9 druhů bolesti – jejich duchovní příčina a jak s nimi pracovat

Fakt, že jsou naše psychika a emoce propojeny s naším fyzickým tělem je již mnohým jasný a neodiskutovatelný. I když to víme, tak to bohužel neznamená, že jsme si vědomi toho, co nám jednotlivé bolesti říkají o tématech v naší mysli nebo našem nevědomí. A v neposlední řadě to ani neznamená, že víme, jak s vynořujícími se tématy pracovat. 

Všímejte si svého těla pozorně, dejte mu prostor a čas na to, aby k vám mohlo promluvit ještě dříve, než se projeví palčivou bolestí, která je voláním po pozornosti a zpracování vašeho aktuálního životního tématu. Vnímejte každý sebemenší signál – píchnutí, mravenčení, začínající bolest, nekomfort. Čím dříve se zastavíte a spočinete v tichu sebe, aby se se vám mohly vyjevit obrazy s bolestí spojené, tím více se ochráníte před rozvinutím závažnějších příznaků bolesti/nemoci a tím dříve se jich zbavíte a tím ulevíte svému pocitu bytí.

Abychom se odpíchli od začátku, tedy od vzniklé sužující bolesti, která jde odstranit pouhým uvědoměním a rozpuštěním strachu s ní spojeným bez doktorů, podíváme se na devět nejčastějších bolestí v těle a rozebereme jejich nejčastější mentální spouštěče.