Rady léčitelky Evy Moučkové pro přírodní uzdravení

pani-mouckovaVčera jsem absolvovala osobní konzultaci u skvělé léčitelky, která léčí lidi po celém světě přírodními prostředky a velké dámy, paní Evy Moučkové a rozhodla jsem se s vámi podělit o několik velmi cenných rad, kterými mne obohatila.

Paní Moučkové je osmdesát let, má více energie než kdejaký třicátník a neuvěřitelnou paměť. Za to prý vděčí tomu, že každý den zpívá, jí střídmě, vaří z celistvých potravin (ne polotovary) a léčí se bylinami.

Všem lidem doporučuje:

„Každý den zpívejte alespoň 10 písniček. To je tisíckrát lepší než klasická meditace.“ Zpívání rozvibrovává celé tělo, které se rychleji regeneruje, rozveseluje mysl a odpoutává myšlenky, takže se krásně zrelaxujete a odbouráte ničivý stres. Doporučuje zpívat i lidem bez hudebního vzdělání a sluchu, ale v ústraní.

„Nebojte se masa a smetany, kromě vepřového. To bych do úst ani do huby nevzala!“ Důvod je ten, že prase se nepotí, veškeré škodlivé látky a kyselina močová zůstává uvnitř masa a ani je nevyvaříte, nevypečete nebo vyškvaříte. Také podle mnohých náboženství je to tzv. nečisté maso a důvod je přesně tento. Je pro člověka nezdravé a způsobuje spoustu nemocí, jako například bolestivou dnu, záněty kloubů a další. Maso, které paní Moučková doporučuje, je zvěřina, králičí, krůtí, kuřecí, jehněčí, kachní.

„Muži by neměli jíst hovězí maso.“ Současná komerční produkce hovězího masa, je plná ženských hormonů a tudíž mužům způsobuje problémy s mužskými orgány a hormonálním systémem. Obecně maso z komerčních chovů je plné také antibiotik a při jejich konzumaci u nás dochází k rezistenci na antibiotika, takže pak nezabírají a velmi zatěžují náš organismus. To se projevuje hlavně oslabením jater, žlučníku a sleziny, ale také ledvin. Proto i když máme pocit, že jíme zdravě, nepijeme alkohol, nekouříme, nebereme drogy a pohybujeme se často na čerstvém vzduchu, je třeba se pravidelně detoxikovat bylinami. Znečištění je v současnosti všude a je třeba to přijmout.

„Jezte 2-3 krát týdně ryby.“ Ano, i s rybami z klasických chovů je to podobné, ale něco přeci jen jíst musíme a ryby obsahují spoustu cenných látek. Především mořské ryby obsahují zdravé tuky tj. omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které preventivně působí proti nemocem srdce a oběhové soustavy, zánětům šlach a kloubů a vzniklé nemoci pomáhají léčit. Pokud držíte dietu, pomohou vám tuky z ryb při odbourávání podkožního tuku, stejně jako ořechy. Obsahují také vitamíny skupiny B, hořčík nebo selen (podle typu ryby) a vysoký obsah kvalitních bílkovin.

S jídlem obecně je dobré vybírat si zdroje od menších farmářů a sadů nebo ze zahrad, ale to není vždy možné. Netrapte se tím a jídlo si dobře dochuťte, ozdobte a užijte. Jíme, abychom žili a z úst samotné paní Moučkové padla i věta, že všichni tzv. breathariáni jsou podvodníci, neboť byla svědkem situací, kdy se o tom mohla na vlastní oči přesvědčit.

bylinky

„Na detoxikaci i problémy se žaludkem a žaludečními vředy nejlépe pomáhá vařená rýže s mrkví.“ Myslím, že toto mohou potvrdit mnozí z vás, kteří se s těmito problémy již setkali. Má babička si takto léčila své vředy, moje máma takto vyléčila mě jako miminko, když jsem se narodila s rotací žaludku a katarem a také sama se tím při obtížích léčí a vždy to pomůže.

„Na záněty jakéhokoli typu skvěle pomáhá tee tree olej.“ Ať se potýkáte se záněty močových cest nebo měchýře, či zánět v krku, udělejte si speciální kůru. Užijte jednu kapku tee tree v troše vody každou hodinu, co jste vzhůru. Minimum je 8 kapek, max 12 kapek za den. Velmi brzy se zánětu zbavíte. Je to osvědčená metoda, která již pomohla mnoha lidem i s chronickými záněty, trvajícími i třicet let a vyléčili se!

„Pokud trpíte nesnášenlivostí lepku, pijte meltu a Caro.“ Tato překvapující informace se paní Moučkové osvědčila u mnoha vyléčených pacientů i s celiakií, kteří dlouhodobě pili meltu a Caro (obilné kávy), každý den zarovnanou lžičku Cara a jejich nesnášenlivost se postupně snižovala, až se dostala k tolerantní hranici a tito lidé mohli začít jíst klasický oves, žito a další. Obecně je vhodné se vyhnout bílé pšenici, neboť ta nemá s tou starou (za našich babiček) nic moc společného.

„Jezte jen ty mléčné výrobky, které prošly kvasným procesem.“ Zásadně nedoporučuje pít mléko, neboť mléko není nápoj, ale potravina a je vhodné pouze pro miminka. Mléčné potraviny, které prošly kvasným procesem jsou například jogurty, kefír, tvaroh, sýr (ne tavený!) a další. V případě, že se nemůžete vzdát své oblíbené kávy s mlékem, nahraďte mléko smetanou, neboť smetana má jinou povahu a je to tuk.

„Studené nohy a ruce jsou od povrchního nedostatečného dýchání a reguluje je hluboký dech.“ Ti z vás, kteří většinu svého života řeší, co se studenými nedokrvenými končetinami, již nemusí obcházet cévní oddělení a jiné lékaře, ale stačí zhluboka vědomě a pravidelně každý den dýchat. Tipy na dechová cvičení naleznete v sekci Dýchání.

„Urinové obklady si poradí s lecčíms, včetně záškrtu a uzlin bez antibiotik.“ Paní Moučková již viděla mnoho vyléčených dětí i dospělých počůranými obklady ještě v době, kdy antibiotika neexistovala a to i v tak těžkých případech, jako jsou dusivý záškrt nebo hnisavé angíny. Sama mi potvrdila, že urinoterapie je velmi cenný zdroj léčení, i když se nad ní mnozí ošklíbají. Prý i mnoho současných lékařů urinové obklady používají. Malým dětem doporučuje rozbité koleno a jakékoli odřeniny ihned počůrat, neboť je to nejlepší a nejrychlejší dezinfekce. Rány se pak rychle a bez problémů hojí. Více o urinoterapii v článku Léčivá urinoterapie.

pampelišky

„Žvýkejte pampeliškové listy kdykoli jen můžete a budete mít stále zdroj vitamínů na posílení imunity.“ Pampeliška je darem z nebes, stejně jako další léčivé byliny a květy. Je to přirozená zelená potravina, se kterými se v poslední době roztrhl pytel a které jsou různě zpracovávány (mladý ječmen, spirulina, chlorella). Pampeliškové květy a listy jezte kdykoli je potkáte, je to vaše přirozená lokální potravina, stejně jako šípky jsou našimi pomeranči. Více o jedlých bylinách v článku Jedlé rostliny – podrobný přehled a více o léčení pampeliškami v článcích o pampeliškách.

„Zasaďte si na zahrádce lichořeřišnici a jezte její listy i květy, budete dlouho zdrávi.“ Lichořeřišnice je skvělá na záněty (močového měchýře, horních cest dýchacích, …), infekční choroby, tinktura pomáhá na akné, opary, ekzémy a podporuje růst vlasů. Čaj z lichořeřišnice lze popíjet i jako prevenci.

Recept na čaj:

Jednu lžičku řezaných sušených listů zalijte šálkem horké vody, nechte 10 minut louhovat a poté přeceďte. V případě přípravy čaje z čerstvých listů použijte dvě lžičky.

 

Paní Moučková je vstřícná a velmi otevřená dáma a tak jsem s ní probírala i recepty, které užívám a o které jsem se na svých stránkách s vámi podělila. Bavily jsme se o zázračných účincích kurkumy a potvrdila mi, že lék z kurkumy v článku Zázračný lék z koření na stovky nemocí, sama často používá a doporučuje i svým pacientům a to i jako prevenci. Je skvělý na záněty a moje maminka si s ním vyléčila dokonce i boreliózu!

Její skvělý recept Jednoduchý domácí recept na vápníkovou bombu, jsme oživily také v diskuzi o menopauze, těhotenství, úbytku estrogenu, problémech s kostmi, artritidě a dalších nemocech, na něž tento lék skvěle pomáhá a to i v případech, se kterými si ani sami lékaři nevědí rady.

Dotkly jsme se také tématu očist a rakoviny. Řekla jsem jí, že se čistím díky receptu Jak jednoduše očistit střeva bez klystýru, který pochází od Johanny Budwigové, který velmi chválila a který skvěle zabírá na rakovinu, jako prevence i jako léčba. Johanna Budwigová byla za objev spolupráce lněného semínka, lněného oleje a mléčné bílkoviny (tvarohu, sýru cottage nebo kefíru) v boji s rakovinou, nominována i na Nobelovu cenu a to několikrát. Tato směs rostlinného oleje a proteinů poskytuje nemocnému tělu potřebnou výživu, aby se vyléčilo samo na molekulární úrovni. Rakovinné buňky se přitom odbourávají nebo absorbují a tělo se uzdravuje už během tří měsíců této diety. Jde o dietu bohatou na nutriční složky, bez aditiv a bez živočišných produktů, s výjimkou právě tvarohu. Největší problém její metody spočívá v tom, že neumožňuje vydělávat peníze, protože se jedná o recept, který si každý velmi jednoduše připraví sám.

Je toho mnoho a postupně se s vámi budu dělit i o další svá poznání a obohacení od jiných moudrých lidí. Věřím, že jste objevili další inspiraci a budete alespoň něco z toho, čím paní Moučková léčí a vyléčila již tisíce lidí po celém světě, také dodržovat a sáhnete vždy nejdříve po přírodním léku, než tom chemickém a zároveň svou nemoc budete vnímat jako důležitý signál svého těla na zastavení, odpočinek a probrání si svých myšlenek a způsobu života, který momentálně žijete. Děje se to každý den, že pouhým uvědoměním si a změnou myšlenek a stavu věcí kolem, se lidé uzdravují a to je také důvod, proč dělám tyto stránky.

Buďte zdrávi, zpívejte si a mějte veselou mysl, život hrozně rychle letí…

 

Foto paní Evy Moučkové a její videa naleznete na Česká televize
Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.

74 komentářů
 1. Dobrý den, prosím mám dotaz, při léčbě zánětu , jak dlouho brát TEE TREE 1 den 8 kapek po 1 hodině nebo 1-3 dny ?? Děkuji za odpověď.

 2. Prosím o radu,jak se zbavit nadváhy a Eutiroxu 100 mg, po 20 letém užívání na sníženou funkci štítné žlázy.Stále přibírám, nyní 90 kg, 170 cm,63 let.Pohyb mám,nepřejídám se.Trochu stres,starám se o umírající lidičky v jejich domovech.A abych to zvládla hlídám malé dětičky,jako opačný protipol.Děkuji srdečně.

 3. Nevím jestli ještě po roce dostanu odpověď.Prosím o radu,letos je to 20 let co beru Eutirox, 100 mg na sníženou funkci štítná žlázy.Během 1 roku nárust váhy o 9 kg.Nepřejídám se,pohyb mám- hlídám malé děti.Lékař mě neporadí,ráda bych se zbavila nadváhy i Eutiroxu,ale nevím čím ho adekvátně nahradit,děkuji.

 4. paní Michaelo,
  velice děkuji za to, že se dělíte o poznatky, které mohou pomoci i dalším lidem. Také bych ráda navštívila paní Evu, ale ani nevím kde. Jsem ráda, že Ísem našla vaše stránky, blog.
  Přeji vám hodně štěstí, zdraví, pohodu, at se vám ve všem daří. S úctou Dana

 5. Dobrý den,
  velice obdivuji paní Moučkovu a hltám každé její slovo.Za tyto stránky velice děkuji.Budu na nich častým hostem :).Chtěla bych vás poprosit o radu,jak si poradit se srdeční arytmii.Děkuji Helena

 6. Prosím, můžete mi poradit něco účinného na cysty na vaječniku, mám polycystický vaječník, chtěla bych otěhotnět,ale nevím,jestli se to podaři,gynekoložka říkala,že na to je jen hormonální antikoncepce aspoň půlroční užívání.Chtěla bych to raději zkusit přírodní cestou,pokud by to šlo.Děkuji

  1. Na hormonální antikoncepci se vykašlete. Co na polycystické vaječníky funguje stoprocentně, je cvičení hormonální jógy. Půlhodinová sestava, kterou se naučíte na semináři a pak už jen maličkost – aspoň 4x týdně si ji zacvičit. Až otěhotníte, tak se přijďte pochlubit 😉

 7. Dobrý den, ráda bych věděla ,jak často si mám udělat čtyřměsíční kůru na doplnění vápníku .Je mi 65 let a mám diagnostikovanou osteoporozu.Udělala jsem si ji na doporučení paní léčitelky u Vás .Děkuji Hanka

  1. Hezký den Hanko,

   Udělejte si 3 měsíční kůru a pak naciťte, zda-li to tělu stačí nebo máte pokračovat – jestli na to máte chuť.
   Jinak si udělejte kůru 28x do roka.

   Michaela

 8. Zdravím díky za stránky a nákou Danielu, tady neřešte, je vidět,že je zmatená a vubec neví o co jde,chudinka

 9. Moc děkuji za odpověď. Určitě to vyzkoušim.Jsem ráda že jsem našla váš i podobné stránky. U nás v rodině se užívaly jenom léky. Mě osobně je bližší bylinkování.Ještě prosím,k tomu oleji tea tree.bohužel co jsem našla není na vnitřnimu užití. V bylinkach ve měste na mě taky koukali. Přeji krásné a pohodové vánoce a mnoho úspěchů v novém roce.Předem děkuji za odpověď Šárka

  1. Dobrý den Šárko,

   na všech kapičkách je napsáno, že nejsou k vnitřnímu užítí a přesto vnitřně skvěle fungují. V lékárnách to ale nevědí, jdou jinou cestou.

   Michaela

 10. Dobrý den paní Michaelo,prosím o radu.Vaše rady mne moc nadchly.Můžete mi prosím poradit něco na heliko bakterie.Chodim na kožní protože mi dost často vyskočí na obličeji jakoby červené suché svedici fleky.Pálí to jako popálení. Po vyšetření stolice mi byla nalezena bakterie.Po preleceni to vždy na chvíli pomůže. A pak znovu dokola.Taky mě svedi hrudník bez vyrážky. Jsem z toho dost zoufalá, lékařky mne dopuji jenom léky. Prosím moc o radu. Přeji hezky den.Šárka

  1. Dobrý den Šárko,

   spoustu lidí má Hellicobaktera a bez projevu, takže na výsledcích ho můžete mít aktivní a nepociťovat žádné negativní symptomy. Já ho měla a dělal mi problémy. Pomohl mi ho neutralizovat tee trea olíječek dle návodu výše v tomto článku a pak tento recept https://slunecnyzivot.cz/2015/06/zazracny-lek-z-koreni-na-stovky-nemoci-vcetne-alzheimera/, který jsem brala každý den po dobu měsíce a pak obden. Kapky jsem brala 2 týdny v kuse.
   Veškeré negativní příznaky odezněly, včetně svědění, o kterém také píšete.

   Ohledně toho svědění si nechte ještě udělat alergologické vyšetření, mohla se u vás rozvinout nová alergie, což je v průběhu života a množství stresu běžné.
   Vyzkoušejte to, mě to moc pomohlo.
   Hodně štěstí,

   Michaela

 11. Poučný článek a slyší na něj konečně lidé. Bohužel však máme dost zničenou přírodu, ne každá bylina umí co v minulosti. Musíme se vzpamatovat všichni.

 12. mam vnučku už 9 let se leči na bakterie ve střevech močovy měchyř ,ledviny.ecoli se ztratilo ale se oběvila jina bakterie.jsou na to jenom antibiotyka.je na to taky alternatni bilinna medicina ,e

  1. Dobrý den Eriko,

   Ať vyzkouší ten tee tree olej dle návodu, mě na ecoli velmi pomohl, stejně jako na problémy s močovým měchýřem.

   Michaela

 13. Děkuji za pro mě nové informace o přírodních metodách léčení. Mám chronické potíže (acne roshacea) a tak jsem vyzkoušela místo klasických ATB Tee tree oil, beru už dva dny a cítím že to funguje..jen nevím jak dlouho mám s léčbou pokračovat. Intuice mi radí, po optimálním zlepšení, ještě tak 5 dní. děkuji za radu:) Markéta

 14. Pani Michaela, ďakujem za vašu stránku, za rady v nej a váš prístup k nám. Prajem vám i blízkym všetko dobré a anjelov nad hlavu 🙂

 15. Moje dcera celiakii má. Když se diagnóza před 6 lety potvrdila, v první chvíli jsem hledala pomoc a oporu na stránkách pro celiaky. Bohudíky jsem ji tam nenašla. Agrese, napadání, člověk by si myslel, že neexistuje horší diagnóza a lepší koníček než celiakie. Nechápu agresivní příspěvky. Internet je veřejný a je plný protichůdných tvrzení. Na stránky, s jejichž názory nesouzním, nemusím chodit. Určovat majiteli stránek, co může a nemůže psát…vtipné, fakt 😀 Moje dcera byla podobné hysterii naštěstí ušetřena. I díky tomu je z ní klidný, tolerantní člověk, který se naučil s celiakií žít a nedělá z ní ani přednost ani handicap. My to ani nebereme jako nemoc. Informace o obilných nápojích je pro mě hodně zajímavá, stejně jako celý článek. Mimochodem, spousta lidí chodí po žhavých uhlících, drží dlouhodobé půsty, dokáží vidět do budoucnosti… že bych někde taky začala vyvádět, že to není možné? Že náš pan doktor říkal, že oheň pálí? Jsem ráda, že čím dál více lidem začíná docházet, že spousta věcí je trochu jinak. Michaelo, díky za Vaše stránky a příspěvky!

  1. Milá Janino,

   Váš příspěvek je živá voda, díky!

   Michaela

 16. Moc jsem nepochopila některé komentáře, ale chápu lidi, kteří se potřebují v takových diskuzích seberealizovat. Každopádně osobně vím, že pani Moučková pomohla spoustě lidem a sama si ji moc vážím. Je to moudrá a zkušená žena, které bych přála ještě hodně let a nějakého stejně oddaného pokračovatele. Vám děkuji za články, které jsou nejen zajímavé, ale přínosné pro mnoho lidí. Každý nově nabytý zdravý rozum je krokem k přírozenému životu ve zdravém těle.

  Více se dočtete na slunecnyzivot.cz/2016/10/rady-lecitelky-evy-mouckove-pro-prirodni-uzdraveni/ © Slunečný život

  1. Vando,

   moc si vážím Vašeho času k napsání tohoto příspěvku, díky.

   Michaela

 17. Dobrý den, Danielo, v žádném případě nehodlám snižovat fundovanost lékařů ani výživových poradců. Sama mám v rodině 2 vynikající lékaře. A lékařů všeobecně si velmi vážím. Dokonce se i domnívám, že u nás jsou nedoceněni a placeni velmi špatně.Ale souhlasila bych s Natálií. Titul nezaručuje dokonalost. Vždy je to o kvalitě člověka. Vy jste měla to štěstí, že Vás užasný lékař vyléčil z astmatu. Já měla tu smůlu, že mne alergoložka k astmatu přivedla a to potvrdila i primářka plicního odd., kam mne přivezli málem udušenou, protože jsem netušila, že astma mám. Mne z něj vyléčila akupunktura. Podotýkám, že na ní chodím k vystudovanému lékaři, který mnoho let velmi úspěšně pracoval jako lékař v nemocnici. Ale dospěl k závěru, že alternativní medicína mnohdy pomůže víc. Bohužel velmi málo lékařů má celostní přístup. A mezi „fundovanými“ odborníky jsou právě hojně zastoupeni výživoví poradci. Mnoho z nich je rychlokvašek s týdením kurzem. Ale pojďme konkrétně například k mediálně známe doktorce Cajthamlové. Ano rovnováha příjem a výdej kalorií musí být. Ale přesně díky takovým, jako je doktorka Cajthamlová jsem se dostala do těžké obezity. Protože pokud se nezabýváte především psychikou člověka a proč(a tím nemyslím tu kalorickou rovnováhu) se ten člověk přejídá, nebo proč je obézní vlivem podvýživy, tak ani ona rovnice nikomu nepomůže trvale, protože dříve, či později se ten člověk vrátí ke svým návykům. Ano, právě tito poradci lidi ničí,přestože mají Vámi prezentované vzdělání. A pozor, opět je třeba neházet všechny do jednoho pytle. Zoufale jsem hledala a našla. Přišla jsem k výživové poradkyni a první co jsem slyšela, bylo že hubnutí je v hlavě. Ano, konečně jsem narazila na tu správnou, která hledá hlavně příčinu, ne důsledek. Klasická medicína léčí ve většině případů důsledky, ne příčiny. Samozřejmě zlomenou nohu nevyléčí léčitel a ani spoustu jiných nemocí. Ale přesto, proč zatracovat alternativu, bylinky(z čeho vlastně vznikly první léky – z bylin a na základě jejich účinků). Proč zatracovat akupunkturu a tradiční čínskou medicínu, která má tradici tisíciletí a funguje, moderní medicína takovou tradici rozhodně nemá. Nebylo by lepší hledat pro člověka to nejlepší a toto vše skloubit? A ne zatracovat? Proč v zemi, kde vládne klasická medicína, je tolik lidí obézních a v zemích, kde převažuje TCM je obezita minimální. Měla jsem problémy s nohou. 2 měsíce jsem chodila po lékařích, ortopedie, neurologie, chirurgie, obstřiky. Nikdo mne bolesti nezbavil. Akupunktura za 3 sezení…Nestojím ani na jedné straně, ale ani jednu nezatracuji. Myslím, že dobrý léčitel s mnohaletými zkušenostmi mnohdy dokáže neuvěřitelné. Já osobně se nejdřív snažím přistupovat vždy k přírodní léčbě, než k chemii. Samozřejmě to nejde vždy. Na druhou stranu jsem si z gynekologického zásahu odnesla zlatého stafylokoka, to by se asi stát nemělo, že? Antibiotika? Správně – „zlaťák“rezistentní,držel se, jak klíště. No vida, lichořeřišnicová tinktura ho zlikvidovala…A přesně, jak píše Natálie, většina výzkumů je prováděna farmaceutickými společnostmi, ano a většinou jsou upravovány podle potřeby. Ne lidí, ale byznysu…Proč o něčem mluvit s despektem, když má někdo tu nejlepší zkušenost? Proč si to nejdříve neověřit, navštívit paní léčitelku, třeba ji i požádat o kontakty na vyléčené lidi. Samozřejmě, že pravidelně chodím na plicní na kontrolu, astma nikde, vše ok. Je to pro vás dostatečný důkaz, že akupunktura pomohla? Bez kortikoidů, které mají vedlejší účinky a těžko se z těla dostávají. Nezatracujme, co neznáme, s čím nemáme zkušenosti a neobviňujme bez dostatku důkazů. Nebo Vy jste tak dokonalá, že víte vše nejlépe a rozumíte všemu a jse bez chyb? Možná jste napáchala spoustu chyb, ani o tom nevíte. Stejně jako pani doktorka, která mne svou léčbou neléčbou přivedla k astmatu…

  1. Nemám čas pročíst si celý komentář a na vše poctivě reagovat. Položím Vám ale zásadní (teoretickou) otázku. Celý život Vás učili, že člověk neumí létat, ale někdo by Vám řekl, že to jde a že naučil létat spoustu lidí. Neměl by pro to žádné informace, které by šly hned ověřit. Věřila byste mu? Šla byste zkusit skočit z okna létat? Já tedy ne.
   A paralela s celikií… paní Moučková tvrdila autorce článku, že lžička napoje caro, který není bezlepkový, vyléčila celé rodiny celiaků. Za prvé není řečený počet rodit, za druhé není řečeno, jestli vůbec celiakii měli, zda jim někdo dělal krevní test a biopsii před a následně po pravidelné konzumaci nápoje caro. To, že nemají potíže – příznaky – celiakie, ještě neznamená, že jim lepek nadále nepoškozuje střevo a o to mi jde. O ověřování si informací a poskytnutí důvěryhodných důkazů. Lidé zde nevěří mě, že lepek poškozuje střevo a přitom moje zkušenost je taková, že po náhodné konzumaci lepku, se lidem do pár dnů objevily zažívací potíže, celková únava, průjem atd. Mám to vyzkoušené jak na sobě, tak vypozorované u dalších lidí trpících celiakii, se kterými pravidelně komunikuji. Všichni mají lékařské zprávy, odběry krve, biopsii…. Tohle jsou pro mě důkazy. Ne tvrzení, že na neznámé skupině lidí bez jasného potvrzení diagnózy někdo zkoušel pravidelné pití cereálního nápoje a neumím si představit ani způsob jakým by caro bylo schopno změnit genetický kód, aby se náhle vyléčil z celiakie.

   Další věc, co mě „zaujala“… zmiňujete MUDr. Cajthamlovou, která je lékařka, ale nemá vzdělání nutričního terapeuta a její rady pro mě nemají žádnou hodnotu. To, že si udělala jméno na televizní soutěži je dobře možná pro ni. Já to jako dobré nepovažuji a proto se mi ani nelíbí srovnání její osoby se zkušenými a opravdu vzdělanými nutričními terapeuty!!! Jedině pro mě přijatelné vzdělání v oblasti léčebné výživy je to, které poskytuje lékařská fakulta a rovnež obor věnující se výživě na VOŠ. Ještě dejme tomu někteří lékaři se speciální atestací, teď si nejsem jistá, ale tuším je to dietologie. A tím to končí. Kdokoliv jiný ani ze zákona nemá oprávnění poskytovat rady ohledně léčebné výživy a to, že to dělají lidi ze sportovky a s kurzem, je vyloženě ostuda a doufám, že se to jednou legislativně vyřeší.

   To, že Vám doktorka nepomohla je chyba té doktorky a je to smutné, ale nejde kvůli jednomu doktorovi zatracovat všechny ostatní doktory.

   Taky nechápu, proč mluvíte zrovna se mnou o věcech, na které já tady vůbec nepoukazovala, nevyjadřovala jsem se k nim, ani jsem na ně zde nepsala svůj názor, protože co od začátku řeším je jen a pouze celiakie.

   A poslední věc je ta, že úkol ověrení informací od paní léčitelky, kontakt na rodiny a poskytnutí oveřených informací bylo prací autora článku a ne komentujícího člověka, který pouze poukázal na nedostatek a na chybné informace stran celiakie, se kterou má sám bohaté zkušenosti jak své vlastní, tak zprostředkované prostřednictvím odborníků, pacientů a odborných studií, které nedělaly, žádné farmaceutické firmy za účelem businessu, ale z důvodu pomoci lidem! Tím, že tady nadáváte na zlý farmaceutický průmysl nadáváte i na kontrolní orgány jako SZPI, jejichž úkolem je kontrolovat bezpečnost toho, co se nabízí lidem. A možná by bylo dobré si rovněž doplnit informace z farmakologie, protože všechno tady opravdu do jedné reakce člověk nemá čas napsat a ještě k tomu psát opravdu věrohodné zdroje. A věřte, že ne všichni vědci jsou zmanipulovaní a jdou na ruku farmaceutickým firmám, jak vy si chybně myslíte……