7 zdravých potravin, které podporují kvasinkové infekce

Pokud se zajímáte o své tělo, mysl, prožívání a život, zajímáte se určitě také o zdravou stravu, která se zdravým pocitem v těle neoddělitelně souvisí. Mnozí jsou toho názoru, že když budou jíst pouze zdravé potraviny, budou zdrávi. Paradoxem tedy je, že i zdravé potraviny ve větší míře mohou způsobovat nerovnováhu v těle, která se může projevit například přemnožením kvasinek kandida, které pak způsobují mnohé nepříjemnosti.

Dnes se zaměřím na lahodné a zdravé potraviny, kterým byste se měli vyhnout, pokud aktuálně trpíte kvasinkovou infekcí a omezit je, pokud se vám kvasinkové infekce chronicky vracejí. V léčbě kvasinkových infekcí hraje téměř největší roli skladba stravy.

Kandida je přirozeně přítomna na kůži a v hlenových membránách, jako jsou ústa, střeva nebo vagína, problém však nastává, když se přemnoží a způsobí tzv. kandidózu. Ta se může projevit v konkrétní oblasti těla (v ústech, krku, na pohlavních orgánech a pod.) nebo jde již o tzv. systémové onemocnění, kdy se kandida dostala do krevního řečiště a putuje tělem.

Vzhledem k tomu, že kandida hraje roli v trávení a vstřebávání živin, může její přerůstání ve střevním traktu vést k různým poruchám trávení, neboť rozkládá střevní stěnu a uvolňuje toxické vedlejší produkty do vašeho systému – často nazývané jako „syndrom propustného střeva“. Tím se ocitá vaše vnitřní mikrobiální prostředí (mikrobiom) v nerovnováze. To má za následek mnoho příznaků, jako je například únava, problémy s trávením, nesoustředěnost, podrážděnost nebo deprese.

Protože kandida žije ve střevě a hraje roli při trávení, není překvapením to, že to, co jíme, je důležité pro celkový pocit zdraví a pohody a určuje tak kvalitu našeho života. Cukr je hlavní viník přerůstání kandidy, protože kvasinkové buňky se jím živí a pak se množí.

Studie z roku 2011, která se zabývala specifickým druhem kvasinek nazývaným Candida albicans ukázala, že cukr podporuje růst kandidových buněk a také konverzi mezi kvasinkovými a houbovými formami. Vzhledem k tomu, že se také ukázalo, že zánět je hlavní příčinou přemnožování kvasinek, je také konzumace protizánětlivé stravy klíčová. Abychom pomohli chránit a vyléčit střevo, je také velmi důležité osvojit si „dietu“, která podporuje zdravou střevní mikrobiologii.

15 důležitých potravin bojujících se záněty

Pokud jde o léčbu kandidózy nebo preventivní přístup, existují určité potraviny, kterým je třeba se vyhnout. Vyřazení potravin evidentně obsahující cukr (sladkosti, koláče, sušenky, pečivo, slazené nápoje, …) je číslem jedna. Možná vás však překvapí i další potraviny, které jsou sice zdraví neškodné, ale při kvasinkové infekci jsou zcela nevhodné.

Protikvasinková dieta – podrobný přehled potravin a přírodní léčby

 

Top 7 zdravých potravin, které přispívají k růstu kandiday:

1. Agáve

Agáve slaví úspěchy všude možně, ale faktem zůstává, že je to stále velmi koncentrovaný zdroj cukru (většinou ve formě fruktózy). Kandida ji úplně miluje, což je špatná zpráva pro vaše tělo. Stejný příběh se týká také medu, javorového sirupu, sirupu z hnědé rýže a dalších sladidel. Je to v podstatě stále cukr, jen s jinými jmény.

 

2. Xylitol

Kromě cukru jsou také umělá sladidla špatně. Zhoršují trávicí systém a znesnadňují udržení zdravého střevního prostředí. Jedná se hlavně o aspartam, sukralózau, xylitol a sorbitol. V ideálním případě byste měli omezit také stevii.

 

3. Nadměrné množství