Léčivá urinoterapie

urina2Naše tělo má dokonalou schopnost regenerace a v mnohých případech se dokáže opravit samo citlivým přístupem, vědomou pozorností, změnou jídelníčku a životního stylu a urinoterapií.

Urinoterapie je pro mnohé absolutním tabu a jsem toho názoru, že přistoupení k takové formě sebeuzdravování a sebeobjevování, vyžaduje určitou míru vědomí a úcty sama k sobě, bez toho ji nelze zahájit úspěšně.

Sama mám s urinoterapií velmi dobré zkušenosti a to nejen při uzdravování těla, ale také co do rozšířeného vnímání sebe sama a světa kolem. Je to kontakt s prasilou – vědomím, které je ukryto v každé buňce našeho těla a je zcela autonomní.

Při takové kůře se člověk hodně ponoří do sebe, zbystří se mu smysly a vnímání přesune své těžiště od povrchnějších věcí k těm hlubším, zemitějším. Startuje se pochopení, vděčnost a úcta k sobě samému. Posouvají se hranice. Roste sebe-vědomí a vlastní síla. Rozbíhají se pudové a smyslové zážitky a člověk se stává propojenějším se svými kořeny a se vším lidským, zvířecím i vesmírným.

Při překonání vnitřních bariér a minulých škatulek o tom, co moč vlastně je nebo není, při rozhodnutí se otevřít se novému a uzdravit se, při přijetí sebe sama a svého dokonalého těla, se člověk skutečně obohacuje na té nejniternější a nejdůležitější úrovni. To je má zkušenost a proto jsem se rozhodla rozšířit své poznání dál. Aby tento článek naplnil svou podstatu, uvedu zde z několika zdrojů pár důležitých informací.

Urina velmi pomáhá při hladovění, kdy se doba hladovění zkracuje, neboť vydáme méně energie a tolik „nestrádáme“. Urina dodává tělu zpět potřebné soli, minerály a informaci toho, co se v těle odehrává. Podobné se léčí podobným.

Urinu lze použít k výplachům ústní dutiny, oplachování pleti, čištění zubů (zuby krásně vybělí), koupáním, konče užitím pro výplachy těla a pravidelnému, nejlépe rannímu popíjení. Energie těla se po užití znásobuje, pleť a kůže celého těla je mnohem více na omak jemnější a pružnější, člověk se necítí tolik unavený, uzdravuje se, doplňuje potřebné látky, vybírá si kvalitnější jídlo, odpadnou nadbytečné a nezdravé chutě na sladké nebo příliš slané jídlo a mnoho dalšího, co se nedá popsat na kolektivní úrovni.

Pokud vám to přijde na poprvé nemyslitelné, je to v pořádku, příliš dlouho jsme byli seznamování s pravým opakem léčivých účinků uriny. Kamarádka mi nedávno napsala, že vyzkoušela poprvé namísto tonika na pleť, pouze urinu a s nadšením mi psala o účincích užití. Toto je jedna z možností, jak jemně začít přijímat do svého systému urinu, stejně tak urinu sebranou během dne můžete použít do své obvykle naplněné vany.

Kůže vylučuje 3 a půl krát více nečistot a jedů, než dechem – je nazývána třetí plící nebo ledvinou. Lepší než sprcha, je koupel s urinou nebo bylinnými nálevy.
Vaše úžasná kůže je plošně největší orgán pro vyloučení škodlivin a jedovatých látek z těla. Ty se nejlépe vyloučí vodními procedurami – koupele, páry, sauny, zábaly…, toho se již využívalo za starého Egypta. Vaše tělo si postupně začne zvykat a velmi se Vám odvděčí.

Urinu využívám hojně také namísto kosmetiky. Má obvykle dříve vysušená kůže získala hebkost a jemnost pravidelným potřením povrchu kůže urinou.
Chuť urini ovlivňuje skladba jídelníčku, proto aby vám urina chutnala, vyhněte se lékům, masu, uzeninám a těžkým kořeněným jídlům. Vhodné je ovoce, zelenina, obiloviny a samá lehká a zdravá jídla. Urina odráží jen to, co jíte. Sama jsem si nikdy nemyslela, že řeknu o urině – o vlastní moči, že je „chutná“, ale skutečně odráží stav toho, co jíme a homeopaticky dává tělu zpět tuto informaci a to může být třeba jeden z důvodů, proč se jednou rozhodnete, že již nechcete jíst maso nebo vše, co obsahuje bílou mouku či cukry.

 

Přepsáno z knihy J.Cingroš Urinoterapie

urinaJedna z lidových metod, která má v Rusku a vůbec na Východě obrovskou tradici, je právě urinoterapie. V Rusku je možné nejenom mezi léčiteli, ale i mezi obyčejnými lidmi mluvit zcela otevřeně o léčení močí. U nás je toto téma dosud tabu. Když jsem na dotaz kamarádovy manželky jen letmo nastínil možnosti urinoterapie, bylo řečeno napůl v legraci a napůl vážně „toho člověka na večeři už raději nezvěme.“

Stejné tabu jako moč, je v Čechách také klystýr. Po několika letech aplikování klystýru a urinoterapie jsem došel k závěru, že očistné a léčebné účinky klystýru s močí jsou vůbec nejlepší ozdravnou metodou, jakou kdy lidstvo vynalezlo. Metodou, která zahání 99% nemoci, mimořádně posiluje obranyschopnost organizmu, s hodinářskou přesností seřizuje činnost našich žláz a tak přirozeným způsobem, bez použití nebezpečných hormonálních léků s mnoha vedlejšími účinky, udržuje v ideálním stavu náš hormonální systém.

Pokud přidáte další urinoterapeutické praktiky, jako je přikládání obkladů s močí, půst o vodě a moči, využití moči jako homeopatického prostředku nebo do koupele, dostanete ideální léčebný prostředek, který je zadarmo a kdykoliv na dosah, absolutně spolehlivý a neškodný, protože moč pochází z vaší krve a má téměř stejné složení jako krevní plazma.

Pokud spojíte urinoterapii s programem sedmi očistných kroků, které popisuji ve své knize „Sám sobě doktorem“ www.scribd.com, pak máte šanci vyléčit i tak těžké a chronické nemoci, jakými jsou lupénka, ekzémy, curkovnka, ateroskleróza, vysoký krevní tlak a dokonce rakovina.

Moč se tvoří z krevní plazmy. Ledviny přitom vytvářejí pouze základní část moči. V ledvinách ve skutečnosti vznikají jen určité látky, např. Renin, který reguluje oběh krve v ledvinách, erytropoetin stimulující oběh krve v kostní dřeni, prostaglandiny, jimiž se mění citlivost ledvinových buněk k působení některých hormonů. Všechny tyto látky jsou zde však v nepatrném množství. Moč tedy obsahuje pouze ty sloučeniny, které přináší do ledvin krev. Ledviny při vylučování moči mění jen obsah prvků v krevní plazmě.

V moči je rozpouštěno mnoho soli, a proto je vodivá. Pokud nějakým způsobem zvýšíme koncentraci soli, například část vody odpaříme, její elektrická vodivost mimořádně vzroste. Pokud si takovou močí natřeme tělo, dosáhneme tak značného zvýšení přítoku energie ve formě volných elektronů přes kůži. Tím se v organizmu výrazně aktivují všechny fermentativní (enzymické) pochody. Musíme si stále opakovat, že jsme zdraví jen do té míry do jako jsou aktivní naše enzymy. U nemocného nebo starého člověka jsou tyto pochody zpomaleny. Masáž těla močí, zejména odpařenou, umožňuje doslova „napumpovat“ člověka energií, aktivovat jeho enzymické procesy, což nakonec vede k celkovému uzdravení. Nyní je také jasné, proč staří jógové doporučovali dělat si masáž právě s odpařenou urinou.

 

Protinádorový účinek

Močovina má výrazný protinádorový účinek. Poprvé močovinu navrhl při léčení nádorů ruský lékař A. Kačugin. V laboratoři biologických výzkumů bývalé Akademie věd SSSR (mimochodem jednoho z nejlepších vědeckých ústavů na světě) kandidát lékařských věd G. Bělikov potvrdil protinádorové, protivirové a protimikrobiální účinky preparátu vyrobeného na bázi močoviny – semikarbazidu. Praktiční lékaři se rychle přesvědčili o tom, jak mimořádně se zlepšuje zdraví i u beznadějně nemocných lidí při příjmu tohoto léku. Výzkumy ukázaly, že ve zdravém těle je obsah nitromočoviny většinou normální, ale je jí nedostatek v organizmu napadeném nádorem. A. Kačugin navrhl uměle zvýšit hladinu nitromočoviny v těle s pomocí preparátu semikarbazidu a dosáhl výrazného protinádorového účinku. Urina odpařená na jednu čtvrtinu je vlastně koncentrátem močoviny, a proto bude působit na nádory jako semikarbazid, zejména přes kůži přikládáním obkladů. Zvýšený obsah aminokyselin v moči je pozorován při nedostatku bílkovin, při rychlém rozpadu tkání, horečce, otravě a při narušení funkce jater. Lidová praxe ukázala, že ztrátám těchto pro lidské tělo tak důležitých látek lze včas předejít.

Příjem vlastní uriny vnitřně i přes kůži pomáhá při takových stavech vyhnout se nežádoucím ztrátám a rychle normalizovat funkce organizmu. Pamatujte si, že k výrobě aminokyselin z potravin je nezbytné obrovské množství energie. Nemocný, oslabený organizmus ji není schopen poskytnout. Proto příjem potravy nejenže nemocnému nepomáhá, ale zhoršuje jeho celkový stav. Naopak příjem moči, obsahující všechny látky v rozloženém stavu, žádnou energii nevyžaduje a aminokyseliny jsou již vyváženy. A pokud nejsou žádné ztráty, organizmus se rychle obnovuje.

 

Minerální přikrmování organizmu

Z 50 – 65 gramů sušiny, která vznikne při odpařování moči, tvoří anorganické neboli
neživé složky 15 – 25 gramů. Anorganické látky uriny jsou zastoupeny především solemi sodíku, draslíku, vápníku, hořčíku, železa, chlóru, fosforu, chromu, a řady dalších prvků.
Dokonce takové zběžné vyčíslení chemických prvků v moči hovoří o tom, že se jedná o velice důležité prvky pro normalizaci lidského organizmu. Jak se ukázalo, soli z moči mají silné léčivé účinky. Aktivně rozkládají a pohlcují škodlivé kyseliny a tím narušují základ většiny nemocí. Kombinace stopový