Uzdravující zelené potraviny

greenJsme složeni přibližně ze 70 biliónů buněk. Každá buňka stejně jako celý organismus potřebuje hodnotnou stravu a dokonalé vylučování. Zelené nápoje buňky sytí i pročišťují zároveň. Čištěním a zásobováním organismu prodlužujeme biologický věk. Nejvíce pro své zdraví v této oblasti uděláme změnou obsahu našich talířů. Proti této změně stojí ale dvě mocné síly – nedostatek vůle a rychlá doba. Soudný člověk pohlédne na svůj talíř a odpoví si, zda je vše v pořádku. Pokud nikoliv, nejlepším řešením jsou zelené potraviny a zelené nápoje. Ty zhodnotí všechny potenciálně prospěšné složky našeho jídelníčku a zneškodní složky potenciálně škodlivé. Tím náš imunitní systém nastaví na vyšší výkonnost. 

 

Zelené nápoje jsou komplexní a přirozené.

Jejich fytolátky působí souvztažně a jejich účinek nelze srovnat s žádnou umělou kombinací. Látky jsou propojeny a posilují se. Dohromady tvoří chemickou reakci, podobnou „dominovému efektu“. Postavte články domina, vynechejte jediný kousek uprostřed a hra končí. I život je chemickou řetězovou reakcí, která končí ztrátou byť jediného prvku. V rostlinách bylo např. identifikováno přes 600 různých karotenů. Syntetika ale obsahují karoteny maximálně 3! Při norské studii podávali kuřákům preparáty s beta karotenem. Přestali s tím. Riziko onemocnění rakovinou plic vůbec neklesalo. Naproti tomu „obyčejná“ mrkev snížila riziko o 40 %. V izolovaných preparátech prostě chybí spojovací látky, které účinky zvyšují. Američané za izolované látky utratí nejvíce peněz, přesto jsou až na 25. místě v žebříčku dlouhověkosti. Hans-Günter Berner v knize „Hladovění nad plným hrncem“ vykresluje človíčka, který se cpe, tloustne, ale přesto umírá na nutriční podvýživu.

Zdravotní problémy souvisejí i s nedostatkem minerálů. Vyčerpaná půda živí plodiny, ty sytí nás, a proto i přes plná břicha umíráme hlady. Co myslíte, chybí našemu tělu minerály jako například železo či vápník? Ano, chybí. A chybí nám na talíři? Nechybí! Naopak jsme jimi přejedeni jako žádná generace před námi! Žádná generace před námi se tolik necpala masem, sýrem a mlékem, které těmito látkami přetékají. Žádná generace se „neucpávala“ sušenkami obohacenými vápníkem a vitamíny. A přesto žádná generace tolik netrpěla nedostatkem těchto látek, kterými se my krmíme od rána do večera. I kdybychom se vápníkem opravdu krmili od rána do večera, bez fytolátek a bez pohybu nám pouze zanese ledviny. Bez zásaditého prostředí a vazeb na fytolátky nám železo pouze zabetonuje stolici a tím potrhá konečník. Mnozí se úzce zajímají jen o nutriční hodnoty, ale nerozumí tomu, že látky účinkují v přirozeném prostředí 1000x silněji. Proto pozitivní reakce vyvolá již malinká dávka správné stravy.

 

Zelené nápoje mají vysoký obsah chlorofylu.

jecmen2Jestli o kvalitě benzínu vypovídá výše oktanového čísla, tak o kvalitě zelené stravy vypovídá množství chlorofylového pigmentu. Už v roce 1940 přinesl chirurgický časopis „Journal of Surgery“ zprávu o 1200 nemocných, kterým chlorofyl urychlil hojení ran. Chlorofyl se podle Barbary Simonsohnové chová jako „kondenzátor sluneční energie“. Dr. Swopeová o něm říká že „zelenou krev rostlin mění v našem těle na červenou“. Proč? Je pozoruhodné, že hemoglobin, naše krevní barvivo, má podobnou chemickou strukturu jako chlorofyl. Rostliny díky chlorofylu žijí a my lidé dýcháme.

Chlorofyl nám zlepšuje krevní obraz, urychluje hojení ran, popálenin a brání zánětům a infekcím. Díky němu dochází k lepšímu přenosu kyslíku, což zvyšuje výkon a brání vzniku infekčního prostředí.

Léčitelé tvrdí: V zeleném barvivu je koncentrováno sluneční světlo a energie, která nám předává moudrost a lásku. Zelená hraje roli i při léčbě barvami, uklidňuje, harmonizuje a léčí tělo i duši. Zelená je barvou srdeční čakry, centra naší energie, a zelené potraviny tuto čakru posilují.

Zelený ječmen obsahuje tryptofan, ze kterého se tvoří serotonin, hormon radosti a štěstí. S poklesem hodnoty serotoninu přijde deprese a únava. Večer tělo přemění serotonin na melatonin a my lépe usínáme. Chlorofyl je ale pouze jedním z řady dalších rostlinných barviv. V trávě se nachází i alfa a beta karoten, zeaxanthin a řada xantofylů. Ty ale nejsou vidět, protože je chlorofyl všechny překryje.

 

Zelené nápoje jsou enzymaticky aktivní.

Všichni se rodíme s jakousi „enzymatickou bankou“, jejíž vyčerpání znamená smrt. Tepelně zpracované jídlo sice chutná, ale zároveň se chová jako pijavice. Vysává naše enzymatické zásoby. Ideální strava organismus nevysává, ale sytí! I proto zelené nápoje pijí lidé, kteří sahají na hranice svých možností.

 

Zelené nápoje jsou zásadotvorné.

zuby98 % populace trpí nemocemi zubů. A jaká je příčina zubního kazu? Překyselení organismu. Zelená strava působí zásadotvorně a to drží na uzdě rakovinotvorné látky žijící z překyselení. Nejdramatičtějším příkladem je krev. Ta prostě musí mít zásaditost okolo 7,4. To je otázka života a smrti. Jestliže hrozí celkové překyselení, organismus poměr kyselosti a zásad nerovnoměrně rozloží, aby nedošlo k ohrožení životně důležitých center. Obrazně řečeno, přelije zásaditost z míst, kde nás ztráta ideálního prostředí tolik neohrozí. Třeba z ústní dutiny, tenkého střeva a z močového ústrojí. Nejprve si „půjčí“ od úst. Důsledkem je zvýšená kazivost zubů, zubní plak, krvácivost dásní, parodontóza a např. zápach z úst. Ještě horší je, že kyseliny naruší chuťové pohárky, čímž zvýší chuť na cukry, tuky a sůl. Zelené nápoje kyselost vyrovnávají. Ústní problémy pak přirozeně mizí.

A co na to diabetici? Regulace zásaditosti upravuje průchod cukrů skrze střevní stěny. Tím se postupně normalizuje hladina cukru v krvi. I toto se děje zcela přirozeně! Je to funkce řádné stravy. Problém překyselení je učebnicovým příkladem vztahu: příčina – nemoc – léčba. Jen v Německu se za léky proti překyselení a pálení žáhy utratí 3 miliony euro ročně! Tyto „léky“ na několik hodin neutralizují žaludeční kyseliny. Když ale kyselinu potřebujeme na trávení, máme smůlu, není. Nestrávená potrava putuje střevy a stane se jedovatou. Antacida potlačí i kyselost, které je nezbytná.

Pamatujme, překyselená těla potřebují „průplach“ zásaditou stravou, jinak vzniká prostředí, ve kterém se nemoci líhnou jako kuřata v inkubátoru. Nemoc je parazit. Žije z nás. Sytí se námi. Nemoc si krmíme jako domácího mazlíčka, který se zvrhne v nezvládnutelnou bestii.

Medicína je pouze „management krize“. Léky té námi vykrmené hyeně sice nasadí náhubek, ale jediným řešením je jíst zelenou stravu, která vývoj nemocí ruší.

 

detiPřínos pro děti: Šťáva z mladého ječmene má stejné pH jako mateřské mléko. Se zelenými nápoji začněte co nejdříve po odstavení od prsu. Mladý ječmen vytváří přirozené prostředí lépe než pasterizované kyselinotvorné ovocné džusy obsahující cukr.

Navrhuji pokus. Zalijte své pokojové rostliny Coca-colou. Za dva dny odumřou z překyselení. U dětí můžete limonádami vyvolat osteoporózu už v jedenácti letech. Nezvykejte děti na sladké, vyrostou z nich slaboši! Učte je alespoň 1x denně pít „zelené mléko“.

 

Zelené nápoje mají vysokou přirozenou antioxidační aktivitu.

Pokud neužíváme zelené antioxidanty, pleť trpí a stárne i přes sebedražší kosmetickou péči. Klaus Oberbeil říká: „Bez antioxidantů pleť při opalování žlukne stejně jako máslo ponechané na slunci“. Ministerstvo zemědělství v USA v doporučení z r. 1995 uvádí: „Antioxidanty v potravinách rostlinného původu snižují riziko onemocnění rakovinou a chronickými chorobami.“ Zelená šťáva brání před rentgenovým i jinými druhy záření. Dr. Hagiwara popisuje zkušenost s kožním zánětem, který si způsobil vařící vodou: „Po opaření mi vznikly rozsáhlé mokvající puchýře a hrozila infekce. Podobné úrazy se mi těžce hojí, tak jsem popáleninu potíral šťávou z mladého ječmene. Léčba trvala kratší dobu a nebyla tak bolestivá“. Proto zadal dr. Hagiwara týmu výzkumníků úkol testovat šťávu na kožní onemocnění včetně slunečních popálenin. V severních zemích užívají světlovlasí lidé se špatnou pigmentací džus z ječmene i k vnějšímu potírání pokožky. Pro světlejší severské typy platí výzva k užívání zelených potravin o to více.

 

Chlorella pyrenoidosa

chlorellaChlorella pyrenoidosa je sladkovodní jednobuněčná řasa známá od roku 1890, ale na naší planetě údajně přežívá již 2,5 milionů let. Díky látce chlorellin, která má výrazné antibakteriální účinky se jí také přezdívá přírodní antibiotikum. Chlorella v porovnání s ostatními rostlinami obsahuje největší množství chlorofylu. Tím, že patří mezi jednobuněčné organismy je velmi důležitá, neboť právě ty jsou nejjednodušší formou života, na které závisí formy vyšší a složitější. Chlorella a další řasy jsou předpokladem a základem celého vyššího potravního i životního řetězce a pro své unikátní složení je tato mikrořasa často označována za jednu z nejzdravějších potravin. Není věcným součtem živin, ale zázračným organismem a nutriční synergií v rámci přirozeného zdroje.

Málo mediální pozornosti se jí věnuje z důvodu, že žádný farmaceutický obr si do svého „rybníka nenasadí štiku“, která by mu vychytala chovné ryby = žádný farmaceutický koncern si chlorellu do ryníka nenasadí, protože by mu klesl obrat v tom, co jej živí – v lécích!

Každý člověk vlastní přes 10 bilionů maličkých baterií, zvaných buňky a jako všechny baterie, i ony akumulují energii. Abychom je však mohli dobíjet, potřebujeme stálý a dostatečný příjem výživných látek, především minerálů, vitaminů, enzymů a aminokyselin. Přidáme-li tedy do svého jídelníčku listy travin, čerstvou zeleninu a živé potraviny, budou naše buňky skladovat maximální množství energie a my se nebudete cítit unavení.

Dalším nesporným plusem chlorelly je její zpracování. Při procesu zpracování se totiž nenarušuje její struktura stěn a tím se jedná o čistý produkt bez přidaných látek (bez pojiv, plniv a konzervantů). Chlorella je darem přírody, nikoliv „inkubátoru“, protože má v sobě zakódovanou prapůvodní informaci života a tu předává každičké buňce našeho těla – tím se naprosto odlišuje od dnešní časté průmyslově zpracované „mrtvé stravy“.

Slovo synergie označuje součinnost nebo-li spolupráci a o to v této potravině jde, na rozdíl od farmaceuticky zpracovaných „vitaminů“, které jsou vytržené z kontextu života organismu.

Geniální je nadpis knihy H.G.Bernera – „Hladovění nad plným hrncem“. Sníme dnes víc jak dvojnásobek množství jídla než generace lidí 19.st., saturujeme plané potraviny desítkami chybějících látek a přesto trpíme jejich nedostatkem a civilizačními chorobami. Netrpíme proto, že nám chybí jednotlivé vitamíny, enzymy, fytolátky a další, ale proto, že v jídelníčku chybí jejich přirozené zdroje! Bohem stvořenou živou potravu věda znetvořila tím, že ji rozebrala na součástky a tím je okradla o jejich moc.

 

Chlorella a rakovina

ch1Chlorella pomáhá v prevenci proti všem civilizačním nemocem.

Rakovina je proces. Každá buňka má své potřeby a poslání jako my, lidé. Jestliže nejsou buněčné potřeby trvale uspokojovány, začne se „zlobit“. Pakliže v těle vytvoříme nesnesitelné podmínky i jinak „hodným buňkám“, vypuknou záněty, rakovina a jiné autoimunitní nemoci.

Rakovina je „děj“, nikoliv „stav“ a do děje se dá vždy vstoupit. Ne vždy se dá zastavit, ale vždy se dá změnit. Musíme proto v těle vytvořit „zdravé podmínky“ a pak opět nastoupí rovnováha v organismu.

Chlorella se může na podpoře boji proti rakovině účastnit takto:

  • zvýší „komfort“ životního prostředí zdravých buněk
  • sníží životní komfort buňkám zvrhlým
  • zvýší tvorbu a kvalitu buněk ochranných

Rakovina má mnoho „živných půd“ a různé „spouštěče“. Dlouhodobá léčba spočívá v tom, že alespoň některé z nich odstraníme. To, co má většina druhů rakovin společného jsou živná prostředí = milují naší životní nudu, prázdnotu, stres, lenost a pažravost (chutná jim to, co nám – cukry, tuky, bílkoviny).

Abychom byli trvale zdraví, tak nás musí zdraví „bavit“.

 

Výzkumy:

V Immunopharmacology and Immunotoxicology v r. 1990 vědci z Japonska popisují pronádorový účinek chlorelly – myši byly 35 dnů před a 220 dnů po infikaci nádorem denně krmeny práškem z chlorelly – během 13 dnů po infikaci se růst tumoru významně pozastavil (54% útlum). Výzkum ukázal, že protinádorový účinek chlorelly má částečně na svědomí její schopnost zvýšit činnost T-buněk a makrofágů – navíc se u myší neprojevil úbytek váhy.

Phytochemistry z r. 1995 popisuje výzkum japonských vědců, kteří identifikovali a izolovali dva glyceroglykolipidy , které mají protinádorové schopnosti. V jejich modelu se ukázalo, že chlorella tlumí účinek na cizorodé proteiny spojované s Epstein-Barrovým virem (EB-virus)

Závěry z těchto a mnoho dalších studií shrnuje MUDr. M.Lacina slovy: „Účinek chlorelly je dán schopností zvyšovat počet a aktivitu obranných bílých krvinek, které jsou schopny rakovinné buňky efektivně likvidovat“

Šablonu principu příchodu a odchodu nemoci srozumitelně vysvětluje vědec Konstantin Herring (1800-1880) se svých 3 zákonech:

  • uzdravující proces vychází z hlubších částí organismu do svrchních (z rozumové/emoční úrovně – přes vnitřní orgány – do částí povrchových – př.: kůže) = je to jakoby „vyklepávání“ nemoci ven
  • uzdravující proces a jeho symptomy odcházejí v obráceném pořadí, než přišly
  • uzdravujeme se odshora dolů (problémy, které „visely“ např. v krční páteři sestoupí v mírnější formě do částí nižších)

Mnozí lidé si neuvědomují, že cestu k opravdovému uzdravení lemuje uzdravovací „krize“, která je o to hlubší, oč delší a hrubší ji předcházelo období sebepoškozování.