete přestat bičovat při každém pohledu do zrcadla, naučte se milovat své tělo, kterým jste byli požehnáni, neboť je dokonalým chrámem pro Duši a s ohromnou láskou a moudrostí nám umožňuje tvořit zde, ve hmotném světě. A také ukažte prostředníček všem módním přehlídkám, časopisům, reklamám, reality show a podobně, které říkají, že všichni musíme vypadat určitým způsobem, abychom mohli dýchat společný vzduch a cítit se svobodní a šťastní.

Možnou cestou, jak nastartovat sebe-přijetí své nahoty může být pobývání pár minut nebo hodin nazí v prostředí bezpečného domova, který vám poskytne plný komfort a nikam vás netlačí a později třeba osamoceni nebo s partnerem v přírodě, kde se úplně propojíte do Jednoty, neboť naše těla jsou utkána ze stejného materiálu jako příroda, která je autentická a nic neřeší.

A proč to všechno vlastně?

 

1. Přijmout svůj životní příběh

Jak už jsem zmínila, naše tělo nese stopy našich životních událostí, ať to byli nejrůznější zranění, nemoci, operace, těžké doby depresí a strachu s následným přejídáním, pochybování o sobě a následné dra