9 druhů bolesti – jejich duchovní příčina a jak s nimi pracovat

Fakt, že jsou naše psychika a emoce propojeny s naším fyzickým tělem je již mnohým jasný a neodiskutovatelný. I když to víme, tak to bohužel neznamená, že jsme si vědomi toho, co nám jednotlivé bolesti říkají o tématech v naší mysli nebo našem nevědomí. A v neposlední řadě to ani neznamená, že víme, jak s vynořujícími se tématy pracovat. 

Všímejte si svého těla pozorně, dejte mu prostor a čas na to, aby k vám mohlo promluvit ještě dříve, než se projeví palčivou bolestí, která je voláním po pozornosti a zpracování vašeho aktuálního životního tématu. Vnímejte každý sebemenší signál – píchnutí, mravenčení, začínající bolest, nekomfort. Čím dříve se zastavíte a spočinete v tichu sebe, aby se se vám mohly vyjevit obrazy s bolestí spojené, tím více se ochráníte před rozvinutím závažnějších příznaků bolesti/nemoci a tím dříve se jich zbavíte a tím ulevíte svému pocitu bytí.

Abychom se odpíchli od začátku, tedy od vzniklé sužující bolesti, která jde odstranit pouhým uvědoměním a rozpuštěním strachu s ní spojeným bez doktorů, podíváme se na devět nejčastějších bolestí v těle a rozebereme jejich nejčastější mentální spouštěče.

 

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy jsou obvykle způsobovány stresem, který zažíváte v průběhu dne. Zastavte se, zhluboka se několikrát nadechněte, běžte se projít, prohoďte pár nepracovních slov s kolegy nebo zavolejte někomu, koho máte rádi. Přesuňte svou mysl k příjemným věcem. Relaxujte, sportujte, odpočívejte, myslete na sebe s láskou.

 

Bolesti v krku

Pokud vás trápí bolesti v krku, zřejmě nedokážete druhým lidem nebo sami sobě něco odpustit. Odpuštění je komplexní proces a je třeba si ho osvojit, naučit. Stává se, že i když se zaměříte na odpuštění, téma je tak hluboké, že je třeba se do odpuštění s odstupem času vrátit a třeba i několikrát. Neděste se toho, vše je v bezpečném procesu a má svůj konec.

Pokud se nechcete ponořovat do hloubky odpuštění, tak se alespoň snažte ladit na pozitivní stránky člověka, kterému nemůžete odpustit.

Bolesti ramen

Bolest v ramenou naznačuje, že sebou nesete těžkou emocionální zátěž, neboli že jste si toho hodně naložili. Oblast trapézů a ramen je velkou plochou, ve které se usazují pocity povinnosti, zátěže, … Nesete to tzv. na ramenou.

 

Pokuste se osvojit si umění delegovat věci, umět se rozdělit o povinnosti, ať už ve vaší práci nebo rodině. Je to v pořádku a je to správně.

 

Bolesti v horní části zad

Bolesti v horní části zad naznačují, že nemáte dostatek emocionální podpory. Nedáváte jí sobě, pochybujete o sobě, neumíte nebo nemáte možnost uvolnit a projevit své emoce. Možná se cítíte nemilovaní nebo nechtění.

Pokuste se na toto téma naladit a zjistit, jestli se tam otevře. Uvědomte si kdo jste a poděkujte za to. Pocit vděčnosti pomáhá léčit všechna naše trápení na všech úrovních.

Vyražte ven mezi lidi, bavte se otevřeně, buďte kým jste a nebote se.

 

Bolesti ve spodní části zad

Bolesti ve spodní části zad mohou znamenat, že si děláte přílišné starosti o peníze. Často řešíte svou materiální stránku a máte obavy z nedostatku, z neplynutí.

Snažte si tento stav uvědomit a vědomě ho prodýchnout, rozpustit, uvolnit svá bedra a kříž. Jste v bezpečí.

Změňte svou situaci také v hmotném světě. Požádejte o zvýšení platu, zamyslete se nad novými projekty, které můžete uskutečnit, spojte se s těmi správnými lidmi, kterým věříte a líbí se vám jejich styl práce a žití. Naskočte do flow.

 

Bolesti v lokti

Bolest v lokti vyjadřuje vaše odmítání změn v ž