Tajemství dlouhého a šťastného života

starenkaKlíčovým faktorem určujícím míru našeho zdraví je MYŠLENKA, i když mnoho lidí si myslí, že je to genetika, množství pohybu nebo výživa. NE!

Mnoho vědních oborů jako je například psychoneuroimunologie, psychoneurokardiologie, psychoneuroendokrinologie nebo výzkumy zabývající se psychosomatickými poruchami či výzkumem rakoviny toto tvrzení již mnohokrát dokázaly.

 

Nejstarším zdokumentovaným člověkem, který kdy žil, byla Francouzka Jeanne Calmet, která se dožila 122 let a 164 dní na této Zemi.

Co bylo její tajemství? Francouzský výzkumník Jean – Marie Robin, který tehdy s Jeanne spolupracoval, k tomu řekl: „Ona nikdy nedělala nic speciálního proto, aby byla zdravá.“

Jeanne Calmet kouřila od svých 21 let mnoho cigaret každý den, pila portské víno a jedla několik čokoládových bonbónů denně až do doby svých 119 let.

Vždy přisuzovala zásluhy za svůj dlouhý život tomu, že se ráda a hodně smála a vyhýbala se stresu. Vždy říkala: „Když s tím nemůžeš nic udělat, tak se tím netrap.“ Možná, že se netrápila také proto, že její životní okolnosti byly více než příznivé – narodila se do bohaté rodiny, bohatě se vdala a umožnila si žít příjemným a komfortním životem bez velkých stresů.

Pojďme porovnat tento příběh s příběhem někoho, koho dobře znám a kdo žil velmi zdravým a uvědomělým stylem života – jedl správně, cvičil, mohl by být označen jako nechutně zdravý. Dostal infarkt ve věku 61 let. Možná si říkáte, že je to nespravedlivý paradox, ale jen to potvrzuje fakt, že myšlenky ovlivňují naše zdraví a celý život. Tento člověk se nikdy nesmál, byl to tzv. suchar, který žil samotářsky a „dokonale“.

Osobní příběhy jsou vždy zajímavé, ale podívejme se na to, co o souvislostech mezi myšlenkami a předčasnou smrtí například rakovinou nebo infarktem říká výzkum. Základní studie o myšlení v souvislosti se srdečními onemocněními jsou velmi dobře známé, ale co rakovina?

The Journal of Psychosomatic Research uvádí: „Extrémní potlačování zloby je nejčastěji identifikovanou příčinou u pacientů s rakovinou prsu.“

V dalším výzkumu se uvádí: „Velmi nízká dosažení zloby byla zaznamenána v mnoha studiích pacientů s rakovinou. Takové nízké skóre naznačuje potlačování, vytěsňování nebo zdrženlivost hněvu. Existují důkazy, které ukazují, že potlačený hněv může být předstupněm rozvoje rakoviny a také faktorem k zahájení uzdravování po stanovení diagnózy.

Nejzajímavějším faktem pro mě stejně zůstává žena, která kouřila 100 let několik cigaret denně bez zdravotních problémů a dožila se 122 let. Proč jí její kouření nepřivedlo předčasně do hrobu? Otázku nechť si každý zodpoví sám, ale podle mě je to tak, že: „Myšlenky jsou důležitější než životní styl.“

 

anson.ucdavis.edu, calment.html, rawforbeauty.com
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.