Rady léčitelky Evy Moučkové pro přírodní uzdravení

pani-mouckovaVčera jsem absolvovala osobní konzultaci u skvělé léčitelky, která léčí lidi po celém světě přírodními prostředky a velké dámy, paní Evy Moučkové a rozhodla jsem se s vámi podělit o několik velmi cenných rad, kterými mne obohatila.

Paní Moučkové je osmdesát let, má více energie než kdejaký třicátník a neuvěřitelnou paměť. Za to prý vděčí tomu, že každý den zpívá, jí střídmě, vaří z celistvých potravin (ne polotovary) a léčí se bylinami.

Všem lidem doporučuje:

„Každý den zpívejte alespoň 10 písniček. To je tisíckrát lepší než klasická meditace.“ Zpívání rozvibrovává celé tělo, které se rychleji regeneruje, rozveseluje mysl a odpoutává myšlenky, takže se krásně zrelaxujete a odbouráte ničivý stres. Doporučuje zpívat i lidem bez hudebního vzdělání a sluchu, ale v ústraní.

„Nebojte se masa a smetany, kromě vepřového. To bych do úst ani do huby nevzala!“ Důvod je ten, že prase se nepotí, veškeré škodlivé látky a kyselina močová zůstává uvnitř masa a ani je nevyvaříte, nevypečete nebo vyškvaříte. Také podle mnohých náboženství je to tzv. nečisté maso a důvod je přesně tento. Je pro člověka nezdravé a způsobuje spoustu nemocí, jako například bolestivou dnu, záněty kloubů a další. Maso, které paní Moučková doporučuje, je zvěřina, králičí, krůtí, kuřecí, jehněčí, kachní.

„Muži by neměli jíst hovězí maso.“ Současná komerční produkce hovězího masa, je plná ženských hormonů a tudíž mužům způsobuje problémy s mužskými orgány a hormonálním systémem. Obecně maso z komerčních chovů je plné také antibiotik a při jejich konzumaci u nás dochází k rezistenci na antibiotika, takže pak nezabírají a velmi zatěžují náš organismus. To se projevuje hlavně oslabením jater, žlučníku a sleziny, ale také ledvin. Proto i když máme pocit, že jíme zdravě, nepijeme alkohol, nekouříme, nebereme drogy a pohybujeme se často na čerstvém vzduchu, je třeba se pravidelně detoxikovat bylinami. Znečištění je v současnosti všude a je třeba to přijmout.

„Jezte 2-3 krát týdně ryby.“ Ano, i s rybami z klasických chovů je to podobné, ale něco přeci jen jíst musíme a ryby obsahují spoustu cenných látek. Především mořské ryby obsahují zdravé tuky tj. omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které preventivně působí proti nemocem srdce a oběhové soustavy, zánětům šlach a kloubů a vzniklé nemoci pomáhají léčit. Pokud držíte dietu, pomohou vám tuky z ryb při odbourávání podkožního tuku, stejně jako ořechy. Obsahují také vitamíny skupiny B, hořčík nebo selen (podle typu ryby) a vysoký obsah kvalitních bílkovin.

S jídlem obecně je dobré vybírat si zdroje od menších farmářů a sadů nebo ze zahrad, ale to není vždy možné. Netrapte se tím a jídlo si dobře dochuťte, ozdobte a užijte. Jíme, abychom žili a z úst samotné paní Moučkové padla i věta, že všichni tzv. breathariáni jsou podvodníci, neboť byla svědkem situací, kdy se o tom mohla na vlastní oči přesvědčit.

bylinky

„Na detoxikaci i problémy se žaludkem a žaludečními vředy nejlépe pomáhá vařená rýže s mrkví.“ Myslím, že toto mohou potvrdit mnozí z vás, kteří se s těmito problémy již setkali. Má babička si takto léčila své vředy, moje máma takto vyléčila mě jako miminko, když jsem se narodila s rotací žaludku a katarem a také sama se tím při obtížích léčí a vždy to pomůže.

„Na záněty jakéhokoli typu skvěle pomáhá tee tree olej.“ Ať se potýkáte se záněty močových cest nebo měchýře, či zánět v krku, udělejte si speciální kůru. Užijte jednu kapku tee tree v troše vody každou hodinu, co jste vzhůru. Minimum je 8 kapek, max 12 kapek za den. Velmi brzy se zánětu zbavíte. Je to osvědčená metoda, která již pomohla mnoha lidem i s chronickými záněty, trvajícími i třicet let a vyléčili se!

„Pokud trpíte nesnášenlivostí lepku, pijte meltu a Caro.“ Tato překvapující informace se paní Moučkové osvědčila u mnoha vyléčených pacientů i s celiakií, kteří dlouhodobě pili meltu a Caro (obilné kávy), každý den zarovnanou lžičku Cara a jejich nesnášenlivost se postupně snižovala, až se dostala k tolerantní hranici a tito lidé mohli začít jíst klasický oves, žito a další. Obecně je vhodné se vyhnout bílé pšenici, neboť ta nemá s tou starou (za našich babiček) nic moc společného.

„Jezte jen ty mléčné výrobky, které prošly kvasným procesem.“ Zásadně nedoporučuje pít mléko, neboť mléko není nápoj, ale potravina a je vhodné pouze pro miminka. Mléčné potraviny, které prošly kvasným procesem jsou například jogurty, kefír, tvaroh, sýr (ne tavený!) a další. V případě, že se nemůžete vzdát své oblíbené kávy s mlékem, nahraďte mléko smetanou, neboť smetana má jinou povahu a je to tuk.

„Studené nohy a ruce jsou od povrchního nedostatečného dýchání a reguluje je hluboký dech.“ Ti z vás, kteří většinu svého života řeší, co se studenými nedokrvenými končetinami, již nemusí obcházet cévní oddělení a jiné lékaře, ale stačí zhluboka vědomě a pravidelně každý den dýchat. Tipy na dechová cvičení naleznete v sekci Dýchání.

„Urinové obklady si poradí s lecčíms, včetně záškrtu a uzlin bez antibiotik.“ Paní Moučková již viděla mnoho vyléčených dětí i dospělých počůranými obklady ještě v době, kdy antibiotika neexistovala a to i v tak těžkých případech, jako jsou dusivý záškrt nebo hnisavé angíny. Sama mi potvrdila, že urinoterapie je velmi cenný zdroj léčení, i když se nad ní mnozí ošklíbají. Prý i mnoho současných lékařů urinové obklady používají. Malým dětem doporučuje rozbité koleno a jakékoli odřeniny ihned počůrat, neboť je to nejlepší a nejrychlejší dezinfekce. Rány se pak rychle a bez problémů hojí. Více o urinoterapii v článku Léčivá urinoterapie.

pampelišky

„Žvýkejte pampeliškové listy kdykoli jen můžete a budete mít stále zdroj vitamínů na posílení imunity.“ Pampeliška je darem z nebes, stejně jako další léčivé byliny a květy. Je to přirozená zelená potravina, se kterými se v poslední době roztrhl pytel a které jsou různě zpracovávány (mladý ječmen, spirulina, chlorella). Pampeliškové květy a listy jezte kdykoli je potkáte, je to vaše přirozená lokální potravina, stejně jako šípky jsou našimi pomeranči. Více o jedlých bylinách v článku Jedlé rostliny – podrobný přehled a více o léčení pampeliškami v článcích o pampeliškách.

„Zasaďte si na zahrádce lichořeřišnici a jezte její listy i květy, budete dlouho zdrávi.“ Lichořeřišnice je skvělá na záněty (močového měchýře, horních cest dýchacích, …), infekční choroby, tinktura pomáhá na akné, opary, ekzémy a podporuje růst vlasů. Čaj z lichořeřišnice lze popíjet i jako prevenci.

Recept na čaj:

Jednu lžičku řezaných sušených listů zalijte šálkem horké vody, nechte 10 minut louhovat a poté přeceďte. V případě přípravy čaje z čerstvých listů použijte dvě lžičky.

 

Paní Moučková je vstřícná a velmi otevřená dáma a tak jsem s ní probírala i recepty, které užívám a o které jsem se na svých stránkách s vámi podělila. Bavily jsme se o zázračných účincích kurkumy a potvrdila mi, že lék z kurkumy v článku Zázračný lék z koření na stovky nemocí, sama často používá a doporučuje i svým pacientům a to i jako prevenci. Je skvělý na záněty a moje maminka si s ním vyléčila dokonce i boreliózu!

Její skvělý recept Jednoduchý domácí recept na vápníkovou bombu, jsme oživily také v diskuzi o menopauze, těhotenství, úbytku estrogenu, problémech s kostmi, artritidě a dalších nemocech, na něž tento lék skvěle pomáhá a to i v případech, se kterými si ani sami lékaři nevědí rady.

Dotkly jsme se také tématu očist a rakoviny. Řekla jsem jí, že se čistím díky receptu Jak jednoduše očistit střeva bez klystýru, který pochází od Johanny Budwigové, který velmi chválila a který skvěle zabírá na rakovinu, jako prevence i jako léčba. Johanna Budwigová byla za objev spolupráce lněného semínka, lněného oleje a mléčné bílkoviny (tvarohu, sýru cottage nebo kefíru) v boji s rakovinou, nominována i na Nobelovu cenu a to několikrát. Tato směs rostlinného oleje a proteinů poskytuje nemocnému tělu potřebnou výživu, aby se vyléčilo samo na molekulární úrovni. Rakovinné buňky se přitom odbourávají nebo absorbují a tělo se uzdravuje už během tří měsíců této diety. Jde o dietu bohatou na nutriční složky, bez aditiv a bez živočišných produktů, s výjimkou právě tvarohu. Největší problém její metody spočívá v tom, že neumožňuje vydělávat peníze, protože se jedná o recept, který si každý velmi jednoduše připraví sám.

Je toho mnoho a postupně se s vámi budu dělit i o další svá poznání a obohacení od jiných moudrých lidí. Věřím, že jste objevili další inspiraci a budete alespoň něco z toho, čím paní Moučková léčí a vyléčila již tisíce lidí po celém světě, také dodržovat a sáhnete vždy nejdříve po přírodním léku, než tom chemickém a zároveň svou nemoc budete vnímat jako důležitý signál svého těla na zastavení, odpočinek a probrání si svých myšlenek a způsobu života, který momentálně žijete. Děje se to každý den, že pouhým uvědoměním si a změnou myšlenek a stavu věcí kolem, se lidé uzdravují a to je také důvod, proč dělám tyto stránky.

Buďte zdrávi, zpívejte si a mějte veselou mysl, život hrozně rychle letí…

 

Foto paní Evy Moučkové a její videa naleznete na Česká televize
Michaela Weissová
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci. Díky.

73 komentářů
  1. Prosím o radu,jak se zbavit nadváhy a Eutiroxu 100 mg, po 20 letém užívání na sníženou funkci štítné žlázy.Stále přibírám, nyní 90 kg, 170 cm,63 let.Pohyb mám,nepřejídám se.Trochu stres,starám se o umírající lidičky v jejich domovech.A abych to zvládla hlídám malé dětičky,jako opačný protipol.Děkuji srdečně.

  2. Nevím jestli ještě po roce dostanu odpověď.Prosím o radu,letos je to 20 let co beru Eutirox, 100 mg na sníženou funkci štítná žlázy.Během 1 roku nárust váhy o 9 kg.Nepřejídám se,pohyb mám- hlídám malé děti.Lékař mě neporadí,ráda bych se zbavila nadváhy i Eutiroxu,ale nevím čím ho adekvátně nahradit,děkuji.

  3. paní Michaelo,
    velice děkuji za to, že se dělíte o poznatky, které mohou pomoci i dalším lidem. Také bych ráda navštívila paní Evu, ale ani nevím kde. Jsem ráda, že Ísem našla vaše stránky, blog.
    Přeji vám hodně štěstí, zdraví, pohodu, at se vám ve všem daří. S úctou Dana

  4. Dobrý den,
    velice obdivuji paní Moučkovu a hltám každé její slovo.Za tyto stránky velice děkuji.Budu na nich častým hostem :).Chtěla bych vás poprosit o radu,jak si poradit se srdeční arytmii.Děkuji Helena