Francie odsouhlasila zákaz pěstování GMO kukuřice

An ear of corn isolated on a white backgroundTato krásná země minulý týden schválila zákon o zákazu pěstování GMO kukuřice.

Agentura Reuters uvádí: „Od teď žádná odrůda GM kukuřice nesmí být pěstována vzhledem k toxickému ohrožení půdy, hmyzu a lidského zdraví.“ 

Tudy vede cesta, Francie!

 

Minulý měsíc Francie oficiálně zakázala prodej, užívání a pěstování Monsanto MON810 odrůdy, což byla pouze jediná GMO plodina, která byla v rámci Evropské Unie povolena. Nyní, i když EU takový postup Francii umožnila, bude se i nadále Francie snažit o autonomní politiku a veškeré budoucí tlaky ze strany EU budou Francií odmítány.

„Je dnes nezbytné obnovit široce sdílené přání na trvání tohoto francouzského zákazu.“ řekl Jean – Marie Le Gwent, ministr parlamentních vztahů. „Tento návrh zákona posiluje dekret, který prošel loni v březnu a který zabraňuje přímé pěstování GMO a rozšiřuje se tak na všechny transgenní odrůdy kukuřice.“

Tento zákaz bude rozšířen i na společnost Monsanto a další zakázané společnosti jako jsou DuPont a Dow Chemical od infiltrování francouzského potravinářského systému.

Vezměte si své chemikálie zpátky!

Podle agentury Reuters toto hlasování posunulo vpřed předchozí odmítnutí, takže důležité je vytrvat.

Tento přístup Francie je inspirující i pro ostatní země po celém světě a svědčí o přínosu odhodlání se pro správnou věc. Zatímco Spojené státy jsou stále na dlouhé cestě pokud jde o zákaz GMO plodin (jsou u nich velmi rozšířené), zejména kukuřice, budou jejich zákonodárci nakonec muset vzít na vědomí, že země za zemí zakazuje tento typ potravin nebo alespoň usiluje o jejich řádné označení tak, aby spotřebitelé měli možnost se svobodně rozhodnout co koupí a následovat tak trend návratu k přirozenosti.

I když v mnohých internetových a tiskových „důvěryhodných“ zdrojích je GMO vychvalováno jako záchrana lidstva od hladu a škůdců, faktem zůstává, že geneticky modifikované potraviny jsou nepřirozené pro naše zdraví i celou planetu, jež narušují (mimo jiné jsou odolné vůči insekticidům a pesticidům).

Názor nechť si každý udělá sám, ale fakt, že i vyspělé země toto moderní manipulovaní se živými organismy zakazují, je dalším probouzejícím argumentem.

Hurá 😉

 

❤ Mia ☮

Autor a překlad: Mia Weissová, zdroj: reuters.com www.slunecnyzivot.cz

Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě, pokud bude připojeno jméno autora, zdroje, aktivní odkaz na www.slunecnyzivot.cz a celá tato poznámka. Díky!

Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.