Jedna jediná změna ve vašem jídelníčku může pomoci zastavit světové hladovění

ruceAsi 850 milionů lidí po celém světě trpí hladem kvůli nedostatku dostupnosti potravin a systém je nastaven tak, aby se situace ještě zhoršovala. Do roku 2050 by se počet obyvatel Země měl vyšplhat na 9,6 miliardy lidí, takže nápor na světové potravinové zdroje se ještě zvýší. Aby toho nebylo málo, rostoucí poptávka po mase, vejcích a mléčných výrobcích zejména v zemích jako je Čína a Indie, zvyšuje tlak na náš současný neefektivní a neudržitelný globální potravinový systém, což způsobuje problémy, které se budou v budoucnu jen zvětšovat.

Pokud se nám nepodaří velmi rychle změnit kurz, velmi brzy budeme všichni čelit potravinové, energetické a vodní krizi.  Ptáte se, jak můžeme vyrobit dostatek potravin pro všechny tyto nové lidi bez degradace půdy, vody, biologické rozmanitosti a klimatu v globálním měřítku?

Podle nedávné studie publikované v časopise Science, kterou uskutečnil Institut pro životní prostředí Univerzity v Minesotě, v čele s Paulem Westem, existují způsoby, jak zdvojnásobit dostupnost potravin a zároveň snížit škody na životním prostředí způsobených zemědělstvím.

Studie navrhuje několik kroků k řešení světových potravinových dilemat, včetně zastavení našich globálních zemědělských stop (jako je kácení tropických deštných pralesů na pěstování plodin), nárůst pěstování potravin na farmách, které již existují, efektivnější využití přírodních zdrojů a snížení odpadu.

Bohužel tato studie nezahrnula žádná doporučení na změny v přístupu a volbě potravin pro nastolení udržitelnosti potravinového systému, které bychom měli činit my všichni jako jednotlivci a tím nejvýznamněji pomoci.

 

Kam jdou celosvětové kalorie z plodin? 

Svět produkuje dost kalorií pro 10 – 11 miliard lidí, včetně toho, že významná část kalorií z našich základních plodin se používá ke krmení zvířat. Zde jsou některá orientační čísla, podle studie zveřejněné v časopise Environmental Research Letters, z roku 2013.