Jak využít slupky citrónů ke zlepšení vašeho zdraví

citronPo oloupání citronu skončí jeho slupky v koši a to je velká škoda, neboť obsahují spoustu užitečných živin, které nám poskytují spoustu výhod. 

Citronová kůra obsahuje 5-10 krát více vitaminů než samotná šťáva, včetně vitaminů C, A, beta-karotenu, vápníku, hořčíku a draslíku.

Slupka obsahuje složky, které se ukázaly být důležité v boji proti rakovinným buňkám v lidském těle. Salvestrol Q40 má zásadní význam v boji proti prvotnímu stádiu karcinomu buněk, a to zejména v případech rakoviny prsu, tlustého střeva a rakoviny kůže.

Citronová kůra je doslova nabušena vitamíny C a P (flavonoidy), jejichž kombinace čistí cévy a snižuje „špatný“ LDL cholesterol a krevní tlak. Slupka brání také osteoporóze a posiluje kosti.

 

Šťáva z citrónové kůry:

citron2Velmi dobře umyjte 2 citrony. Proti odplavení chemikálií pomáhá namočit je na hodinu nebo alespoň 15 minut do octové vody, nejlépe z jablečného octa. Máte-li je v bio kvalitě, tím lépe.

Vymačkejte z nich šťávu a nakrájejte kůru na jemno. Ponořte do 2-3 dl teplé vody a nechte ji odpočívat po dobu 12 hodin. Pijte 2 polévkové lžíce každé tři hodiny před a po každém jídle (také 2 lžíce). Jakmile dokončíte dávku, ještě jednou celou kůru zopakujte.

Tento recept je ideální pro aterosklerózu, cholesterol a vysoký krevní tlak, kvůli jeho vysokému obsahu vitaminu P. V kombinaci s vitamínem C čistí cévy a posiluje krevní řečiště.

 

Konzumace citrónové kůry

citrónyNejlepší způsob, jak konzumovat citronovou kůru je následující:

Umyjte citrony dobře a pak je dejte do mrazáku. Kdykoli si budete chtít zpříjemnit chuť vašeho salátu, vařeného jídla, sladkostí, polévek, ryb a dalších pokrmů, jen vyndáte zmrzlý citrón, který pohodlně nastrouháte na struhadle na jídlo a je to. Máte ho po ruce čerstvý a vždy jen tolik, kolik právě potřebujete. Takto nastrouhaný citrón je výborný i samotný.

Odborníci na výživu doporučují přidávat několik lžiček strouhané citronové kůry do teplého čaje a do všech nápojů obecně, neboť vysoké množství vitamínů a protirakovinných prvků posílí ochranu proti nádorovým a kardiovaskulárním onemocněním.

 

V článcích Citrón jako přírodní cesta k uzdravení, Jak na různé nemoci léčivkami a Jak na nachlazení a nemoci přírodně naleznete celý seznam nemocí a jak k jejich léčbě použít citrón.

V článcích 16 tipů na přírodní bělení zubů a Přírodní péče o tělo najdete použití citrónu pro vaší krásu.

V článku 10 tipů na úklid domácnosti ovocem a zeleninou se můžete nechat inspirovat použitím citrónu v domácnosti.

 

Je to skutečný zázrak pro vaše zdraví a navíc vždy po ruce. Určitě vyzkoušejte a buďte zdrávi.

 

Michaela

healthandhealthyliving
Michaela Weissová

Jsem specialistkou na léčbu potravinami a jógovou terapii. Pomáhám lidem uzdravit se jídlem ze zánětů, kandidy, obezity a dalších nemocí a prostřednictvím jógové terapie pomáhám uvolňovat hluboko uložené bloky na těle i na duši. Celostně pracuji se všemi rovinami člověka na návratu do rovnováhy a spokojeného života. Nechte se inspirovat těmito milovanými stránkami a prosím nekopíruje bez mého vědomí mou práci na jiné weby. Díky.