Příčiny nemocí podle Louise Hay

Health insurance conceptLouise L. Hay a její báječná kniha Miluj svůj život, o které jsem vám již psala, ovlivnila milióny lidí na planetě. Dnes jsem se rozhodla z této úžasné knihy vyjmout tabulku s nemocemi, které jsou seřazeny podle abecedy a k nim je vždy přiřazena i duchovní příčina nemoci a afirmace. Buďme zdrávi!

 

ABSCES Hlodavé myšlenky na křivdy,Urážky, pomstu. Dovoluji svým myšlenkám, aby se osvobodily. Jsem usmířený.
ADDISONOVA NEMOC Citová podvýživa. Vztek na sebe sama. S láskou pečuji o své tělo, o svou mysl a své city.
AFTY Nevyřčená jedovatá slovaObviňování Ve svém láskyplném světě vytvářím jen a jen dobro.
AIDS Zavržení sebe sama. Sexuální vina. Zakořeněné přesvědčení, že za nic nestojíte Jsem Božím, dokonalým ztělesněním života. Raduji se ze své sexuality. Raduji se ze všeho, čím jsem. Mám se rád
AKNÉ Odmítání sebe sama. Štítivost vůči sobě. Jsem Božím ztělesněním života. Mám se rád. Beru se takový jaký jsem.
ALERGIE Na koho jste alergičtí? Odmítání vlastní síly. Svět je bezpečný a přátelský. Jsem v bezpečí. Jsem smířený s životem
ALKOHOLISMUS Pocit marnosti, viny a neschopnosti. Zavrhování sebe sama. Žiji v přítomnosti. Každý okamžik je nový. Vážím si sám sebe. Mám se rád
ALZHEIMEROVANEMOC Touha opustit tuto planetu. Nezpůsobilost brát život takový jaký je. Všechno probíhá ve správném okamžiku, čase i prostoru. Bůh vždy jedná správně
AMÉNIE Nerozhodné postoje. Málo radosti. Strach ze života. Pocit, že za nic nestojím. Mohu se naplno radovat ze života. Jsem v bezpečí. Mám rád život
ANGÍNA Strach. Potlačované emoce.Potlačovaná kreativita. Mé dobro proudí bez překážek. Svým prostřednictvím vyjadřuji  své myšlenky pocházející od Boha. Jsem usmířený.
ANOREXIE Viz. nechutenství
APATIE Vzdorování citům. Strach City jsou bezpečné. Otevírám se životu. Raduji se z něj.
ARTERIOSKLERÓZA Vzdor. napětí. Zatvrzelá úzkoprsost. Odmítání vidět dobro. Zcela se otevírám životu a radosti. Na svět se dívám s láskou..
ARTRITIDA Viz. zánět kloubů
ARTRITICKÉ PRSTY Touha trestat. Provinilost.Pocit diskriminace. Dívám se s láskou a pochopením. Veškeré prožitky vystavuji paprskům lásky.
ASTMA BRONCHIALE Přemáhání vlastních emocí.,,Dusivá láska,,

Neschopnost dýchat sám za sebe. Potlačovaný pláč.

Je bezpečné převzít zodpovědnost za svůj život.
ASTMA, DĚTSKÉ Strach že života tady. Toto dítě je v bezpečí. Je obklopeno láskou a péčí
BOLESTI-AKUTNÍ Touha po lásce a bezpečí Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Mám rád lidi a oni mě také.
– CHRONICKÉ Vina. Vina si vždy hledá trest S láskou se zbavuji minulostiJsem svobodný a ,,oni,, také. V mém srdci je teďvše v pořádku
BRADAVICE Vyjádření nenávisti. Přesvědčení, že jsem ošklivý. Plně vyjadřuji lásku a krásu života
BRIGHTOVA NEMOC Pocit, že jsem malé dítě, které nic neumí, za nic nestojí. Neúspěch. Ztráta Mám se rád. Záleží mi na sobě. Dělám vždy vše správně
BRONCHITIDA Rozjitřené rodinné prostředí.Hádky, křik, dusné ticho Vyhlašuji klid a harmonii v sobě a vůkol sebe.
BURZITIDA Potlačovaný hněv, chuť někoho uhodit Láska uvolňuje. Láska ve mně se zprošťuje všeho, co je jiné než ona
CELULITIDA Lpění na karambolech minulosti. Potíže při pohybu vpřed. Strach zvolit si vlastní směr. Odpouštím si. Odpouštím všem, všemu minulému. Jsem svobodný.
CUKROVKA Touha po tom, co by bývalo bylo, kdyby. Potřeba ovládat druhé. Nesmírný smutek. Zatvrzelost. Tento okamžik je plný radosti. Rád(a) si osladím život.
CUSCHINGŮVSYNDROM Mentální nevyrovnanost. příliš se zaobíráme zdrcujícími myšlenkami. S láskou vyvažuji své tělo i mou  mysl. Zabývám se jen myšlenkami, které mi dělají dobře
CYSTICKÁ FIBRÓZA Utkvělá představa, že od života nelze čekat nic dobrého. Sebelítost. Život mně má rád. Přijímám ho naplno a svobodně.
CYSTY (Viz též Prsa) Vzpomínky na dřívější bolestné zážitky. Hýčkání starých křivd. Falešný, nesprávný růst. Jsem rozhodnut myslet jen na krásné věci. Mám se rád.
ČELISTI (Sanice)- POTÍŽE Zloba. Zášť. Touha po pomstě Jsem rozhodnut změnit svůj způsob uvažování, který mi tento stav přivodil. Mám se rád a jsem v bezpečí.
DÁSNĚ (viz též KRVÁCENÍ Z DÁSNÍ) Neschopnost stát si za svým. Rozbředlost. Jsem rozhodný. Vše dotahuji do konce. Láska mi dodává sil.
DECH Představuje schopnost přijímat život. Miluji život.
DĚLOHA Představuje sídlo kreativity Jsem ve svém těle doma.
DERMATOMYKÓZA Frustrace z toho, že mě okolí nepřijímá. Neschopnost pohybu vpřed. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Dovoluji sám sobě jít vpřed. Pohyb je bezpečný.
DĚTSKÉ NEMOCI Potíže růstu. Víra v nesprávné zákonitosti, nesprávné společenské pojmy a v přesně rozvržené harmonogramy. Nedospělé chování lidí v blízkosti dětí. Toto dítě ochraňuje bůh a obklopuje jej pouze láska. Žádáme mentální ochranu.
DNA Potřeba dominovat, být nadřazený. Netrpělivost, hněv. Jsem v bezpečí. Jsem usmířený se sebou i ostatními.
DUŠEVNÍ CHOROBA Útěk od rodiny. Únik od reality, stažení se do sebe. Násilné odtržení. Tato mysl zná svou pravou totožnost. Je vyjádřením Boží kreativity.
DUŠNOST Strach, nedůvěra v proces života. Ustrnutí v dětství. Je bezpečné vyrůst a stát se dospělým. Svět je bezpečný. Jsem v bezpečí.
DUTINY Alergie na jednu konkrétní osobu, na někoho blízkého. Vždy mě prostupuje a obklopuje klid a harmonie. Vše je v pořádku.
DÝCHACÍ POTÍŽE Strach či odmítání naplno přijímat život. Pocit, že nemáte právo zabírat prostor či dokonce vůbec existovat. Mým přirozeným právem je žít naplno a svobodně. Jsem hoden lásky. Jsem  rozhodnut žít naplno.
DYSPEPSIE Strach. hrůza, úzkost. Nadávání a brblání. Klidně a radostně trávím a vstřebávám všechny nové zážitky.
DYSTROFIE SVALSTVA Viz . SVALOVÁ DY