3 praktické tipy jak ušetřit přírodu i vaši peněženku

přírodaJak zbytečně nezatěžovat přírodu kolem nás, která nám dala dar života a neustále nám pomáhá načerpat novou energii? Jak jí ušetřit našich moderních vymožeností a nároků na životní pohodlnost a zároveň si dopřát komfort a pohodlí moderního života? Nechte se inspirovat několika jednoduchými a účinnými typy, které ušetří nejen přírodu, ale i vaší peněženku.

 

Jak ušetřit v domácnosti

Překvapivě to můžeme zvládnout lehce a paradoxně bez ztráty osobního komfortu. Dnes si ukážeme použití tolik proklínané „modernosti“ v domácnosti, která šetří přírodu a v konečném důsledku i peníze z naší peněženky. Šetrné výrobky se označují jako eko produkty.

Začneme nejdříve vodou… Tekoucí, krásnou, energizující. Každý den jsme s ní ve styku. Neustále si s ní myjeme ruce, splachujeme záchod, sprchujeme se a koupeme se v ní.

 

Čeho je moc, toho je příliš!

Jenže… nepoužíváme vody zbytečně moc? Nestačí nám na běžnou očistu méně vody? Ano plýtváme s ní. Jenže jak zachovat naše běžné hygienické návyky (vana/sprcha každý den apod.) a zároveň spotřebovat méně vody a tedy i peněz?

Vezmeme si na ukázku sprchu – jistě máte doma klasickou sprchovou hlavici. V základu má průměrná sprcha spotřebu 15-18 litrů za minutu. Málokdo to ví a když se to dozví, tak ho takové množství opravdu překvapí. Tolik litrů (pitné) vody zbytečně spotřebujeme.

 

Neplýtvejte…

Proč zbytečně? Protože na trhu (i tom českém) existují úsporné sprchy, které za minutu „spotřebují“ jen 6 litrů. A ty díky šetřivému průtoku sníží spotřebu vody na sprchování cca o 25 000 litrů vody za 1 rok.

Možná namítnete, že menší množství vody musí být znát na komfortu sprchování. Ale to neplatí u těchto hlavic, které vodu protlačují speciálními tryskami. Ty zabezpečí dostatečně silný proud vody – i pro masážní režim, který vám pořádně rozhýbe ztuhlé svaly…

Cena takových sprch bývá kolem 1 tisícovky a díky úspoře vody se vám „zaplatí“ za zhruba 6-7 měsíců. Jednorázová investice, kterou dlouho opakovat nebudete… TO se vyplatí nemyslíte?

 

I na kohoutky se něco najde…

voda zeměPodobně šetřivou vychytávkou